Přejít na obsah

Jak homeofficujete?


Radik

Doporučené příspěvky

Dnešní dotaz od @Filip.J na @siwi v sousedním vlákně mě přivedl na myšlenku založit k tématu "home office" samostatné vlákno. Tak si pojďte kdyžtak ulevit sem :)

A abych začal: pro mě se tím prakticky nic nezměnilo, protože jsem na to byl pravidelně cca dva dny v týdnu zvyklý z minulosti. Naopak jsem toho rád a často využíval, když jsem tu možnost měl. Můžu spát o hodinu déle a protože mám rád oddělenou práci a volno, nemám problém s tím ráno zasednout a skončit po osmi a kus hodinách odpoledne. Doma nechybí člověčí ani zvířecí společnost (takže o absolutním klidu nemůže být řeč), ale že by mě to nějak rozptylovalo říct rozhodně nemůžu. Naopak mám mnohem větší klid než ve čtyřicetihlavém open-spacu, kde je občas randál jak v putyce. Paradoxně mně nejvíc chybí pravidených 10km+ kolo/pěšo do/z práce, což je super na kondici. Takhle se musím nutit udělat alespoň nějakou náhradní cestu večer, abych tím sezením úplne neshnil, což obzvlášť teď, když je v 17h tma jak v pytli, není jednoduchý.

Jak jste na tom vy ostatní, které to také postihlo? Zkuste se prosím držet tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 94
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zena tento tyzden nastupila po rodicovskej do prace. Asi 4 dni z tyzdna bude na HO.
Ja som od začiatku marca nonstop na HO. Zacina mi ten kancel chybat... Usetrim na dochadzani, na kavickach, mam menej cigaretovych prestávok /taham iqos doma/ atd atd ale hned by som to vymenil za den v hlucnom open space...
Decka sice chodia do skolky, no aj tak to je na nervy.

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na home office od druhé poloviny března (US Pharma korporát je holt opatrnej).

Co mi vyhovuje - časová flexibilita, můžu si dát fitko třeba během dne, odpadoo cestování do kanceláře.

Co je na hovno - jakákoliv kreativní týmová práce, na kterou jsme byli přirozeně zvyklí při kolokaci, dost trpí. Stejně tak proud informací a nálada lidí. Co se běžně dalo vyřešit krátkou konverzaci u jednoho stolu nebo tabule teď potřebuje meeting. Zároveň mi taky dost chybí tak nějak normálně přes den vídat lidi. A v neposlední řadě, pracovní prostředí doma taky není ideální.

Myslím že do budoucna ten model bude dost kombinovaný, umím si představit dva dny doma tři dny office nebo obráceně. Sto procent obojího už asi nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@straspol: To jsi mi připomněl: Když jsem letos v polovině června ležel na Karláku v nemocnici, kde mi vyndavali šrouby z nohy, byl se mnou na pokoji jeden učitel hudby. Pán kolem šedesátky. Miloval komikační technologie. Měl tam s sebou notebook i tablet a každou chvíli si volal z nějakým svým žáčkem, který mu po Skype přehrával na housle nějaké etudy a on mu říkal, co a jak má udělat lépe :) Dost ho to bavilo a bylo vidět, že si tu kombinaci učení a práce s výpočetní technikou užívá. Jak to hodnotí s odstupem času samozřejmě nevím a dovedu pochopit, že čeho je moc, toho je příliš. 

Já jsem shodou okolností taky učitel a samotnýho mě překvapilo, jak relativně snadno se přechod na homeoffice z mé strany, ale i ze strany žáků, podařil. Samozřejmě s tím nebude každý souhlasit. Záleží na skladbě žáků i na povaze vyučovaných předmětů. V tom mám prostě větší štěstí než kolegové učící prvňáčky nebo malé děti obecně. Ti to mají fakt těžký. Nemluvě o jejich rodičích. Ti zase v mnoha případech vidí, jak to ti učitelé dělají blbě. 

