Přejít na obsah

cast obrazovky iPad nereaguje


tmoris

Doporučené příspěvky

V servisu mi vymenili baterku v iPadu a po navratu jsem zjistil, ze asi 2cm siroky prouzek v horni casti obrazovky pod kamerou nefunguje = nereaguje na dotyk. Tzn treba tahnu ikonku a kdyz ji dotahnu k tomuhle imaginarnimu prouzku obrazovky, tak se ikonka odpoji a vrati se na puvodni misto. Abych v dane casti mohl tuknout na nejakou ikonu nebo polozku menu apod, tak musim rotovat iPad a dostat danou sekci do jine casti obrazovky.

Nicmoc jsem k tomu nevygooglil krome restartu zarizeni, coz jsem udelal a nepomohlo to. Pripada mi to jako HW problem a ne SW problem. Dnes je svatek, tak zitra zkusim zavolat do servisu, ale pokud byste nekdo dokazal poradit o co se muze jednat, tak budu rad, protoze je mi uplne jasna reakce servisu: "my jsme vam s obrazovkou nic nedelali, my jsme jen menili baterku"...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt vypadá na HW problém. Servis sice může tvrdit, že "jen" měnili baterku, ale kvůli baterce se to musí prakticky celé rozebrat a displej odpojit (iPad jsem teda nerozebíral, ale iPhone několikrát, předpokládám, že to je podobné). Stačí, aby se při zpětném skládání nedocvakl některý z těch pidikonektorů pořádně, nebo se tam dostane nějaké smetí a problém je na světě. Obecně jsou tahle zařízení dost háklivá na rozebírání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, musi se to zrejme nazhavit teplym vzduchem aby povolilo lepidlo a pak mezi hranu kovu a obrazovky vypacit tenkym sroubovackem nebo necim podobnym.. Zitra tam zavolam, ale rad bych mel lepsi pozici v tom, ze mu muzu rict neco chytryho od nekoho znalejsiho, kdo se s tim uz treba setkal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepené to asi nebude, iPhone se rozebírá tak, že se vymontují dva šroubky vedle konektoru napájení a pak se displej vycvakne z pouzdra za pomoci přísavky. Je to zaklapávací. Ale i tak je potřeba opatrnost, aby člověk právě nepoškodil některý z těch tenkých plochých kablíků co propojují jednotlivé komponenty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepené to asi nebude, iPhone se rozebírá tak, že se vymontují dva šroubky vedle konektoru napájení a pak se displej vycvakne z pouzdra za pomoci přísavky. Je to zaklapávací. Ale i tak je potřeba opatrnost, aby člověk právě nepoškodil některý z těch tenkých plochých kablíků co propojují jednotlivé komponenty. 

Mne teda rikali ze se to lepi.. mel to i ve svorkach asi 6h..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Displeje jsou samozřejmě lepené a jako celek nacvaknuté+přišroubované - proto jsou "pukliny" a podobné lapálie tak drahé. Problém je že to při páčení baterky nejspíš ohnuli a poškodili/oddělili část kontaktů u dotykových plošek, takže i když obrazovka samotná funguje, část dotykové vrstvy (představ si to jako matici plošek se svody vyvedenými na stranu jako na digitálkovém LCD, nejde o TFT) už může být v kélu. Možná někdo ví jak to nahřát a stlačit zpátky, ale bez rozborky se to neobejde a riziko poškození dalších prvků je velké, proto autorizované servisy mění displej celý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Displeje jsou samozřejmě lepené a jako celek nacvaknuté+přišroubované - proto jsou "pukliny" a podobné lapálie tak drahé. Problém je že to při páčení baterky nejspíš ohnuli a poškodili/oddělili část kontaktů u dotykových plošek, takže i když obrazovka samotná funguje, část dotykové vrstvy (představ si to jako matici plošek se svody vyvedenými na stranu jako na digitálkovém LCD, nejde o TFT) už může být v kélu. Možná někdo ví jak to nahřát a stlačit zpátky, ale bez rozborky se to neobejde a riziko poškození dalších prvků je velké, proto autorizované servisy mění displej celý.

Diky za vysvetleni, to bude dost mozna ono.. zkusim to s nimi zitra probrat, i kdyz moc nadeji si nedelam.. nemam jak dokazat, ze to predtim fungovalo..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...