Přejít na obsah

Second hand "social status" hodinky do práce - jaké?


DanD

Doporučené příspěvky

Dan asi ví, a už to říkal, že se musí líbit hlavně jemu. Vedle Longines  ještě docela často vídám na rukou vyššího managementu napříč obory Maurice Lacroix. Většinou jde o řadu Masterpiece, ale nižší Pontosy nebo Aikony

by mohly fungovat taky. Jakože "nejdu s davem"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kolegové maj pravdu, abys udělal kariéru, nemusíš s nikým výt. Vkus vždy nesouvisí s bonitou, třeba auto jsem míval na parkovišti nejhezčí a nejlevnější (nepostoval už jsem to někam?).

Nebál bych se ale starších kousků, byť se jich v neprvoplánových značkách bude zřejmě točit méně.

 

...jo, já ale kariéru neudělal, tak možná nejsem ten pravej.

02112010050.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, AndyAaron napsal:

Presne tak. At chceme nebo ne, tak auto, mobil, hadry, barak a jeste porad hodinky jsou proste urcite status symboly, at se nam to libi nebo ne. Kdyz potkate cloveka, tak prvni ho hodnotite podle toho jak vypada, v cem prijel a co ma na sobe. Tim se utvari prvni dojem (ktery muze byt samozrejme mylny) a pak k cloveku pristupujete podle tohoto dojmu.
Pokud se kolega pohybuje ve firme, kde si potrpi na drahe hodinky zvucnych znacek, ale nechce utracet statisice, tak mi fakt ty Longines prijdou jako nejlepsi varianta.
Tagy taky, kolem 40 by sly sehnat asi i automaty akvace. Osobne bych se vyhnul rade Formula, mam ji nejak zafixovanou jako entry level radu a moc se mi nelibi.

A kundicka. Brutalni kundicka 90-60-90 na tu jsi zapomnel :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 uz jako malej jsem hodinky mel, od Vietkongu, tenkrat, za 150 digosky s kalkulackou, citil jsem se jako king, pak jsem si porizoval dalsi a dalsi, chtel jsem byt vetsi king, fungovalo to, v me hlave, citil jsem to, ten pocit, v kratkem tricku, v lete, byly na ruce, ja vedel, ze tam jsou, vsichni je musi vnimat/videt/zasnout prece, vnitrne uspokojen, saturovan v ten moment, to blaznivy nalhavany souzneni meho pocitu s okolim...

po par dekadach je to uplne stejny, nebudu si nic nalhavat, jako s cimkoliv, cim lezu ven, at uz je to manzelka, auto, boty, hodiny, barak, nazory, povest, svaly, krasne tvarovana postava a buchty na brise, delka a sirka nadprirozeni, to vsechno nas v tomto svete nekam stavi a nejak limituje nebo posouva

povrchni? jo

no a cim min limitu mame, tim mame vic moznosti 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm hmm... ked uz Dr. Plattfuss tolkokrat pocuje odporucat Longines, tak mu to neda a vypisuje recept na Longines Legend Diver ;)

za 30K to mas zanovne a podla mna so silnym a nezavislym imidzom.

Ak neunosis ten lug-to-lug na 42mm verzii, chod do 36mm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve 4 stránkách komentářů jsem našel snad jeden kde byla snaha zjistit jaký styl hodinek by to měl být a jaké jsou preference OP. Kolega to sice napsal trochu nekulantně, ale nebudu soudit druhého na základě jednoho příspěvku. Neříkejte mi, že hodinkami občas nechcete zaujmout a nepoteší vás, když si je někdo v práci nebo jinde všimne. Hodinky neodmyslitelně dotváří společenský status a umění je na nic se nehrát a skloubit osobní preference se společenským vnímáním a účelem využití. Já bych jako začátečník tady neměl o tom tolik mluvit.

Moje rada: jestli to budou staré omegy, nebo quartzové longinessy, kup si to, co se ti líbí. Promysli si, zda budeš hodinky nosit pouze do práce, k obleku, džínům, nebo chceš něco univerzálnější a hlavně jakou "message" mají hodinky nést. Znám spoustu lidí, co nosí módní Ferrari, Diesely nebo Lacoste, hlavně at to má průměr aspoň 55 a je to vidět..na mě trochu neohrabané ale pokud jim to v jejich fachu funguje...budíž. Vyber si několik kusů, které se ti líbí a třeba je hoď tady do vlákna, určitě ti kolegové v konkrétním výběru poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady kolega zna spoustu lidi co nosi ; Ferrari 🥺a proc s nim ti idioti nejezdi? Ja mit Ferrari a uz je mi fakt u prdele porad nejaky socialni status.. tak s nim jezdim! Diesely, ..ja fakt cumim. Co za blba si omota dziny na zapesti?! 🥶tedy ja mam nekolik dzinsu taky, ale nosim to jako kalhoty. S tou vonavkou Lacoste a prumerem 55 jsem to nepochopil🤧😪, to jako ze se strikaji porad dokola?! Nebo co?! 