Nicméně pokud bych měl hodnotit jen za sebe, pak mi to docela vyhovuje. Ušetřím spoustu času dojížděním. Distanční výuka je sice podle mě náročnější na přípravy, ale na druhou stranu na to mám zase doma víc času a klidu. Klidně bych to do budoucna nějak kombinoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta úspora času- to je pravda, to ano. Co se týče běžné komunikace se žáky, IT stačí. Ale když chceš opravdu mluvit o niancích, barvách zvuku, o spádu hudební řeči, zkrátka když jde o opravdové umění, narážíš na kvalitu - čím nahrávají, na čem posloucháš... To víš že jde pracovat a musí se to zvládnout...ale radost z práce v živé akustice pěkného sálu nebo krásné učebny je prostě o něčem úplně jiném. No- na stupnice a etudy dobrý ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Ace84 napsal:

Už jsem měsíc a půl na HO. No co vám budu. Těším se zpět mezi lidi. Připadá mi, že 3/4 dnes protelefonuju nebo promeetinguju. A člověk aby to naháněl po večerech.

Ale dá se na to zvyknout a člověk u toho může klidně i vařit. :D

 

Přesně. 3/4 dne confcally, večer jsem totálně  vykecanej, airpody do ucha málem pustěj kořeny a domácí konverzace vázne, protože vyčerpám svou denní zásobu slov ještě před obědem. Večer pak doháním u výměny manželek, masterchefa a s otevřenou lahví maily, operativu, nic kreativního už nelze..jsem na úrovni měňavky. Kolem půlnoci spustim konverzaci s přáteli a spát chodím kolem druhé, pul třetí. Mezery mezi hovory vyplňuji buď krátkou návštěvou kanceláře nebo výukou matematiky, českého jazyka a prvouky. Relax je jen vaření a pravidelná denní procházka lesem min hodinu. Sem tam si něco koupím na e-shopu, abych si udělal radost. Jo a proklínám Microsoft Teams. To co si v práci řekneme přes stůl teď musí bejt všechno napsaný, vyplněný..jednu věc odbouchnu, 4 další přijdou. Zkrátka mám pocit, že z toho dne nemám vůbec nic a všechno je mnohem komplikovanější. Půlka lidí to bere jako prázdniny, takže se jim dovolat nebo z nich něco vyrazit je daleko těžší a strašně to zdržuje. A živit děcko s černou dírou místo žaludku je taky mazec. Atd atd. Já si to teda moc neužívám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se teda pujdu , až dopijem s kolegou džbán, podívat domu. Nechali jsme tam dneska se ženou děti u zapnutejch compů a šli si po svým. Žena teda už je dávno doma a byl jsem už na obědě doma (domácí strava k nezaplacení)... A nemužu zejtra (ani pozejtří a ani popozejtří) jen ani měřit, páč auto je v karanténě 😞 A ani ke tchyni na víkend nemužu, páč auto je v karanténě :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, dawe009 napsal:

Přesně. 3/4 dne confcally, večer jsem totálně  vykecanej, airpody do ucha málem pustěj kořeny a domácí konverzace vázne, protože vyčerpám svou denní zásobu slov ještě před obědem. Večer pak doháním u výměny manželek, masterchefa a s otevřenou lahví maily, operativu, nic kreativního už nelze..jsem na úrovni měňavky. Kolem půlnoci spustim konverzaci s přáteli a spát chodím kolem druhé, pul třetí. Mezery mezi hovory vyplňuji buď krátkou návštěvou kanceláře nebo výukou matematiky, českého jazyka a prvouky. Relax je jen vaření a pravidelná denní procházka lesem min hodinu. Sem tam si něco koupím na e-shopu, abych si udělal radost. Jo a proklínám Microsoft Teams. To co si v práci řekneme přes stůl teď musí bejt všechno napsaný, vyplněný..jednu věc odbouchnu, 4 další přijdou. Zkrátka mám pocit, že z toho dne nemám vůbec nic a všechno je mnohem komplikovanější. Půlka lidí to bere jako prázdniny, takže se jim dovolat nebo z nich něco vyrazit je daleko těžší a strašně to zdržuje. A živit děcko s černou dírou místo žaludku je taky mazec. Atd atd. Já si to teda moc neužívám..

Podtrhnout a podepsat. S děckem, psem, Teamsem, Airpody, pozdním usínáním, výměnou manželek. Naštěstí nemusím ještě nikoho nic učit. :))

 

Jo a ty prázdniny...Amen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...