Přejít na obsah

Second hand "social status" hodinky do práce - jaké?


DanD

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo jsou dobrý...ale myslím že tu šlo c9 jsem tak pochopil hlavně o "wow" efekt známé značky.. což Squale pro X lidí určitě není. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vše krom Omega, TH a třeba Longines.. byly pro mě před pár lety "no name krámy" :D

Teď se to naopak uplně otočilo..Wardy, Seika, Alpiny, Squaly..se staly brandy v mých hledáčcích...a pár jsem i protočil. Teď nosím Bulovy..super. Když už je zminuju, takovy Moony od Bulovy už by nohly vzbudit trošku toho watch respektu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Diablo1st napsal:

Len páni zabúdate na to, že chce ohúriť svoje okolie a to zo značkami ako Oris, Squale či Alpina nespraví ani náhodou. Tu musí ísť do zvučnejšej značky ala Tag Heuer, Longines, Breitling, Omega atď. 

Předběhl jsi mne :D přesně tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel opravdu do těch new Longines Hydro Conquest..ty jsou v poměru cena výkon best.

Nedávnu tu šly zánovní modrý za 25k.. 

Edit: teda nejlíp poměr cena výkon jsou samozřejmě Wardy...ale holt nemaj ten zvučný název.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v práci je to tak, že i kdybych měl na ruce zlaté rolexky, tak první co ostatní napadne je, že to jsou fejky a ne že mi to zvedne status, pokud teda vůbec poznají zlaté rolexky.

Hoši, takhle to opravdu nefunguje. Respekt si nekoupíš, musíš si ho zasloužit nebo vybojovat. Chápu potřebu pěkných lepších hodinek, ale i tady je lepší začít pozvolna. Druhá ruka jen pokud budou v perfektním stavu a značku nějakou kvalitní, byť méně známou, ať si vlci pohledají, co je to zač, ale sázka na kvalitu je důležitější než sázka na profláklou značku. Obzvlášť v době vzhledově takřka dokonalých replik všeho druhu je potřeba být opatrný ve volbě pracovnímu postavení přiměřených hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, tombas napsal:

U nás v práci je to tak, že i kdybych měl na ruce zlaté rolexky, tak první co ostatní napadne je, že to jsou fejky a ne že mi to zvedne status, pokud teda vůbec poznají zlaté rolexky.

Hoši, takhle to opravdu nefunguje. Respekt si nekoupíš, musíš si ho zasloužit nebo vybojovat. Chápu potřebu pěkných lepších hodinek, ale i tady je lepší začít pozvolna. Druhá ruka jen pokud budou v perfektním stavu a značku nějakou kvalitní, byť méně známou, ať si vlci pohledají, co je to zač, ale sázka na kvalitu je důležitější než sázka na profláklou značku. Obzvlášť v době vzhledově takřka dokonalých replik všeho druhu je potřeba být opatrný ve volbě pracovnímu postavení přiměřených hodinek.

zlatá slova (opravdu, žádné fejky)
 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho užšího výběru mají Longinesy asi největší wow efekt, zablyštěj se... 

Jinak za sebe jsem si z podobných důvodů kdysi pořídil zdejší limitku Nautilus🙂 Ale ty jdou už teď za jiné peníze. 

Navrhl bych Werenbach, viděl jsem je před časem u kamaráda a pěkný... líbí se mi ten koncept. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že jste postižení a máte toho plnou kabelu, honíte si tu za ostatní věci neznamená, že to tak mají všichni ne.

 

Kluk to má jako nástroj, součást nějakého image, který chce být, nebo být součástí. Neptal se na životní radu, ani jak to má vnímat, takže ty kecy okolo si můžete  odpustit. Ba naopak chválím zralost, že přiznal tak jak to je, a nevymějšlí pohádky. Spíš vy byste měli zmírnit tu vaši pohádku, že vám o image/status vůbec nikdy nejde, ale kupuje ty cecky za statisíce jen čistě z lásky k hodinkám.

 

Zpět k dotazu: Jak tu bylo zmíněno, nejlépe asi uděláš s nákupem Apple Watch, případně Longines HydroConquest, když chceš poutat pozornost, tak mpdrý s bicolor tahem. S přidaným pár tisícem můžeš dovolit na Tag Heuer nebo Omega v quartzu. Na ostatní značky nemá smysl si pomyslet, protože v téhle cenové hladině neseženeš dobrej kus nebo brand nemá takovej věhlas.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
Před hodinou, TomNguyen napsal:

To, že jste postižení a máte toho plnou kabelu, honíte si tu za ostatní věci neznamená, že to tak mají všichni ne.

 

Kluk to má jako nástroj, součást nějakého image, který chce být, nebo být součástí. Neptal se na životní radu, ani jak to má vnímat, takže ty kecy okolo si můžete  odpustit. Ba naopak chválím zralost, že přiznal tak jak to je, a nevymějšlí pohádky. Spíš vy byste měli zmírnit tu vaši pohádku, že vám o image/status vůbec nikdy nejde, ale kupuje ty cecky za statisíce jen čistě z lásky k hodinkám.

