Přejít na obsah

RUCE & ručičky.


emef

Doporučené příspěvky

Jako toho zpěvu taam mohlo být víc, tahle to není ani na Hvězdnou pěchotu 😏

Recenze super, ten tah vypadá pěkně, jen kdyby byl ohebnější. A jak jsi je nasadil na tu vintage kůži, to jim sluší snad nejvíc.

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 616
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Celej den nic, už jsem se bál, že jste mě vykopli z party. :D a pak 5 komentářů najednou.

Já si myslim, že kdybych měl tu menší verzi na tom náramku, tak by to bylo skvělý. že by to prostě pěkně obepnulo a vůbec bych ohebnost neřešil. Prostě daň za ten design asi, no. :) 

Co se plíšku týče, taky mě to napadlo, ale takhle technologicky jsem to bohužel nezkoumal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý to bylo a hodinky hezký. Většinou si na podobné humorné vsuvky nepotrpím, ale "kdo ye má, kdo ye má" bylo supr :D

Značku Yema jsem na těch internetech nějak zachytil, ale první informace o ní mám až z tohohle videa. Takže osvětu si můžeš odfajfknout, jako splněnou. Hodinky se mi líbí a rozměr 40 (nebo to bylo 41?)mm je příjemný. Šupinatý tah, jako varianta na Jubilé, se mi líbí. Tuhost mě překvapila, ale chce to vyzkoušet na ruce, jak moc to případně bude vadit. Ale já třeba nosím tah strašně navolno, takže předpokládám, že by to bylo ok. Plíšek na aretaci by mi asi vadil, to šrozubování korunky je nejen opruz, ale potenciální zdroj problémů...nedotažení a zatečení, poškození závitu. Sundat ten plíšek půjde určitě, otázka je, jak je vyřešený závit korunky. Aby pak šla dotáhnout až k pouzdru. To ale asi bez vyzkoušení nezjistíme. Úkol pro @ONYX servis hodinek. A nepamatuju si jestli to ve videu padlo, jaký je chod lunety, hladký, nebo cvakací?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Video to bylo super, jako všechna tvoje videa :) snad budou přibývat časťejí.

Akorát si dneska celej den v kanceláři zpívám “kdo je má, kdo je má....” :D tak jěště že mám kancelář pro sebe, jinak by si asi ostatni mysleli, že mi šplouchá na maják :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak nejak rozmyslam co za hodinky to vlastne su ? Oblekovky ? Ale to k nim potom nesedi cervena sekundova rucicka, ani tie male indexy oznacujuce sekundy. Su to field watches ? Preco potom zlate rucicky a zlate ciselne indexy a navyse len na parnych poziciach? Neviem no. Inak video ako take fajn, rad si pozriem kazdy tvoj diel 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vzdy paradni video, tentokrat seriozni recenze a moc se povedla. Na to, co PRIM vypousti z fabriky, se mi ty hodinky prekvapive libi. Vtipny je, ze od zacatku videa premyslim o tom, jak desnej je ten remen. To dvojity bily prositi jsem tam proste vubec nepochopil... no a Ty to potom ke konci zminis, spis teda v otazce zpracovani, ale shodneme se, ze to k nim proste nejde... Skoda, ze za tuhle cenu nedostaneme aplikovany indexy a lepsi remen, pak by to bylo fakt zajimavy. A ano, je to Nomos lookalike...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já věděl, že Primky tady budou kontroverzní téma. :D

Podle mě jsou to takový oblekovější hodinky na každej den. Jakože se daj vzít klidně i k džínům a nebude to vypadat blbě. Vlastně jako Nomosy, no. A sakra. :)

To bílý prošívání mě tam nijak nerušilo, asi by to bylo lepší, kdyby se to nějak třeba kamarádilo s cifrem, ale jinak v poho.

Aplikovaný indexy by to samozřejmě poslaly někam úplně jinak, otázka ale je, jestli by to nebylo na úkor toho odkazu k původním. Mně to zrovna tady u toho modelu nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel tento díl kladně hodnotit nemohu. Nechci se @emef dotknout, ale působilo to dojmem "koho chleba jíš toho píseň zpívej", nebo alespoň zbytečně neříct něco čím by se člověk dotknul práce chlapíků, kteří hodinky zapůjčili.

