Přejít na obsah

Levné quartzky pro každodenní nošení - prosba o radu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 189
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

Je to o kvalite pouzitych materialu, zpracovani, detailech, zkusenostech a historii vyrobce, servisu atd. Poznal bys to, kdybys porovnal nazivo.

Ve finale se ti vyrazne vic vyplati si koupit kvalitni hodinky na 10-20 let nez kazdych par let kupovat levnej kousek.

I radost a zazitek z peknych hodinek je uplne jina.

O tomhle je cele tohle forum. To neni o luxusu, ale o radosti z peknych kvalitnich hodinek.

A takovou ti nikdy nemuze prinest levna cina (made in china), jejiz vyrobni naklady jsou par stovek a pak se na krame prodava za 2+ tis.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Tomáš Olomouc napsal:

Mobil mám cca za 3500 (z druhé ruky) a slouží mi už třetím rokem. Můj postoj k tomu je stejný. Je to nástroj, který má sloužit co nejlíp a co nejdéle (pokud možno za co nejméně peněz). 🙂

Tak to se mi nepovedlo 😞 Ale za 3500 už koupíš asi trochu jiný hodinky 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 11 minutami, Tomáš Olomouc napsal:

Mobil mám cca za 3500 (z druhé ruky) a slouží mi už třetím rokem. Můj postoj k tomu je stejný. Je to nástroj, který má sloužit co nejlíp a co nejdéle (pokud možno za co nejméně peněz). 🙂

Vydrzi asi urcite. Ale takovy hodinky snad ani neptrebujes, to uz bych koukal na mobil. No ale jsem na hodinky ulitlej uz tak 30 let 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, Tomáše nepřesvědčíte, má to prostě tak nastaveno. Já to respektuji, protože vím, že někdo je ochoten dát za poštovní známku desetitisíce, protože je sbírá a něco pro něj znamená a já se cukám dát 20,- Kč, když jí potřebuji nalepit na dopis.

Na druhou stranu jsem se nesčetněkrát přesvědčil o platnosti pravidla, že člověk není tak bohatý, aby kupoval levné věci. Ve finále mě to vždy stálo násobně více a navíc ty nervy a zklamání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tombasi, chápu, že už Ti asi lezu na nervy - asi jsem pro Tebe tak trochu mimozemšťan. Ale můj postoj není takový, že bych se nenechal přesvědčit. Prostě hledám radu, proto jsem ostatně tohle vlákno založil. A proto se zcela vážně ptám, v čem jsou ty násobně dražší hodinky násobně lepší, atp. Chci se poučit, slyšet zkušenosti jiných, zvážit jiné pohledy na věc. 
Když budu konkrétní: Myslíš si, že ty modely, které mám v užším výběru (Seiko SGEH69P1 nebo Casio MTS-100L-7AV, popř. Pulsar PS9055X1), jsou šmejdy, které se nevyplatí kupovat? Proč?
(Ale nemusíš se mnou ztrácet čas, jestli už Tě to nebaví. 🙂 )

Upraveno uživatelem Tomáš Olomouc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nervy mi nelezeš, to už bych se na to vykašlal dávno, naopak jsem napsal, že tvůj postoj chápu. Hodinky nemáš jako koníček, ale jako nutnou potřebu.

S tou kvalitou dražších hodinek je to jako s oblečením, nemusí to být ta nejzvučnější a nejdražší značka, ale nemusí to být hadry od vietnamců z tržnice. Je potřeba najít ten kompromis mezi požadovanou kvalitou, výdrží, vzhledem, provedením, materiály a značkou.

Nikdo netvrdí, že ty tvé vybrané modely jsou šmejdy, ale není to taky žádná hitparáda. Jsou to základní modely a musíš si taky uvědomit, kolik jsou asi výrobní náklady, aby na tom měl výrobce i prodejci nějakou marži.

Je to o provedení pouzdra, detailech, opracování, povrchové úpravě, ciferníku - tady jsou asi největší rozdíly, opracování indexů, ruček... stačí si vzít do ruky opravdu levné a dražší hodinky. Rozdíl je na první pohled patrný.

Počkej, až skončí ty debilní opatření a zajdi si někam do prodejny, vem si do ruky hodinky za 1500-2000 a hodinky třeba za 5000-10000 a porovnej si je. Potom se rozhodni, jestli jsou pro tebe ty rozdíly takové, aby obhájily vyšší cenu. Jestli ne, OK, kup si ty levné a věřím, že budeš spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jeste k tem osvedcenym znackam Casio, Seiko... ano jsou osvedcene, ale taky te velmi brzo zacnou nudit. Ja mel kazde Seiko a (par) Casio maximalne nekolik mesicu, pak sly vzdy z domu. Zjistil jsem, ze Seiko pro me uz asi vubec nema smysl kupovat. I kdyz vyzkouset je asi musi kazdej 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, myslím, že už se blížím do finále. Po další poloprobdělé noci mám v užším výběru
https://hodinky.heureka.cz/citizen-bi5070-06a/ (hezčí design)

https://hodinky.heureka.cz/pulsar-ps9055x1/ (safírové sklíčko).

Ještě to nechám uležet, ale teď se kloním k tomu Pulsaru, na špičaté ručičky si asi budu muset zvyknout... 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...