Jump to content

Luch - obecně

Recommended Posts

Tak a je skoro hotovo. Dneska večer mi přišel platební výměr. Clo se neplatí. Platím jen daň. Poštu si připočetli dle tabulek a z toho platím daň + 200,- poště za zastupovaní v celním řízení. Podtrženo a sečteno zaplatím navíc 692,- Kč pošťákovi při převzetí zásilky. Jinak to šlo fakt rychle.

No takže balík dorazil. Rozbalím to a po chvilce prohlížení zjistím, že chybí index na 6 hodině viz foto a pásek měl být černý, ale je tmavě hnědý. Prvních pár minut sprostých slov a vět proč zrovná já. pásek bych v klidu překousl, ale ten index ne. Potom jsem napsal e-mail do Běloruska. Odpověď ihned, že to mám poslat na reklamaci, že mi uhradí náklady na poštu. Tak se na to chystám.

Ovšem nevím jak to bude s celníkama. Pokud vím, tak reklamace je osovobozena od daně a cla, ale obávám se, že budu muset zaplatit dalších 200,- ČP za zastoupení :(

Jo a když dneska balík dorazil a přebírala to manželka, tak si pošťačka zapomněla říct o to výpalné. Tak jsem zvědavý, jestli se zítra zastaví. Asi bych ji mohl poslat do háje, ale takový já nejsem:)

IMG_20201109_153517.jpg

Tady tu novou řadu 3.0 právě nikdo v EU neprodává - zatím. No uvidíme. Zítra jdou zpět do Běloruska. jinak na ruce super. I ten řemen je strašně pohodlný. Mám Certiny a dodnes jsem ten jejich řemen nerozdýchal.

Tak příběh pokračuje. Pošta si dneska dojela pro to nevybrané clo, ale to jsem čekal.

Dneska odesílám hodinky zpět. Musím vyzdvihnout komunikaci s firmou Luch. Odpovídají v řádu minut a jsou velmi ochotní. Tak snad to dobře dopadne.

Hlavne nechapu, jak takova vec muze proste vylezt z fabriky. Kdyby byl nalepenej a cestou upad, to se da jeste pochopit. Ale vyexpedovet hodinky s chybejicim indexem barvou, to mi hlava nebere. Dyt to muselo brat do ruky x lidi po tom, co to spatne natiskli. Nekdo ho tam montoval, daval rucky, daval strojek do pouzdra. Pak naka vystupni kontrola.... V rusku (i kdyz ted belo-) je asi fakt mozny vsechno.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kolega z práce mi řekl, že su kokot, že jsem to vracel. Prý to ještě bude mít hodnotu, jakože vadná série. Chtěl jsem mu je prodat a to je nechtěl 😁

Přemýšlel jsem jak se jim to mohlo přihodit. Ale asi to tam mají na salámu.

Balík s reklamaci leží v Bělorusku na celnici. Překvapila mě cena pošty. Pouhých 180,-. Snad se to rychle vyresi.

Jo u toho mého modelu je napsáno, že mají černý pásek, ale přišlo to s tmavě hnědým. Prý barevnost se může mírně lišit. Tak jsem jim napsal, že jako vstřícné gesto by mohli poslat hodinky s fakt černým páskem, tak jsem zvědavý.

před 21 hodinami, papun napsal:

Kolega z práce mi řekl, že su kokot, že jsem to vracel. Prý to ještě bude mít hodnotu, jakože vadná série. Chtěl jsem mu je prodat a to je nechtěl 😁

to je mi lale poradca :D

• 1 month later...

Tak můj běloruský ježíšek dneska dorazil na vyměřovací poštu do Prahy. Tak uvidíme jak budou stíhat a jak budou pružní v této sváteční době. každopádně když jsem čekal, tak dlouho, tka už si počkám.