Obsahově dost prázdné s opakováním promo klišé, typu "...zahájením výroby Spartaků se ČSSR dostala do klubu 8 států v nichž výroba náramkových hodinek probíhala.". Zní to pěkně, brnká to na národní strunu - ELTON to rád opakuje, protže to vyvolává dojem exkluzivity, ale nemá to žádnou vypovídající hodnotu. Ano pro zahájení výroby hodinek je asi zapotřebí mít vyspělý průmysl - ale naznamená to, že by Prim byl v klubu 8 vyvolených výrobců. V té době bylo unikátních výrobců jen ve Švýcarsku, Německu , nebo Japonsku více a vytvářeli již delší čas své vlastní (nikoliv kopírované jako tehdejší Spartak) a mnohem vyspělejší strojky. To že neprobíhala výroba na území jiných západních států, jako Belgie, nebo Rakousko taky neznamená, že by na to neměli, ale prostě to při nákladech na rozběh výroby a dostupnosti hodinek na trhu nedávalo ekonomicky smysl...rozvoj hodinek v ČSSR je tak víc ukázka zoufalé situace ve Východním bloku. 

Když už byly hodinky zapůjčeny na statické vyzkoušení, bez možnosti nošení, čekal bych alespoň komentář ke zpracování pouzdra - srovnání s hodinkami v dané cenové kategorii, ideálěn jak si stojí právě vedle těch Nomos, které kopírují. 

Aplikované indexy kontra odkaz k původnímu modelu - tady se taky nabízela otázka, která se mohla probrat - SPARTAK - tady ta řada už je poměrně široká - přímé odkazy na původní model už se vyčerpaly... proč pořád tedy těžit z původního modelu, když už se designem uhýbá... jedná se vůbec ještě o poctu původním Spartakům, nebo už se jen těží jméno? Proč raději Elton neopustí stále dolování zisku na starých modelech a nevytvoří hrdě novou řadu, klidně klasický umírněný design, ale konečně se oprostit od tampónových číselníků - na pavouku jde vidět že to jde...

Posun v designu - no to je otázka vkusu - kombinace barvy číselníků a zlatách indexů je pěkná... trochu mně tam ruší malé minutové indexy, které jsou pokud jsem správně viděl bílé... ale design buď můžeme brát jako kopii Nomos, nebo jen pootočení čísel na indexech proti Spartak LE a jinak nabarvené vteřinovce.. https://www.prim.cz/prim-spartak-70-le .

Řemen je pak opravdu spíš na ostudu a okamžité přezutí.... ve výsledku tak tento díl nepřinesl ani pocity z nošení hodinek, ani nějaké dojmy ze zpracování v kontextu konkurence a celkově působil prázdně, bez kritického zhodnocení - škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snekofon Že byly půjčený jen na čumendu chápu, Forster v New Yorku už nemůže dospat, až se mu dostanou do ruky, Robert-Jan udělá vzácnou výjimku a napíše ne-Omega recenzi, jindy strohá Martina Richter se bude muset dost hlídat, aby své nadšení opanovala.

Na takhle velkorysý nabídky bych se dobudoucna taky vykvajz.

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Karussell napsal:

Jako vzdy paradni video, tentokrat seriozni recenze a moc se povedla. Na to, co PRIM vypousti z fabriky, se mi ty hodinky prekvapive libi. Vtipny je, ze od zacatku videa premyslim o tom, jak desnej je ten remen. To dvojity bily prositi jsem tam proste vubec nepochopil... no a Ty to potom ke konci zminis, spis teda v otazce zpracovani, ale shodneme se, ze to k nim proste nejde... Skoda, ze za tuhle cenu nedostaneme aplikovany indexy a lepsi remen, pak by to bylo fakt zajimavy. A ano, je to Nomos lookalike...

Tak jsem to dal ještě pro jistotu jednou - protože můj komentář byl v přímém rozporu s označením seriózní recenze. Ale fakt toto video hodnotím dost negativně, mimo základních parametrů které jsou na netu (rozměry, WR, číslo kalibru) nepřináší pocity z nošení (logicky když byly jen na čumendu), ale ani pocity ze zpracování. Je představen Elton, je vysvětlena návaznost na původní model, jsou představeny oblouky jako nové marketingové označení Eltonu, je představena barevná  paleta modelů... no prostě mně to přišlo příliš promo, málo opravdové recenze... a to mám ironii rád a radar na její detekci jsme myslel že mám v pořádku :D

EDIT: ono to totiž ve finále na mě působilo tak, jako by to byla placenka, ale autor měl velký vnitřní rozpor, protože z toho nebyl až tak vytržený,  nebylo jaký detail ukázat a vyzdvihnout ho... tak se mluvilo a chválilo okolo jen tak na oko - to je rafinovaný přístup :D

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...