Jump to content

Poljot 2614 - nejde vrátit zpět hřídelka s korunkou.

Recommended Posts

Dokázal by někdo poradit, jak zpět s hřídelkou? Ven jsem ji vyndal zmáčknutím čepu či co tam je (na fotce). Když ji dám ale zpět nezacvakne. A jěště nevíte někdo průměr sekundové hřídelky, nikde jsem datasheet nenašel a chtěl bych si dát jinou sekundovou ručku. Tím to celé začlo.. díky

IMG_2614.jpg

Vytahoval jsem ji v poloze řízení. Teď když jí dám zpět a zmáčknu ten čep, tak i natahujou (musim ho drzet). Ale nezacvakne a jde vyndat. Jen je cítit při točení jak lehce dře. Pokud na čep netlačím neštelujou ani nenatahujou.

Možná napíšu blbost, ale zkusil bych trochu zatlačit na ten čep stavěcí páky a pootočit ho třením, chce to ale větší tření než kov na kov... Pokud se i tak nevrátí do původní polohy, bude potřeba sundat číselník...

Odesláno z mého Redmi Note 8 Pro pomocí Tapatalk

Pokud byla vyndána v poloze řízení, tak stavěcí mechanismus bude rozhozený. Stavěcí páka vs. fixační vzpruha, případně může jako bonus spojková páka sjet ze spojkového pastorku. Asi ve 20% případů to ještě teď může naskočit zpět. Jinak sundat ručičky, cifr a naskládat. 

Tak jsem to zkusil na jinych Poljotech vyndat v poloze natahování a šlo to pak nacvaknout zpět. Tak budu muset rozebrat.. Myslel jsem, že se to vyndavá vždy v poloze nastavování nebo aspoň video s NH35 co jsem viděl, tam to nejdřív povytáhl a pak vyndaval. Tak jsem zas o něco chytřejší. Průměr sekundovky náhodou asi nikdo neví což? Chtěl jsem tam dát z Miyoty 8205, která by měla mít 0.17mm.

Edited by Petr28
Pravopis..

Pastorek má dobře.  Když to při natahování občas křoupne, znamená to,  že to chce vyměnit spojkové kolo a pastorek, protože jsou vůči sobě opotřebeny.  

Podle mě to "křupe", protože přeskakuje vlčí ozubení spojkového kola s cykloidním spojkového pastorku. Dalším příznakem je že se korunka málo vytahuje.

Ale uvídime, až se to znova rozebere.

Já nic, já muzikant. Kdo mě zná, ví, že bych do toho nehrabal a poslal bych to Tobě...

Edit: a je to hodně draze zaplacená zkušenost, co mě k tomu vede. Inu- chceš hezký, čistý, pěkně zavibrovaný třeba  fis nebo cis ? Nebo i třeba ais ? Přijď si poslechnout, to můžu sloužit ... Potřebuješ  opravit hodinky ? Zajdi za hodinářem...

Edited by straspol
dodatek