Přejít na obsah

Levné quartzky pro každodenní nošení - prosba o radu


Doporučené příspěvky

před 35 minutami, vraby napsal:

toho zadání bílého cifru jsem si nikde nevšiml,co tohle a dokoupit hnědku řemen?

Děkuju za tip. No, psal jsem, že preferuju spíš bílý ciferník. Můžeš mi prosím napsat, proč bys doporučil zrovna tyhle? Chápu, jsou to automaty, což mají chronomaníci rádi (já preferuju bezúdržbovou přesnost, tedy asi spíš quartz, byť se automatům zásadně nevyhýbám - pokud to tedy nejsou ty "výherní" 😉 ), ale nemá to ani safír...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 189
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

Problém je, je poměrně velká pravděpodobnost, že i ty nejlevnější quartzky budou přesnější než levný automaty. To mě právě na levných automatech štve. Je to o štěstí, člověk samozřejmě může chytnout strojek s minimální denní odchylkou, ale výrobce zpravidla garantuje odchylku v řádu desítek sekund denně, a to udělá za týden pár minut. Což už mě celkem štve. Takže pro někoho, kdo se nebude tetelit blahem, že uvnitř běhá mechanický strojek, ale jde mu hlavně o přesnost, může být quartz lepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 1 minutou, vraby napsal:

Ondro mě  jdou dopředu G shocky  a to mě sere víc než u automatů a proč? Tam bych počítal s nějakou přesností a ono tomu tak není.

no ale u těch g-shocků to bude o pár vteřin denně, ne?

kdežto třeba 25 vteřin u automatu je podle mě horší varianta ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 4 minutami, vraby napsal:

mám jen automaty a že jsem jich otočil + géčka a nikdy mi automat neuděla 25 vteřin

vždy jen pár vteřin +- 10 -15 a to jsem nikdy neřešil

ale každého volba co mu vyhovuje

 

to ja mel "stesti" i na mene presne kousky, a to nebyly uplne levne, cca 15 tis. Seiko, Tissot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně dělaly automaty (troje mi prošly rukama, Victorinoxy Airbossy s Etou, Seika 5, TH) cca do 10 sec denně. Většinou do mínusu. V každém případě se mi líbila "ta mechanika" a vzhled, ale nějak jsem nepřilnul k péči kolem nich a dvoje pustil. THčka držím jako košilovky a spíš se motám kolem quartzu a pokud nemá radio, tak mi všechny ostatní strojky dělají do 0,5 sec denně.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...