Přejít na obsah

Automatické / Mechanické field/flieger hodinky


Doporučené příspěvky

Ahoj páni. 

Pred rokom aj niečo som si kúpil moje prvé hodinky vôbec (mam takmer 30). Po dlhom monitorovaní internetu a naozaj malom rozpočte som si zaobstaral Seiko SNK809. V podstate na skúšku, či vôbec mi to bude po chuti nosiť, nakoľko sa mi páčili. Testom prešli aa super, ale teraz mi to príde že by to chcelo zmenu, upgrade a na mne sú asi 38mm SNK809 trocha malé, keďže som vyšší aj mám väčšiu ruku. 

 

Tak som opäť študoval internet. Rozpočet som si limitoval na okolo 200€ a čo ma tak zaujalo sú dve možnosti. 

Seiko SNZG15 - v podstate väčšia verzia SNK809, aspoň teda mne to tak príde aj materiálové vyhotovenie je podobne, ciferník trocha iný ale štýl podobný, majú 42 mm, myslím že to by bola vhodná veľkosť pre mňa. Cenovo su okolo 120€

 

Orient Flight - trocha zmena, tu si nie som istý či by neboli možno až trocha moc veľké, na obrázku tak trocha pôsobia ale to pôsobili aj SNK809 a neboli :) máte niekto a nimi skúsenosti?

 

Pripadne ak poznáte tak dajte odporúčania aj na iné, vzhľadom k tomu že medzi moje hobby patrí lietanie tak by sa ku mne Flieger hodil. Asi... Quartzu sa chcem vyhnúť nejako ma to nezaujalo, "tikanie" mechanických komponentov ma fascuje a možno ešte viac fakt, ze tam v dnešnej elektrodobe nie je žiadna batéria :)

Ďakujem za tipy a rady! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mno, nevim jak moc je to field,. ale dnes na mě vyskočilo todle, a za ty prachy s Etou/Sellitou, safírovym sklem a českou (to máš to samý, jak slovenskou:)) zárukou mi to přijde hodně dobrý.. teda nevim jestli to po tobě nebude chtít nějakou registraci.

https://www.zalando-lounge.cz/campaigns/ZZO14SB/categories/236619429/articles/ZZLJCS017-C00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sakra napjatej rozpocet! Ale pokud nemas vyslovene averzi k Cinanum, tak je velmi zajimavej pocin leteckej chronograf Sea-Gull 1963 se strojkem ST1901, coz je kopie legendarniho a moc krasneho stareho swiss stroje Venus 175. Hodinky si na nic nehraji a nic nekopiruji a pruhled na stroj je totalni pecka. https://seagull1963.org/

https://wornandwound.com/review/a-look-at-the-seagull-1963/

Pri trose snahy pujdou sehnat kolem 250 eur.

SEAGULL_1963_ONCANVAS2.jpg

t51.2885-15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuha, vyčerpavajuce odpovede, v dobrom slova zmysle.

Začnem asi odspodu, nemám nič proti číne, ked je originalna a kvalitná, už nie raz čina potvrdila že dokaže robiť naozaj značkovu kvalitu naprieč trhom nie len s elektronikou.
Ale, problém je že sú 38mm, rovnako ako moje SNK809, ktoré chcem rozšíriť o väčší kúsok.

Citizen NJ0100 mi nejako štylom nepasuju, možno je to tym kovovým remienkom, preferujem kožu, alebo nylon alebo je to celkovo tym cifernikom ktory vo mne ten field / aviator design ne-evokuje.

Z Romanovho hľadania ma zaujali tie Tisell, zaujimavé veľkosti, 40 a 43mm.. každopadne horuci kandidat, akurát škoda že značka je taká menej známa.. Ale vyzera že ponuka veľa a za málo.