Tak hodinky jsou doma. Nikdo mě nevyzval k celnímu řízení. Takže bez komplikací a protahovaček. Tentokrát už ciferník v pořádku. Dali tam i černý řemen jak jsem si přál, ale zase je na něm černá spona. Ne že by to byla tragédie, ale lesklá by byla lepší, ale to se dá jednoduše vyřešit. Nicméně evidentně přidělování řemenů se děje náhodným způsobem. Tak nějak mi to bylo i sdělleno, že fotky jsou ilustrativní, když jsem si stěžoval, že mi místo černého přišel hnědý. Jo a je delší než klasika, dírkovaná část má nějakých 125 mm.

Kdyby po nich náhodou toužil, tak je teď mají v akci asi za 1.700,-. Co se týká hodinek samotných, tak se mi líbí. Víc pocitu a informací až je ponosím. Zatím pár fotek aspoň z mobilu.

IMG_20201230_135216.jpg

IMG_20201230_135342.jpg

IMG_20201230_135503.jpg

IMG_20201230_135723.jpg

IMG_20201230_135853.jpg

Tak pár dojmů po prvním seznamování. Po důkladnější kontrole ciferníku jsem narazil na jednu menší vadu u 5 hodiny. Je to vidět i na fotkách hore. Zajimavé, že spíše je ujetý ten hodinový index a né ta tečka. Docela nechápu jak to tisknou. Podle mě nějaký tampon nebo nějaké síto, ale pak nechápu jak jim může nějaký index uhnout. Každopádně už to řešit nebudu, ale aspoň jim napíšu, že by se jako mohli víc snažit. Prostě to je produkt z východu.

Druhá horší vlastnost je vytahování korunky. Jde to tak nějak zvláštně, ale s tím se dá žít v pohodě.

Potom seřízení času je taky náročnější. Seřidím přesně na nějaký čas a zacvaknu korunku, ale pak jsem tak 3-4 minuty pozadu. Když to dám malinko napřed a pak zacvaknu, tak to ve finále jde dobře. Úplně to nechápu, ale už jsem se s tím naučil pracovat.

Pozitivně hodnotím přesnost. Za 24 hodin jsem nezeznamenal odchlyku. Samozřejmě ono to moc přesně nejde sledovat, ale z toho co jde, se mi zdá, že jdou relativně přesně.

Jinak na ruce jsou pohodlné, dodaný pásek je měkký a příjemný. Jsou to takové free hodinky z východním nádechem. Případně nějaké další poznatky po delším užívání.

🤪 myslím, že to zase taková limitka nebude. Spíš se tam při práci napájí vodkou a pak jim to začne uhýbat. Vyhrává kdo stihne brzkou ranní produkci, kdy na to ještě vidí.

Každopádně do dražších hodinek a vlastně ani dalších hodinek od nich už bych nešel. Ale nákupu nelituji, to ne.

Posted (edited)

Tak jsem běloruským bratrům poslal fotku toho cifru a té vady na páté hodině. S návrhen, že by mi mohlo poslat samotný cifr a že si ho po zkončení záruky nechám na vlastní náklady přehodit. Tak napsali, že to není možné. Tak jsem napsal, že je to proto, že to beztak dělají v číně a na to se mi teda nevyjádřili. Navrhli ať je pošlu na opravu. Ovšem to bych už jako ohrál. Zase tak mě to netápí a čekat dva měsíce a věřit, že se to někde neztratí - to fakt ne.

Ale napsal jsem jim, že by se mohli zamyslet nad kvalitou. A hlavně, když jim přímo toto reklamuješ a oni ani nejsou schopni vybrát bezvadný kus, tak to už je docela zoufalé.

Co je jejich plus je komunikace. Odpovídají do 10 minut. Nicméně další nákup už určitě nebude.

Plus hodinek je přesnost. Zatím jdou velmi slušně.

Edited by papun
......
Potom seřízení času je taky náročnější. Seřidím přesně na nějaký čas a zacvaknu korunku, ale pak jsem tak 3-4 minuty pozadu. Když to dám malinko napřed a pak zacvaknu, tak to ve finále jde dobře. Úplně to nechápu, ale už jsem se s tím naučil pracovat.
......

Zkus je nastavovat nakonec proti smeru toceni rucky. Prejet dal a pak se vratit. Melo by to lepe (na spravnou stranu) vymezit vule v ozubeni prevodu.

Sent from my iPhone using Tapatalk