 

Zpět k dotazu: Jak tu bylo zmíněno, nejlépe asi uděláš s nákupem Apple Watch, případně Longines HydroConquest, když chceš poutat pozornost, tak mpdrý s bicolor tahem. S přidaným pár tisícem můžeš dovolit na Tag Heuer nebo Omega v quartzu. Na ostatní značky nemá smysl si pomyslet, protože v téhle cenové hladině neseženeš dobrej kus nebo brand nemá takovej věhlas.

 

 

Za to ty jsi fer. Hazet do jednoho pytle umis hezky. Ale asi sis potreboval vylit ukrivdeny srdicko. Budu drzet palce, aby sis taky nekdy poridil ty "cecky za statisice". And welcome on my blacklist.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

hodně kolegů tady doporučovalo značku Longines a já se k nim přidám.

Nevím jestli to je pro tvou situaci relevantní, ale pohybuji se mnoho let v korporátním prostředí a přestože mnoho board members a VP nosí drahé (rozuměno v ceně odpovídající násobkům statisíců) hodinky zvučných jmen, najde se i mnoho takových co nosí Longines, které koupili v počátcích kariéry, nebo dostali třeba darem od manželky a hrdě je každý den nosí, přestože jejich cena představuje nepatrný zlomek jejich měsíční odměny.

Držím palce ať najdeš takové hodinky, s kterými budeš spokojený a zároveň se ti podaří dosáhnout toho oč usiluješ.

Upraveno uživatelem Portugieser325
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT:

blacklist mě netrápí, frajer rozhodne nejsem, jsem tu jako každý jiný, co si hodinky užívá a je mi jedno nějaké věhlas brandu či chápu, ze za hodinky stojí toho více než jen jméno či nápis Swiss made. Ale též chápu, že ne každý to tak má jako já, a rozhodne nikomu nebudu vyprávět, jaké  si hodinky mají užívat či využívat.

 

a když někdo má 1000 příspěvku na fóru tak by mohl pochopit nářečí fora v podobě: plnou kabelu za cecky za statisíce 

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve světě financí se pohybuju už nějaký ten (delší) pátek. Mám pár kolegů, kteří si prošli zahraniční zkušeností na tradingu velkých bank. A rolex byla norma, stejně jako kvalitní oblek a boty. To, že je to u nás jinak, nebo že my to jinak vnímáme, je jiná věc. Ale minimálně v určitém segmentu financí to ještě před pár lety patřilo k dresscode (možná se situace změnila s příchodem smartwatch). Takže bych kolegu rozhodně nijak nehaněl. A za sebe musím upřímně  říct, že ač mám ve sbírce hodinky od Seiko po Rolex a mám rád všechny, tak rozdíly vnímám. A nemyslím si, že většině fóra je opravdu "hodnota značky" ukradená a jde jim jen o komplikace, zpracování a příběh. Jistěže tu tací jsou, ale myslím, že je k tomu třeba dospět. Já mám třeba BB58 radši než DJ. Ale taky vím, že SKX399, i když je mám moc rád, se DJ nikdy nepřiblíží. To bych si lhal do kapsy. 

No nic, připojím se ke kolegům. V dané cenové hladině a v českých luzích a hájích bych volil něco od Longines. Slušná značka, veřejnosti známá, za dostupné peníze. Případně by se do této ceny vešly i nějaké quartzové TAGy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. At chceme nebo ne, tak auto, mobil, hadry, barak a jeste porad hodinky jsou proste urcite status symboly, at se nam to libi nebo ne. Kdyz potkate cloveka, tak prvni ho hodnotite podle toho jak vypada, v cem prijel a co ma na sobe. Tim se utvari prvni dojem (ktery muze byt samozrejme mylny) a pak k cloveku pristupujete podle tohoto dojmu.
Pokud se kolega pohybuje ve firme, kde si potrpi na drahe hodinky zvucnych znacek, ale nechce utracet statisice, tak mi fakt ty Longines prijdou jako nejlepsi varianta.
Tagy taky, kolem 40 by sly sehnat asi i automaty akvace. Osobne bych se vyhnul rade Formula, mam ji nejak zafixovanou jako entry level radu a moc se mi nelibi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My vlastně pořád ještě nevíme, jaký styl ty hodinky mají mít, jestli čistě oblekovky nebo něco univerzálnějšího.

A celá předchozí diskuse tady vlastně směřovala jen k tomu, aby nekupoval otlučené hodinky ze sekáče za 30 a vzal za to něco nového, byť méně okázalého.

Taky neuváděl, že ty hodinky mají být povinnou součástí dress code, jen že chce zapadnout mezi vlky, tj. podle mě trochu rozdíl od korporátních požadavků na určitou prestiž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...