Jump to content

Objímka kov. otoč. SPORT 1


Recommended Posts

Ty jo - to koukám jako puk, že by Parexo dělalo lunetu jako takovou na PS1 - o tom slyším poprvé. Nepleteš si to náhodu, nevypadla ti jen plastová vložka lunety od Parexa? Ta tam totiž vůbec nesedí a je volná a dá se lehce ztratit... 

Jinak já jsem kupoval originální původní lunety v krásném stavu a dal jsem za ně 2,5-3,5k. Levnější byla bez vložky lunety a dražší s vložkou. 

Levná ale opravdu extra jetá se dá koupit hádám už od stokorun, ale moc často se nevidí... hledal bych na antik-hovorka a aukro. Dej pozor, ať jsou s drátkem - pokud ho nemáš.

Link to post
Share on other sites

Pan Ing.Hněvsa jeden čas nabízel originální díly. Bylo to ale pouze za předpokladu osobního setkání a momentální nálady pana Pana mistra:) Dalo se u něj pořídit od originálních ciferníků na letecké po vložku lunety i s lunetou. Teď už nic takového nemá, teda aspoň to tvrdí. 

Link to post
Share on other sites

No- už když jsem s PRIMkama začínal já, originál PS1 díly neměl. Měl na dvojky, měl na hromadu jiných modelů, letecké ciferníky měl taky. Ale díly na jedničky - originální- nepamatuju. Ale mám pocit že pamatuju PAREXO lunety, nerezové. Ale úplně jistý si už nejsem.

Link to post
Share on other sites

Na PSI nechával dělat korunku, ciferníky, ručky, vložku lunety. Nikdy neměl nerezovou lunetu a pouzdro(k tomu se nedopracoval). Origo lunety Nos původní měl ze starých zásob. Tenkrát jsem je od něj bral. Ale už je to hodně dávno.  

Link to post
Share on other sites
před 14 hodinami, Honza.manta napsal:

Já hromádku lunet mám, s vložkama už je to slabší, akorát nemám páru, jakou to má cenu.

 

Honziku ty máš hodinky o kterých se hodně lidem jen sní 😄 Moc dobře si vzpomínám na naše posezení u piva - to byla neskutečná záležitost! 

To je tím, že já jsem začal pozdě 😞 cca 7 let zpátky a to už se nikde nic moc sehnat nedalo - v Parexu jsem se chtěl několikrát stavit i osobně - jel jsem kolem a hledal jsem to tam, ale nenašel. Vím, že okopíroval jedno pouzdro na letecké automaty a to bylo jako první fejkové šířené do světa. Na začátku jsem si je málem také koupil. Jo a vlastně moje první na aukru vyhrané PS1 měli ručky, ciferník a armovák z Parexa (netušil jsem to - tady jsem se zaregistroval následně). 

 

Link to post
Share on other sites
V 3. 11. 2020 v 21:30, Honza.manta napsal:

Já hromádku lunet mám, s vložkama už je to slabší, akorát nemám páru, jakou to má cenu.

 

Doma jsem nakonec jednu lunetu PS1 našel, ale je bez pérka (drátku). Nemáš jenom pérko? Nebo lunetku a případně i vložku za rozumnou cenu? Mohu nabídnout lunetu PS2 🙂 

Vyrobit si to péro (drátek) do lunety by neměl být asi velký problém, co myslíte vy ostatní?

Edited by Qwertz
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...