Boze ja to nemam zapotrebi todle. Ja se normalne na tyden odhlásím z uctu, takovy osobni trest. Nebo hodinky na tyden pred sebou zamknu. Jdu si pujcit na tyden Ferrari / doufam bez hypoteky/ jsem spolecensky na dne a dostal jsem asi rakovinu oci z toho tady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kamil.K napsal:

Neprozivej to tolik a neurazej je. Je to jejich věc co nosí. 

 

Radeji nic.

ferrari, skodovka, fererorose, adidas a nic kolem nejsou hodinky..

Tady chybi uz jen Jirka Ludera a jeho Valentynsky chrona.

jo sorry on psal dokonce Valentínky chrona

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdou je, že poptávka po laciných hodinkách a po machrovsky vypadajících šuntech je veliká (jinak by nabídka musela postupně odumřít, že)

To chceme, aby díru na trhu museli zaplnit naši oblíbení výrobci certifikovaní zdejší váženou komunitou?
Oni se tam tlačí svrchu dceřinými značkami (Q+Q, Lorus a podobně) ale moc nízko si netroufnou, aby si moc neušpinili ty svoje premiové značky.

To bych ztratil  možnost cítit nadřazeně aspoň v této oblasti.

A to jsem spodina, nad kterou mohou ohrnovat nos vyšší vrstvy například Longinesáků, Tagařů i  ROLEXonošů

Ostatně ještě před třemi roky jsem si se zájmem prohlížel za výlohou nějaké šmukárny nějaké Diesely ;o)

připadaly mi příliš drahé ;o)))

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2020 v 12:53, Teatime napsal:

Kolegové maj pravdu, abys udělal kariéru, nemusíš s nikým výt. Vkus vždy nesouvisí s bonitou, třeba auto jsem míval na parkovišti nejhezčí a nejlevnější (nepostoval už jsem to někam?).

Nebál bych se ale starších kousků, byť se jich v neprvoplánových značkách bude zřejmě točit méně.

 

...jo, já ale kariéru neudělal, tak možná nejsem ten pravej.

02112010050.jpg

Krásný, jen ty kola 😞  ale vím, že k němu patří

A hodinky Volvo máš 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Datel napsal:

Pravdou je, že poptávka po laciných hodinkách a po machrovsky vypadajících šuntech je veliká (jinak by nabídka musela postupně odumřít, že)

To chceme, aby díru na trhu museli zaplnit naši oblíbení výrobci certifikovaní zdejší váženou komunitou?
Oni se tam tlačí svrchu dceřinými značkami (Q+Q, Lorus a podobně) ale moc nízko si netroufnou, aby si moc neušpinili ty svoje premiové značky.

To bych ztratil  možnost cítit nadřazeně aspoň v této oblasti.

A to jsem spodina, nad kterou mohou ohrnovat vyšší vrstvy například Longinesáků, Tagařů i  ROLEXonošů

Ostatně ještě před třemi roky jsem si se zájmem prohlížel za výlohou nějaké šmukárny nějaké Diesely ;o)

připadaly mi příliš drahé ;o)))

 

Ale kluci dyt jo. Nekdo na to ma a nekdo ne.. Ja si taky proste nekoupim Pateky, proste ne. Ale Tombas uderil hrebicek na hlavicku - DOBRY VKUS - panove dobry vkus!! Nikoho nechci urazet, kazdy ma volbu. Kolik stoji ten smejd diesel 3? 5tisic?? Nevim, ale za to si koupim Seiko, nebo Casio. A aspon mam hodinky a minimalne DOBRY VKUS. Zaznelo tady, ze se ho nikdo neptal na styl.. Zadny nechtel - chtel frajerit s Brejlema za 30. Nazory jsou rozdilny, ale takto to nefunguje. Uz jsem se vyjadril a xy dalsich. Za 30 ma pekny hodinky, prijemne znacky s tradici. To je dobry start. Me predbehl tak o dvacet let. Vystridal jsem Timex, Casio, Seiko, more Seika🤣, a ja nevim co vsechno nez jsem se dostal k tomu co mam doma. A at se treba nekdo posere - statisice nezjistne a z lasky vyhozeny!!😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Postal80 napsal:

Ale kluci dyt jo. Nekdo na to ma a nekdo ne.. Ja si taky proste nekoupim Pateky, proste ne. Ale Tombas uderil hrebicek na hlavicku - DOBRY VKUS - panove dobry vkus!! Nikoho nechci urazet, kazdy ma volbu. Kolik stoji ten smejd diesel 3? 5tisic?? Nevim, ale za to si koupim Seiko, nebo Casio. A aspon mam hodinky a minimalne DOBRY VKUS. Zaznelo tady, ze se ho nikdo neptal na styl.. Zadny nechtel - chtel frajerit s Brejlema za 30. Nazory jsou rozdilny, ale takto to nefunguje. Uz jsem se vyjadril a xy dalsich. Za 30 ma pekny hodinky, prijemne znacky s tradici. To je dobry start. Me predbehl tak o dvacet let. Vystridal jsem Timex, Casio, Seiko, more Seika🤣, a ja nevim co vsechno nez jsem se dostal k tomu co mam doma. A at se treba nekdo posere - statisice nezjistne a z lasky vyhozeny!!😇

zlatá slova ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...