Přejít na obsah

Nabíječka AA + AAA baterií


Doporučené příspěvky

Vzhledem k potřebám dětí - vláčky, auta apod. na bateriový pohon -  řeším koupi nabíječky na 4 ks AA nebo 4 ks AAA baterií.

Z toho, co jsem prošel, se dá koupit i inteligentní zařízení, které "hlídá" typ baterie (NiCd/NiMn...), nabíjecí proud, kapacitu nabítí baterie

včetně zobrazení těchto parametrů, snížení napětí při plně nabítém baterii... Voltcraft IPC-3?

Máte, prosím, někdo nějakou zkušenost a doporučení na nabíječku a nabíjecí baterie? 

Děkuji. L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam cca rok toto -> Lii 500s z alika a v zatial pohode.

V nabíječce lze nabíjet válcové Li-ion akumulátory s délkou 31 až 73 milimetrů a průměrem až 26 milimetrů. Lze tedy nabíjet například typy 26650, 22650, 25500, 18650, 17670, 18700, 14650, 18500, 18490, 18350, 17500, 14500, 16340, RCR123, 10440 a NiMH akumulátory velikosti AAA, AA, C. Akumulátory 21700 lze kvůli délce nabíjet pouze v provedení bez ochranné elektroniky.

Upraveno uživatelem shaggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale nabíječka IKEA asi těžko bude mít inteligentní nabíjecí a cyklovací režimy odděleně pro jednotlivé nabíjené články, což je velmi důležité. Je třeba si uvědomit, že akumulátor se dá nevhodným nabíjením úplně odrovnat a nebo načnout tak, že ztratí kapacitu a životnost a třeba při ceně aku 18650 to není zanedbatelná ztráta...

https://www.aliexpress.com/item/4000865565160.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f834c4d44C9Em

(pátá položka - obrázek - Lii-500S 25,92 USD, doprava zdarma)

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. zrovna se mi toto téma hodí, neboť řeším podobný problém. Líbí se mi zde nabízená nabíječka z Alíka.

Nejsem zrovna expert, tak se laicky zeptám znalejších.. Když mám baterie, normální nabíjecí tužkovky AA NiMH 2700mAh, které už nejspíš nejsou úplně v kondici (nevydrží tak dlouho jako při pořízení, nedrží kapacitu, mají nejspíš nižší kapacitu aj.) dá se touto nabíječkou dosáhnout jejich regenerace na původní nebo aspoň lepší než stávající kapacitu? Umí tato inteligentní nabíječka také případně baterky vzkřísit z mrtvých? 🙂 Díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial je baterka uplne vystavena, tak je mozne ze ju ta nabijacka po dakom case nakopne.
Ale ak uz raz mas baterku s nizsou kapacitou, tak tam nepomoze podla mna nic.
Nabijacka ti maximalne ukaze jej realnu kapacitu (trva to ale dlho kludne 10 hodin i cely den, zalezi od realnej kapacity daneho clanku).

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paměťový efekt odstraníš když baterii vybiješ a nabiješ na jakékoli nabíječce. Jinak mohu doporučit nové baterie z Ikeia. Jsou to Eneloop v jejich kabátě za super cenu. Ta nabiječka LiitoKala vypadá dobře.

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Chronař napsal:

Alespoň ty Voltcrafty to uměj - vlastně jde o odstranění paměťového efektu při nesprávném nabíjení.

Pokud je ale baterka za zenitem, pak to nepomůže.

Ked mi bateriu nezerie nabijacka z Alika, tak ju uz nezerie ani Voltcraft. A radsej asi pouzivam tu z Alika.

Ale bacha na to, tie z Alika casto este potrebuju napajanie z nabijacky, najlepsie quick chargovej, vstup to ma microUSB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi, jak casto chces nabijet.

Ja svyho casu hodne nahraval diktafonem a mel jsem hafo AA nimh GP baterek a k tomu GP rychlonabijecku. Fajn vec, baterky za hodku nabite, ale casem vsechny ty baterie odesly. Nabijecka je odmitne, hazi error a to maji za sebou ne moc nabijecich cyklu, max. par desitek. Takze baterky vydrzi par mesicu, tj. ma smysl jejich intenzivni uzivani, jinak ne nimh. A nicd, to uz je uplna historie. Rozhodne nevydrzi rok a dele (no, par vyjimek mam, ale je to malo). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...