Přejít na obsah

tenké a ultra tenké hodinky


JMK

Doporučené příspěvky

Od počátku kdy mne začaly zajímat hodinky jsou ty tenké a ultra tenké něco co se mi dlouhodobě líbí.  Pojďme tu o nich poklábosit. Probrat co jsou tenké hodinky, co jsou ultra-tenké hodinky. Kdo o jakých ví, sní, kdo jaké vlastní.

Osobně je nízký profil pro mne extra důležitý. Jako hlavní hodinky mám oblekovky v automatu s výškou kolem 9mm (Longines Master Collection)  což považuji za tenké. Opravdu ultra-tenké jsou pro mne v říši snů. Snad později až děti dostudují, dořeším bydlení atd. Z tenkých hodinek jsem vlastnil taky Hamilton Khaki Mechanical bez data a byli super. Moje milované SARB021 jsou krásné ale nosím je jen v létě kdy nemám rukávy protože i těch 11-12 mm je mi moc. A nakonec mám digi Casio F105 a ty jsou taky dostatečně placatý:-)

"Až jednou" hodinky na které myslím jsou s ručním nátahem z dílen JLC, Vacheron, Patek, Piaget atd. A pak jedny dostupné o kterých nic nepovím aby jste mi je nikdo nevyfoukl:-) 

Upraveno uživatelem JMK
jako vždy moje chabá čeština
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, watchboy napsal:

Moje “nejtenčí” hodinky jsou momentálně Longines Lyre, super oblekovky s výškou kolem 6mm, což už je pro mě osobně na hranici ultra tenkých hodinek, tenčí už bych asi nezvládl :D 

Jo ještě bych probral co kdo vidí jako tenké/ultra-tenké u následujících tří kategorií:  quartz / automaty / mechanika

osobně to mám asi takhle nějak:    tenké / ultra tenké

quartz              6mm / 3mm

automaty         9mm / 6mm

mechanika      9mm / 6mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, JMK napsal:

Jo ještě bych probral co kdo vidí jako tenké/ultra-tenké u následujících tří kategorií:  quartz / automaty / mechanika

osobně to mám asi takhle nějak:    tenké / ultra tenké

quartz              6mm / 3mm

automaty         9mm / 6mm

mechanika      9mm / 6mm

Tak podle tvého měřítka, jsou ty moje Longinesky v automatu s šířkou 6mm už “ultratenké” :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, watchboy napsal:

Tak podle tvého měřítka, jsou ty moje Longinesky v automatu s šířkou 6mm už “ultratenké” :D 

Tak proč ne. Vždyť jich takhle tenkých moc není. Právě k tomu je tohle vlákno. Mudrovat tu nad tímto vznešeným tématem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tikzot napsal:

... z tohohle jsem normálně nespal... AP Royal Oak Selfwinding Perpetual Calendar Ultra - Thin

nejtenčí automatické náramkové hodinky s věčným kalendářem na světě výškou 6,3 mm. 

BB2A5D66-AEBF-45B4-8034-098FECAAB0B7.jpeg

FB94EDB9-A635-4210-8047-4BC062FBDB9C.jpeg

Wow, to je hodne bomba! Jsem netusil vubec, ze tohle delaj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, brownwld napsal:

Wow, to je hodne bomba! Jsem netusil vubec, ze tohle delaj...

Já jsem někdy v 2018 viděl ten prototyp a hle dva roky a jsou(nejsou) k mání v butiku... je to extra klasa, neskutečný co je možný sestrojit, ten strojek má něco pod 3 mm myslím.. úlet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, tombas napsal:

Já jsem rebel, protože tenké a ultratenké hodinky moc nemusím. Oblekovky ano, tam je to nutnost, ale jinak mám rád trochu té hmoty na zápěstí.

Je to určitě o zvyku. A vlastně to chápu. Ty moje Sarb021 v létě taky hezky chrastí na ruce. Když dobře sedí masivnější hodinky asi to není problém. Je to jiný pocit.

Na druhou stranu položím-li vedle sebe kvalitní oblekovky a potápky připadá mi to jako skutečný chlapský hodinky vs. předimenzovaná hračka. K čemu hračku do 100/200/300/600/1000 m pod vodou když můžu být rafinovanější a mít pohodlí.

Krásné tenké oblekovky jsou pro mne esencí hodinářského umění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vit napsal:

Z tenkých hodinek jsem měl tyto EDOX, byla to velmi zajímavá zkušenost.

Ač se to nezdá, rozdíl mezi hodinkami , které mají výšku 10mm a těmi, které mají výšku 6,5mm je obrovský.

Nikdy jsem tak tenké neměl ale rád věřím. Ty Edoxy vypadají moc krásně jen tuším že pro mě by byly moc veliké co se výšky a šířky týče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...