Přejít na obsah

Oprava hodinek


Mailspare

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

u babičky jsem dneska nalezl kapesní hodinky a značně se mi zalíbily. Velmi se mi totiž líbí předměty jako tento a zajímalo by mě, jestli by se daly znovu oživit - vyčistit, opravit a jak by to bylo nákladné, protože nemám ani představu. Bohužel jim chybí sklíčko a jedna ručička. Strojek samozřejmě nefunguje. Celkem jsou tak v nic moc stavu. Někdo v tom může vidět bezcenný kus ničeho, když jsem je ale viděl, tak jsem si řekl, že by bylo skvělé je zprovoznit. Není na nich jméno a ani značka. Vzadu je vyryté "Metall", takže jsou kovové, pravděpodobně jsou tedy německé a myslím si, že minimálně 60-70 let staré. Přikládám fotky.

Děkuji.

Přední strana.jpg

Strojek.jpg

Zadní strana.jpg

Upraveno uživatelem Mailspare
Divné pozadí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je stříbrné a vnitřní víčko je nejspíš mosazné. Opravuji je, ale dnes už  jenom pro kamrády, i z chronomagu 😁.

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 10. 2020 v 17:40, Mailspare napsal:

Dobrý den,

u babičky jsem dneska nalezl kapesní hodinky a značně se mi zalíbily. Velmi se mi totiž líbí předměty jako tento a zajímalo by mě, jestli by se daly znovu oživit - vyčistit, opravit a jak by to bylo nákladné, protože nemám ani představu. Bohužel jim chybí sklíčko a jedna ručička. Strojek samozřejmě nefunguje. Celkem jsou tak v nic moc stavu. Někdo v tom může vidět bezcenný kus ničeho, když jsem je ale viděl, tak jsem si řekl, že by bylo skvělé je zprovoznit. Není na nich jméno a ani značka. Vzadu je vyryté "Metall", takže jsou kovové, pravděpodobně jsou tedy německé a myslím si, že minimálně 60-70 let staré. Přikládám fotky.

Děkuji.

Přední strana.jpg

Strojek.jpg

Zadní strana.jpg

Ahoj,

ty hodinky budou mít určitě víc jak sto let. Oprava je možná, ale bez toho, abych je držel v ruce ti cenu neřeknu. Takto staré hodinky jsou vždy v různém stavu a vyskytují se u nich různé závady. Taky jsou různé požadavky ze strany zákazníka. Takže prvně prohlídnout a pak se domluvit.

Tak když budeš mít zájem stačí mi napsat.

Ahoj Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 10. 2020 v 17:40, Mailspare napsal:

Dobrý den,

u babičky jsem dneska nalezl kapesní hodinky a značně se mi zalíbily. Velmi se mi totiž líbí předměty jako tento a zajímalo by mě, jestli by se daly znovu oživit - vyčistit, opravit a jak by to bylo nákladné, protože nemám ani představu. Bohužel jim chybí sklíčko a jedna ručička. Strojek samozřejmě nefunguje. Celkem jsou tak v nic moc stavu. Někdo v tom může vidět bezcenný kus ničeho, když jsem je ale viděl, tak jsem si řekl, že by bylo skvělé je zprovoznit. Není na nich jméno a ani značka. Vzadu je vyryté "Metall", takže jsou kovové, pravděpodobně jsou tedy německé a myslím si, že minimálně 60-70 let staré. Přikládám fotky.

Děkuji.

Přední strana.jpg

Strojek.jpg

Zadní strana.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo,slušný jeptišky,130 roku,letí to,v práci kolega říkal,nojo,cylindrovky se už 50 roku nedělaj...........jenže mi to říkal v r.1965-70...pokud není nic zlámaný ,vyčistit, i cylindr se najde,třeba i s tamponem,pokud se zlevní odrez.,u korekce,na př.,origo.min.ručka,kryst. sklo,žádnej problém,pokud víš kam šáhnout..,postrašit pouzdro,tak celkem pohoda,prodat se daj za 2500,+,babičce  to bude jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...