Přejít na obsah

Starší Omegy - prosím o radu


Liquidmetal

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

koukám, že se tu schází samí znalci, a tak Vás poprosím o radu. Mám starší Omegy, prý tak 40 let staré (od táty). Nosím je asi deset let a za tu dobu už mají relativně dost za sebou, byly i na generálce. Protože jsem pako, asi v únoru tohoto roku mi spadly na zem a odpadlo sklíčko. Než jsem se dokopala, byl říjen, a celou tu dobu byly v krabičce. Stály tedy víc než půl roku. Předtím právě byly na té generálce a šly dobře. No a teď jsem si tedy nechala konečně vyměnit sklíčko (u Dušáka v Praze na Příkopech), trvalo to ani ne týden (přestože říkali měsíc), 6.10. jsem je vyzvedla, asi týden šly v pohodě, a asi ve středu nebo čtvrtek tohoto týdne (14.,15.10.) se začaly během dne zastavovat. V pátek už několikrát a dneska ráno asi třikrát. Už se mi je nepodařilo rozejít. 

Ráda bych věděla, co si o tom myslíte. Může to být tím, že předtím stály tak dlouho? Omlouvám se za hloupou otázku, ale nic moc o hodinkách nevím.

Přikládám foto. Jo a kdyby čirou náhodou někdo věděl, co to je za model, byla bych vděčná :) Potřebovala bych totiž nový tah, a kdybych věděla na jaký model, bylo by to snazší...

Předem děkuji!

 

IMG_3822.jpg

IMG_3823.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, spíš to bude tím pádem. Vem je zase k Dušákovi... 

Přesnou referenci (modelové číslo) by mělo být z vnitřní strany dýnka. Podle něj bys pak mohla i určit alespoň dekádu výroby. Ale tah se na tyhle podle mě nikdy nedělal, spíš by si zasloužily pěknou kůži. Nejlépe nechat ušít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to nejspis cal 552, konec 60., zacatek 70.tek.

relativne bezny automat. Diagnostiku zvladne kdejaky hodinar, opravu taky, kdyz bude mit pristup k soucastkam. Dusak me prijdenmozna az zbytecny luxus.m

Co se tyce tahu, moc nepocitej s originalem, bude stat vic jak hodinky, pokud ho vubec sezenes. Navic Geneve byvaly vetsinou na kuzi.

je to lug size 18mm.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tvoje hodinky jsou stare spis 50 let. Ale to neni nic proti nicemu, protoze jsou za a) krasne a za b) je mas po Tatovi! Strojecek tam mas kalibr Omega 552.. a ted to zklamani. Nedovedeme ti vysvetlit co se stalo.Byly by to jen “teze a dohady!” Kazdopadne podle tveho popisu je vezmi zpatky k Dusakovi a popis jim vse, co jsi tady napsala.. Hodinar se na to podiva hned. S tim, ze staly pul roku to nema nic spolecneho - neboj. Spis jde o ten zasah se sklickem, ale nevim. To, ze strojek stoji nevadi, to muze byt po letech i o oleji. Nevime kdy jsi je naposledy servisovala?? (a to je dulezite!), myslim krome sklicka. 
No proste neboj, sam strojek se da koupit na ebayi a sezenes ho za par kacek.. Ale jestli tyden sly a pak se zacaly zastavovat.. nemyslim si, ze jde o neco zasadniho. Je to jemna mechanika a spousty jemnych komponentu. Neboj👍. @s tim tahem to bude ale problem.. Budes muset dopasovavat. A co pekna kuze? Ale chapu jestli jsi zvykla. Reference je neco kolem 26.308.835, kvuli tahu to nebude sedet. 

Nakonec.., nech je vycistit, seridit a prelestit - vcetne tahu (nevim co mu je - ale mozna ho vymenit ani nepotrebujes🤣), dej je dokupy, protoze je mas moc pekne. 

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Seamaster napsal:

Bude to nejspis cal 552, konec 60., zacatek 70.tek.

relativne bezny automat. Diagnostiku zvladne kdejaky hodinar, opravu taky, kdyz bude mit pristup k soucastkam. Dusak me prijdenmozna az zbytecny luxus.m

Co se tyce tahu, moc nepocitej s originalem, bude stat vic jak hodinky, pokud ho vubec sezenes. Navic Geneve byvaly vetsinou na kuzi.

je to lug size 18mm.

