Přejít na obsah

Hamilton Khaki Aviation Air Race Auto - Vas nazor


Doporučené příspěvky

Caute decka,

co hovorite na tieto letecke Hamiltony?

42mm

zafir

H-10 bez plastu?

80h rezerva

5atm

Nikde som nenasiel info ci maju lumi.

Mne nejak nesedi ta ochrana korunky a korunka samotna. Nepasuje mi to k "leteckym" hodinkam.

V jednom nemeckom eshope su za slusnych 450e s dopravou...

 

Vdaka za nazor.

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h76525151-khaki-aviation-air-race-auto.html

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h76535131-khaki-aviation-air-race-auto.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

jsem obdivovatelem tradičních leteckých hodinek této značky
a toto se docela vzdálilo tradičním standardům s kořeny ve WW2nd
Respektive "letecké" vidím v podstatě v jen názvu.
Ale jsem starý tradicionalista a moje představy nevnucuji...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistě, ale letecké hodinky beru jako ne doplněk k dvojplošníku, ale jako pomůcku k přesnému a neomylnému určení času, dovedenou k dokonalosti,
proto ten střízlivý font číslic, speciální znak pro dvanáctku a kompletní sada čísel ostatních od jedničky po jedenáctku, (plus varianta s přesným odečtem minut) kde ani úhel natočení zápěstí nemohl vést k omylu v odečtení času. Je to jistě jen vzpomínka na dobu, kdy pilotovy hodinky byl nejpřesnější přístroj na palubě. Pilot RedBullRace jistě nepilotuje bombardér letécí na Drážďany, a hodinky mu slouží jako módní doplněk, ten opravdu nemá čas čučet za letu na hodinky, jsou to borci, bez diskuse.

Ale holt letecké hodinky hodné tohoto titulu mají IMHO mít zachovánu tu primární funkčnost, nikoli jen "módní doplněk pilota". - ale tím neříkám, že bych proti aktuálně představovaným hodinkám něco měl, čistě jen proti jejich klasifikaci ;o)

 

 

 

 


 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som - predal som a to hlavne kvoli velkosti. Luneta je uzka, maju naozaj vela skla, lug to tug je cez 50 a celkovo posobia skor ako 44/45. Len pre referenciu... mam ruku 180, 44 PAM su mi akurat ale toto mi prislo ako placka na ruke.

Ale inak su v pohode a za tie peniaze urcite stoja. Spracovanie je primerane cene aj znacke a pocas 1,5 roku co som ich mal robili stabilne okolo +5. Co sa vzhladu tyka su podla mna velmi pekne. Sandwich a struktura ciferniku sa mi naozaj pacili. Lumi je priemerna a korunka nie je srobovacia. Doporucil by som skusit a zvazit aj 38 mm model. Ked tak nad tym retrospektivne rozmyslam, ak by som vtedy zobral 38 asi by som ich este stale mal. Mimochodom ak si z okolia BA tak v Swatch Group outlete v Parndorfe ich pravidelne mavali za 380.

Par fotiek som este nasiel... 

EA66D513-0456-4E98-AFF2-DC6594D8F2CC.thumb.jpeg.c6be472ca9a928a8db36efde63c163a8.jpeg

40EFE2B8-B68F-4FF5-B5D1-CFBED6889573.thumb.jpeg.f2cfcdc0f37dd969ca4f0b6c317168fb.jpeg

00C10E6F-2090-449B-AC46-0D770760DBEB.thumb.jpeg.30a4e7aa5202788618a7dab84ca752c2.jpeg

Upraveno uživatelem Vortex-Tempus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na tom rovnako... kozu tolerujem len PAMom a STOWAm. Mimochodom tah na Hamoch je velmi solidny. Ak ta oslovuju esteticky tak podla mna za tie peniaze rozhodne chybu nespravis..

 

Upraveno uživatelem Vortex-Tempus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Škoda ze som na toto vlákno nenarazil skôr 😢...
Potvrdzujem, sú veľké - nedávno som na ne narazil za veľmi lákavú cenu, a keďže ma Hamilton vždy lákal vyskúšať, impulzívna polnočná kúpa (síce uprednostňujem ťah, a tieto boli s koženým remienkom, ale za tú cenu), a už som sa tešil. Hovorím si, 42 snáď unosím, veď nedávno som skúšal 44ky Alpiny, síce mi prišli už na hrane, ale zvažoval som...

Prišla sms od UPS, potom liebesbrief s inštrukciami, posielam doklady, platím výpalné štátu, výpalné UPSke (nadávam), čakám, príšla škatuľka, vyberám z puzdra,  teším sa z hodiniek, zo strojčeka, ani neodbaľujem, prikladám k ruke, čumím, sánka padá, odkladám do puzdra. Polovička sa (ultra škodoradostne) zaujíma, že ak som chcel tie veľké plechové budíky z nášho mládí, že by niekde mohli byť v škatuliach na povale (to mám vraj za to, že vraj po večeroch rodinu ignorujem a len čumím na hodinky na webe), ja si raz za deň vytiahnem moje Hamilton Air Racre, popozerám, odložím.

Už sa teším na ďalšiu neodolateľnú cenu 😆.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...