Přejít na obsah

ORIS Calibre 400 automatic - 5 Days Power Reserve


Radek Cigi

Doporučené příspěvky

Páteční rychlocvak
“S novými hodinkami je člověk ještě lepším člověkem”

Zdravím místní Aquis potápěče.
Huráá, tak jsem se taky dočkal
Díky bohu
Dlouho jsem na ně nedosáhl, pak ještě podražilo. Ale, když jsou teď ty slevy…
Pěkný víkend

#aquiscal400
#5days

c39988815506ec3269d7ce4f4b3d6b03.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 228
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak Vám tady řeknu mojí storku s Aquisema cal. 400-2 :D začátkem prosince jsem si pro ně jel do Drážďan do autorizovaného obchodu, protože na ně byla akce za 2.660 euro, takže cca o 20 tis. levněji než v ČR.. no a dělaly +10 sec. každý den, tak jsem je poslal na regulaci.. po regulaci delaly zase -25 sec. denně.. takže jsem je zase poslal podruhý do servisu.. tam mi řekli, že museli měnit komplet strojek.. no a při předání jsem si všimnul, že mi tam dali starší strojek 400 a ne 400-2, který jsem tam měl původně.. takže jsem je zase poslal, aby mi tam dali 400-2. no takže tohle harakiri trvalo 2 měsíce.. teď už mám hodinky cca měsíc a všechno v poho.. na začátku byla přesnost cca. -5 sec. za den a teď po měsíci si strojek sedl.. 1.3. jsem je seřídil a natáhl a jdou úplně na vteřinu přesně.. +-0 sec. skoro za 10 dní, to je pecka.. odkládám je na noc na stůl, žádnej natahovač.. ale nevěřil jsem, že se ty hodinky za ten měsíc takhle zajdou a ta přesnost si sedne, ty oleje se v tom strojku asi musí fakt rozhejbat a rozpohybovat.. jinak suma sumárum za cca 66.000 Kč asi nic lepšího neni.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám tady řeknu mojí storku s Aquisema cal. 400-2  začátkem prosince jsem si pro ně jel do Drážďan do autorizovaného obchodu, protože na ně byla akce za 2.660 euro, takže cca o 20 tis. levněji než v ČR.. no a dělaly +10 sec. každý den, tak jsem je poslal na regulaci.. po regulaci delaly zase -25 sec. denně.. takže jsem je zase poslal podruhý do servisu.. tam mi řekli, že museli měnit komplet strojek.. no a při předání jsem si všimnul, že mi tam dali starší strojek 400 a ne 400-2, který jsem tam měl původně.. takže jsem je zase poslal, aby mi tam dali 400-2. no takže tohle harakiri trvalo 2 měsíce.. teď už mám hodinky cca měsíc a všechno v poho.. na začátku byla přesnost cca. -5 sec. za den a teď po měsíci si strojek sedl.. 1.3. jsem je seřídil a natáhl a jdou úplně na vteřinu přesně.. +-0 sec. skoro za 10 dní, to je pecka.. odkládám je na noc na stůl, žádnej natahovač.. ale nevěřil jsem, že se ty hodinky za ten měsíc takhle zajdou a ta přesnost si sedne, ty oleje se v tom strojku asi musí fakt rozhejbat a rozpohybovat.. jinak suma sumárum za cca 66.000 Kč asi nic lepšího neni.. 

To je mazec
Já si šel pro svojí slevu minulý týden do Koscomu.
Můj caliber 400-2 zatím šlape topově


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám od kolegy tady z fóra zelené Aquis 41,5mm s Cal.400, kupované původně v Německu (pár stránek dříve tu také u nich řešil nedostatečný nátah)... Při mém způsobu nošení, tedy 24/7, jdou stabilně lehce pod 6s/den a i při mé kancelářské práci se natahují dostatečně - nestalo se mi, že by se za těch 5 týdnů, co je mám, zastavily...

Vhodným odkládáním na noc, předpokládám, bych se dostal na lepší přesnost, ale já jsem zvyklý mít hodinky i na spaní, takže to neřeším 😎

Za mě s tímto kalibrem v Aquisech velká spokojenost 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, horskjan napsal:

Já mám od kolegy tady z fóra zelené Aquis 41,5mm s Cal.400, kupované původně v Německu (pár stránek dříve tu také u nich řešil nedostatečný nátah)... Při mém způsobu nošení, tedy 24/7, jdou stabilně lehce pod 6s/den a i při mé kancelářské práci se natahují dostatečně - nestalo se mi, že by se za těch 5 týdnů, co je mám, zastavily...

Vhodným odkládáním na noc, předpokládám, bych se dostal na lepší přesnost, ale já jsem zvyklý mít hodinky i na spaní, takže to neřeším 😎

Za mě s tímto kalibrem v Aquisech velká spokojenost 👍

u ty novejsi verze 400-2 je prave tezsi rotor, tam by ten nedostatecny natah mel byt vyresen..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Falko napsal:

u ty novejsi verze 400-2 je prave tezsi rotor, tam by ten nedostatecny natah mel byt vyresen..

No, zatím jsem s tím neměl problém, tak se uvidí jak to bude, když třeba sem tam hodinky časem na chvíli prostřídám...

Ale já obecně nosím vždycky jedny delší dobu v kuse, uložím a pak zase vezmu na delší čas jiné...

Každopádně díky za info 👍 Vím, že nějaké změny na tom Cal.400-2 proběhly, ale jaké konkrétní, jsem zatím hlouběji nedohledával...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...