Swiss Military Hanowa - veľmi pekné, aj cenovo zaujimavé, toto bude ťažké rozhodovanie :)

Ďakujem za tipy, ak ešte nejaké máte kľudne sa podeľte, ano uvedomujem si že budget je na tuto kategoriu asi naozaj malý ale verím že napriek tomu sa dá vybrať niečo naozaj decentné, za čo sa človek rozhodne nemusí hanbiť. :)

EDIT:
Roman-ZA: Zaujimavé zaujímavé.. popozerám, dobrý tip dakujem!

Upraveno uživatelem Shelby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal som sa k ponuke na SNZG15J1 - teda verzia určená pre Japonsko a vyrobená v Japonsku za 200€, je tk dobrý deal? Je to priamo z EU, chrono24, overený predajca dobre hodnotenia, alternatíva je bud K1, co veľmi nechcem, alebo zo SG za 150€ ale teda + DPH, clo a poplatok za colne konanie, vyjde to na tiež +/- 200€. 

Tisell som nakoniec zavrhol, keďže je to homage síce super ponuka ale ako druhý kúsok do zbierky chcem niečo čo je niečím špecifické, v tomto pripade kus určený pre Japan trh. 

 

Pozeral som aj ruské hodinky, celkom zaujímavé ale trocha vysoké ceny nie? Je to kvalita či ani nie? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj osobní názor je ten, že u SEIKO do 200€ nebude rozdíl v kvalitě provedení mezi J a K verzí, 
bude to vypadávat z automatické linky, moc lidské hodinářské práce se tam za ty prachy nedostane, je to přeci jen entry level.

Já mám SNZG15K1 i SNZG13K1 (do rezervy :o)a jsem absolutně spokojený, zejména ta luminiscence je bezvadná
(když nasvítím UV baterečkou po desáté večer, tak v šest ráno ještě bez problému vidím na ručky a indexy)
 

na promo fotkách nejsou nijak zvlášť atraktivní, najdi si něco na youtube, to provedení ciferníku ve dvou vrstvách s tím indexovým okružím
je působivé. 

 

 

 

 

 


 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troša pošetri a počkaj si v inzercii na Hamilton Khaki Field, objavujú sa tu rôzne varianty, ručný náťah, automat, H10 al ETA, ja mám ešte s ETA a oceňujem najma ich vačšiu presnosť a vyrovnaný chod. Seiko strojček je lotéria.
5639c0a80ee2a96ef23fbb721121cfac.jpg

Seiko & Hamilton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Datel, @tombas

ono, ja si tiež myslím že ten vyrobny proces a normy sú identické, ono to i niekoľko krát samo Seiko potvrdilo, skôr sa mi jedná o to že predsa len ta Japan verzia ma trocha "vyššiu" hodnotu a mesiace v Kanjo, pride mi to taká pekná a nenutená rarita :) tiež mám SNK809 made in Malaysia a su vyborne a podľa mňa aj presné, veď ich musím posunuť o minutku snad len raz za 2 tyždne :) a to som ich ešte kupil z pofiderneho zdroja na ebayi, ale došli podľa všetkeho v pohode a su origo (kto by aj falšoval tak lacne hodinky). Rozhodne su presnejšie ako kolegove no-name quartzky z aliexpressu 😀
Len sa mi jednalo o to, že či tu niekto kupoval tie J1 a či ta cena je adekvatna, ano, K1 idu o cca 50€ lacnejšie, ale mam pocit že cena (aj K1 aj J1) dosť rychlo rastie, veď aj moje SNK už idu na ebayi nové za 120€ a to som ich ja kupil za 60€, tak či je to dobrá cena 200€ za J1 alebo ešte skusiť zjednavať (pôvodne ich dával za okolo 230, nové z espani)

@minimus80

Ano, Hamilton poznám pozeral som po nich, neviem už aké ale tuším automatika, fieldky, okolo 400-500€, dlho som uvažoval že či ich chcem, alebo nie. Financie ako také nie sú problém, problém je že som si na to ja osobne vyhradil 200€ (+/-) ako strop, resp to je moj budget na 2hy kusok v "zbierke". Tie Hamiltony su jasný upgrade na level 3 :)

