Přejít na obsah

Poraďte, prosím, s určením hodinek


Finito

Doporučené příspěvky

Přátelé, rád bych Vás poprosil o pomoc.

Nedávno mě o dost starší kamarád poprosil o pomoc při prodeji hodinek. Jeho nikdy příliš hodinky jako téma netankovaly a musím přiznat, že jsem sám byl zvědavý, co se u něj během jeho života shromáždilo.

Nakonec se sice žádný zázrak nekonal - kromě konvolutu opráskaných a patrně i bezcenných noname baterkovek jsem objevil jen:

- dámské Prim pavoučky 50 033 1 v dosti dezolátním stavu

- ruské hodinky ALMAZ (to se zřejmě vyřeší na Aukru)

- staré švýcary BAROLUX (pokud mi k nim někdo z Vás něco bude schopný říct bližšího, budu rád - fotky přikládám pod fotky Omeg níže)

- a staré OMEGA. A o ty jde asi především. Jsou patrně v ocelovém pouzdru o průměru 32 mm bez korunky, šacuji je tak 30 - 40 léta, nicméně jistý si nejsem.

Nařídit jdou, občas se rozeběhnou jen proto, aby se zase za chvíli zastavily... Takže by zasloužily velký servis.

Mě se ty hodinky líbí (obzvlášť modřené rafiky a design ciferníku), ale nemůžu sbírat všechno. A navíc bych se s ním musel domluvit, kolik bych mu za ně dal a to je další kámen úrazu, protože ani netuším, jak se to může pohybovat. Tedy mám obavy, že to opět rozhodne vox populi na Aukru...

Budu moc rád za každou informaci ohledně datování výroby, kalibru a případně četnosti výskytu. Moc děkuji.

P.s.: dýnko jsem neotevíral - nikdy jsem to nedělal, nemám na to vercajk a jsem ten typ, který vyrostl na "nešahej na to, ať to nepoděláš"...

Ještě jednou vám děkuji za případné odpovědi.

 

 

A OMEGA 01.jpeg

A OMEGA 02.jpeg

A OMEGA 03.jpeg

A OMEGA 04.jpeg

A OMEGA 05.jpeg

BAROLUX 01.jpeg

BAROLUX 02.jpeg

BAROLUX 03.jpeg

BAROLUX 04.jpeg

BAROLUX 05.jpeg

BAROLUX 06.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barolux / nikdy jsem o této značce nic neslyšel, zde jedny na ebay https://www.ebay.com/itm/Orologio-meccanico-vintage-BAROLUX/353166789363?hash=item523a618af3:g:-KwAAOSwZM1dwIux -  nemyslím si, že je za ty prachy někdo koupí. Typově to vidím na šedesátá léta, strojek asi žádný zázrak, nejpíš nějaký FHF nebo tak něco - někdy se dá poznat něco z nápisů na víčku, ale nafotil jsi to blbě (sorry jako). Jak píše Seamaster, dokud je neotevřeš, nic nevíš - to platí obecně.  Ale mají pěkný náramek :) (samozřejmě k nim nepatří a ani se k nim nehodí) Hodinky jsou to ale pěkný, je lepší si je nechat, než je za pár stovek pustit..K Omegám se nevyjadřuju, na to jsou zde jiní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, peter tham napsal:

Ja som mal tiež staré Omegy vreckové a napísal som list do SWISS a odpísali všetko okolo toho . Musi byt ale list nie Email .

Jj, děkuji, to bych mohl taky zkusit. Já tady zkoušel získat ty informace prostě zkratkou:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Seamaster napsal:

Omega - Dokud to neotevres, tak se toho moc nedozvis. Stroj asi 26.5 SOB T2
Chybi jim luneta dle meho. 
A tva konecna stanice se jmenuje Aukro, neboli jak sam pises,  neviditelna ruka trhu ti da odpoved na cenu.

Mohu prosím pěkně vědět jak jste došel k závěru že jim chybí luneta ??.. rád bych se také co se týče té lunety něco dozvěděl pže mám podobné tak jestli mám shánět tu lunetu...děkuji Beerlao..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Finito napsal:

Jj, děkuji, to bych mohl taky zkusit. Já tady zkoušel získat ty informace prostě zkratkou:-D

Zajimavy info, ze jde poslat dopis a tim jako obejit sluzbu Extract of Archives? Jak je to davno, cos jim psal? Co je tam ten Protopapas sefem je to dost user unfriendly :) 
JInak dle SN jsou rok 1938, cal je tam 26.5 SOB T2 asi vzhledem k celkove velikosti 32mm... je to vyrazeny pod sertvackou, ale z fotky to nevidim.
Skoda ze nejsou vetsi, delaly se i ve 36mm a ty maji dnes vetsi cenu.

před 6 hodinami, beerlao napsal:

Mohu prosím pěkně vědět jak jste došel k závěru že jim chybí luneta ??.. rád bych se také co se týče té lunety něco dozvěděl pže mám podobné tak jestli mám shánět tu lunetu...děkuji Beerlao..

Dosel jsem k tomu pozorovanim objektu :) A aplikoval na zkusenosti.. dle meho to tam chybi, melo by to vypadat jak na tech druhych Barolux
Ale muzu se mylit samo, chce to pohledat na netu,  sekali toho mrak s ruznymi verzemi pouzdra a cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Finito uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...