Přejít na obsah

Rapidní změna přesnosti - Hamilton Khaki Field auto


Doporučené příspěvky

No jak říkám, radši to nechám od   magnetizovat u hodináře, než blbnout s touhle krabičkou... @(z)denny jo máš pravu jsou to jen hodinky, ale jsem na to asi ještě slabej. Na nějakých starých Festinách bych to zvládnul, ale ty Hamiltonky mám jen chvíli, tak tomu nechci ještě víc naložit :D

Nicméně co jsem se dozvěděl, tak já nejspíš nebudu mít problém s magnetizací hodinek pač po zmagnetizování prý zrychlují, ale mě spíš zpomalily. Navíc se furt nechtějí nějak ustálit. Začal jsem na -2, pak jeden den skočili na -20 Ted poslední 3 dny šli od -10 po -4 a dnes zas -9. Při nošení přes den a v noci dial up. @ONYX servis hodinek věděly byste čím by to mohlo být? IMG_7784.thumb.PNG.be5db9d78c05d407a56b0775f1d3a13e.PNG

Od včera jsem je začal měřit po 24 hod jinak předtím byly po 12 hod. Je mi jasný, že to je prostě mechanická věc a když chci přesný hodinky, tak si mam koupit Quartzky. Zajímá mě spíš jestli to je ok nebo je tam nějaký problém. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím magnetizmem to nemusí být vždy tak, že se hodinky pouze předchází. Pokud je zmagnetizovaný vlásek, tak pak ano, hodinky se budou předcházet, ale může být zmagnetizovaná i kotva, krokové kolo, regulace,  atd a tam se pak hodinky mohou chovat nevyzpytatelně. Magnetismus je věčný problém....

To co popisuješ a co je vidět v tabulce, ano je to možné, že se může dít vlivem magnetismu, Pokud vezmu v úvahu to, že jde o údaje za 12 h to znamená musím je znásobit dvěma, abych dostal odchylku za den, tak jsou tam už velké rozdíly v chodu.

Něco bude mít na svědomí polohová chyba, dle pravidel může být maximální delta u běžného stroje 12 sekund za den. Je to rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší naměřenou hodnotou při testování v polohách. Ale mělo by to být vždy stejné....

Další věc, která má nemalí vliv na proměnlivou přesnost je takzvaný vliv  proměnlivé hnací síly pera. Dalším je teplota a atmosférická tlak. V neposlední řadě jsou i otřesy a pohyb hodinek jako takový. Některé mají větší vliv a některé mají vliv zanedbatelný. 

Co bych u tvých hodinek řešil úplně nejvíc a  co by mi osobně vadilo jako majiteli, ale i jako hodináři je to, že se ti hodinky pozdí. K tomuto jevu by nemělo docházet vůbec. Pravidlem je, že se raději hodinky mají více předcházet než minimálně opožďovat.

Zde bych zvolil postup.

Kontrola chodu na automatickém komparátoru.

Odmagnetizace.

Opětovná kontrola na komparátoru.

Podle výsledků případná regulace. Při špatném chodu pak oprava většího rozsahu..... 

Doufám že jsem ti pomohl...

Ahoj Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ONYX servis hodinek Ahoj Rudo, pomohl. Poslední dny jsem tu byl furt na vážkách, zda to řešit, reklamovat, nebo to prostě nechat být, ale pomohl si mi se rozhodnout, to prostě poslat na reklamaci. Díky moc :) Jelikož je Hamilton autorizák zatím jen v Carollinu, tak uvidíme, jak se tam k tomu postaví. Vy zatím Hamilton autor. servis neplánujete?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi magnety a hodinkami je to zapeklité. Vím, že něco podobného na nějakém vlákně proběhlo - dnes jsem si uvědomil, jak je nebezpečné pečení. Dneska peču oběd, na levé ruce navlečenou chňapku a až po nějaké době jsem si uvědomil, že mi něco klepe do hodinek... A on to takový velký magnet, kterým se chňapka věší na troubu (průměrem krásně dosedal přes celý číselník). Tak teď jsem zvědavý, jak se s tou dopolední dávkou magnetismu hodinky vyrovnají 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...