@Irwinek

Brutalne zaujimavé, ešte keď som ich hodil do googla a zistil že robia aj verziu kde máš dve hodinové ručičky (jedna môže ukazovať inu time-zonu, napr UTC čas) tak som bol uplne že SOLD. Toto by mi prišlo BRUTALNE vhod hlavne do lietadla, kde sa všetko orientuje podľa UTC času a nie raz sa človek odžube, hlavne v tomto (a jarnom) období keď sa nám mení CET / CEST a tým aj odchýlka k UTC času (-1H/-2H), škoda len že nové stoja skoro 1000cku, nevadí, možno v buducnosti, použité veľmi nechcem, ale super tip :) uložil som si do založiek

 

 

ďakujem za tipy, verím že toto vlákno pomôže aj iným ľudom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som kupoval tu z bazára, treba si len počkať.

Eshopy maju ceny zatial vysssie, skusil som chrono24, filter som dal len na nemecko a manualny nátah a prve 2 ponuky vyzeraju lakavo

Sám nemám skusenost s kupou cez tento portál ale myslim ze ked vyberies overeneho predajcu a overis si go komunikaciou, fotkami tak to bude v pohode.


https://www.chrono24.sk/search/index.htm?countryIds=DE&dosearch=true&manufacturerIds=112&maxAgeInDays=0&models=817&movementTypes=1&movementTypes=2&onlyDealerAds=false&pageSize=60&priceFrom=0&priceTo=-1&redirectToSearchIndex=true&sortorder=1&usedOrNew=new

Seiko & Hamilton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Irwinek napsal:

No a co třeba tohle - Archimede 42

Někde v inzerci se pohybují s bílým cifrem 

ArchimedeB.jpg

Sorry že trošku odbočím. V jaké době v jakých zemích se používali hodinky s tímto cifrem. Mě se peklně líbí a rád bych o tom případne zjistil víc. Klidně odkaz na nějaký zdroj, ale pouze CZ prosím Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Shelby napsal:

@Datel, @tombas

ono, ja si tiež myslím že ten vyrobny proces a normy sú identické, ono to i niekoľko krát samo Seiko potvrdilo, skôr sa mi jedná o to že predsa len ta Japan verzia ma trocha "vyššiu" hodnotu a mesiace v Kanjo, pride mi to taká pekná a nenutená rarita :) tiež mám SNK809 made in Malaysia a su vyborne a podľa mňa aj presné, veď ich musím posunuť o minutku snad len raz za 2 tyždne :) a to som ich ešte kupil z pofiderneho zdroja na ebayi, ale došli podľa všetkeho v pohode a su origo (kto by aj falšoval tak lacne hodinky). Rozhodne su presnejšie ako kolegove no-name quartzky z aliexpressu 😀
Len sa mi jednalo o to, že či tu niekto kupoval tie J1 a či ta cena je adekvatna, ano, K1 idu o cca 50€ lacnejšie, ale mam pocit že cena (aj K1 aj J1) dosť rychlo rastie, veď aj moje SNK už idu na ebayi nové za 120€ a to som ich ja kupil za 60€, tak či je to dobrá cena 200€ za J1 alebo ešte skusiť zjednavať (pôvodne ich dával za okolo 230, nové z espani)

A to máš zase recht, asi spousta chronamagorů kupuje hodinky proto, že z nich oni sami mají dobrý pocit. Já teda jo. Když jsem poprvé rozbalil krabičku s hodinkama s nápisem JAPAN (jasně viditelným - dobrou lupou - naspodu ciferníku) tak jsem byl fakt nadšený a doteď jsem rád, že je mám.
Na hodinkách holt neušetříš (leda výběrem kde je koupit, že)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...