 

 

 

 

 

Presne, byl jsi rychlejsi😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Postal80 napsal:

No proste neboj, sam strojek se da koupit na ebayi a sezenes ho za par kacek.. Ale jestli tyden sly a pak se zacaly zastavovat.. nemyslim si, ze jde o neco zasadniho. Je to jemna mechanika a spousty jemnych komponentu. Neboj👍. @s tim tahem to bude ale problem.. Budes muset dopasovavat. A co pekna kuze? Ale chapu jestli jsi zvykla. Reference je neco kolem 26.308.835, kvuli tahu to nebude sedet. 

Tak za pak kacek bych netvrdil, dneska 552 peknej je klidne 300 euro... refernece nevim co tim chces rict,  me to spis prijde jako ze motas seriovy cislo do toho.
Reference modelu je na dynku zevnitr, dle konvence cislovani modelu Omega z  te doby soudim  neco jako 165.xxx
Sedet na tom bude cokoliv bez end linku z rozteci 18mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Seamaster napsal:

Tak za pak kacek bych netvrdil, dneska 552 peknej je klidne 300 euro... refernece nevim co tim chces rict,  me to spis prijde jako ze motas seriovy cislo do toho.
Reference modelu je na dynku zevnitr, dle konvence cislovani modelu Omega z  te doby soudim  neco jako 165.xxx
Sedet na tom bude cokoliv bez end linku z rozteci 18mm

Jj, myslel jsem seriovy cislo ; 

  • Model:Omega Geneve 1968 – CS
  • Case : stainless steel
  • Caliber: Ω – 552 – automatic
  • Serial number: 26.308.835
  • Year of production: 1968
  • Size. 35 mm. (ex. crown).
  • Crown: orginal crown

 

Specialities

This Omega Geneve 1968 is fitted with a in case calibre Ω – 552 m swan -neck – which most definitely would fit and suit a feinschmecker.

The early 500 series was manufactured to meet make the watch industry meet new heights. The engineering and finish of this watch is measurable to the high-end watches for of today. A Cosmetic & functional finish of the movement will forever serve your wrist with the time of your life

The earliest Omega 500 movements featured the copper plating on most of the beryllium bronze alloy parts one of Omega Classy trademarks.

The watch has been extremely well maintained condition and with original Omega crystal / glass.

Band: Mounted on a Swiss made Hirsch band – model named CrorocoGrain + WristChronology Christmas offers inclued an extra Hirsch band  – Carbon Collection – orange w./steel buckle – find it on Facebook.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

děkuju všem za fundované rady a také určení modelu! Deset let na to koukám a nenapadlo mě, že Geneve je název modelu :D 

Tak jsou ještě starší, než jsem si myslela. Každopádně je teda vezmu k hodináři, ať se na ten strojek podívají. Je pravda, že to může být tím pádem, to jsem nezjistila, protože jsem je hned potom uložila a ony se zastavily tak jako tak. Nic v nich nechrastí, ale to nic neznamená...

Co se týká tahu, tak bohužel je prasklý (asi dva ty malé články), není to na fotce vidět, protože jsem posunula zapínání, aby to zajistilo. Skutečně prý byl původně kožený řemínek, ale táta ho vyměnil za kovový (ani nevím proč). Mně připadá, že se pod tou kůží bude potit ruka, ale možná je to předsudek. A navíc jsem hrozná konzerva, každej tah se mi taky nelíbí ;) 

Jo a jak se ptal Postal80 - hodinky byly servisované ne tak dlouho před tím nešťastným pádem, tak... čtyři měsíce předtím. Respektive se mi vrátily tou dobou, byly u hodináře docela dlouho, protože čekali na součástky (ale nevím kde to bylo, dával je tam táta). Byly tam proto, že po generálce (od toho samého hodináře) jsem je měla na horách a přestože jsem je nenamáčela, tak se mlžilo zevnitř sklíčko... No,  jak jsem psala, mají toho dost za sebou. 

Každopádně všem velké díky! 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Sorry za offtopic, ale krásný hodinky s příběhem. Určitě bych je nenechával přeleštit, pár šrámu mají a vyhladit ty hlubší by stálo poměrně dost odleštěného materiálu a to je škoda. Těmhle hodinkám šrámy sluší. Určitě nechat zkontrolovat hodináře, v čem je problém, maximálně nechat vyčistit a přetěsnit, ale když byly 4 měsíce zpět...tak bych to neřešil.

Koženého řemínku se neboj, těm hodinkám bude slušet. Originál tah jak už bylo řečeno neexistuje, ale půjde na ně nadasit cokoliv s roztečí 18mm, jen to nesmí mít koncovky, které příléhají na pouzdro (tzv. endlink). Například toto by mohlo případně vyhovovat.

https://www.strapshop.cz/kovove-tahy/ocelovy-tah-jubilee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...