Přejít na obsah

Leitners Hybrid Smartwatch


Doporučené příspěvky

leitners.gif.9e5d957228d993b6c46efaabb0b61a6a.gif

 

České hodinky dobyly Kickstarter. Mají mechanické srdce i pokročilé chytré funkce
https://www.mobilmania.cz/clanky/ceske-hodinky-dobyly-kickstarter-maji-mechanicke-srdce-i-pokrocile-chytre-funkce/sc-3-a-1349768/default.aspx

https://www.kickstarter.com/projects/leitners/leitners-hybrid-smartwatch-the-future-of-automatic-watches/

 

timeline.gif.b12c88e7af21c3891b67193a8f389007.gif

 

back.jpg.1a7aace13fec3632b811c083be35dd03.jpg

 

Kluci maji co delat, ty hodinky maji snad vsechny mozne funkce. Design hodinek, ani velikost, me osobne moc nebere.
Strojek je Miyota 9039. Kazdopadne jim drzim palce... je to hezky, ale narocny projekt na dotazeni.

 

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Me se na tom libi ten e-paper display. Bude to vypadat jako tisk na ciferniku a ne jako displej. Dalsi plus vidim v ty servisovatelnosti - to bude hrat na green friendly notu. Otazkou je, jak startup dokaze dlouhodobe (po generace) garantovat dostupnost a podporu ty elektronicky casti. Kdyby se toho chopil nejaky zavedeny hrac, zvedlo by to duveru. A trochu mi vadi Miyota...Mohla tam jit Sellita, nebo nejaky Seiko.

Luxusni smartwatch (bez mechaniky) podle me potencial nemaj, ale neco podobnyho bych si ve svy krabici umel predstavit. Ted vubec nehodnotim vzhled a styl hodinek, beru to ciste jako koncept neceho novyho.

Treba takovej hybridni Royal Oak....no proc ne :).
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě hodně zaujaly a v rychlém nerozvážném nadšení jsem už už hledal, kam se píše číslo karty... ale pak jsem nad tím trochu víc zamyslel a nekoupil jsem je. Jednak je dost mizerná kvalita reálných kusů, co mají ve videu (navíc chod vteřinovky je po celých vteřinách, tedy quartz), druhak si myslím vzali moc velké sousto, se všemi těmi funkcemi, ale nejvíc mi vadí tým. Technologická firma, která má více lidí v marketingu, social media a podobně, než v technologii, strojařine a IT, tak nebude nic vyrábět, ale pouze kupovat, maximálně tak zadávat. A v tu chvíli jsou pro mě pouze jedni z milionu dalších, co si nechají v lepším případě v Japonsku, v horším v Číně, vyrábět jejich hezký malůvky a budou je prodávat s obří marží... ale třeba se pletu a nakonec vyrobí parádní hodinky a já budu za blbce a skeptika :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, jeden z těch prototypů má Miyotu, a le ostatní hodinky ve videu či na fotkách jsou makety, které ukazují stále stejný čas (07:57:18), viz fotky.

Nápad je to moc hezký a osobně bych si takové hodinky přál, jen mám obavy z toho, že nesplní všechno co slibují.

letners_1.JPG

letners_2.JPG

letners_3.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 11. 2020 v 22:39, petanbub napsal:

Taky mě hodně zaujaly a v rychlém nerozvážném nadšení jsem už už hledal, kam se píše číslo karty... ale pak jsem nad tím trochu víc zamyslel a nekoupil jsem je. Jednak je dost mizerná kvalita reálných kusů, co mají ve videu (navíc chod vteřinovky je po celých vteřinách, tedy quartz), druhak si myslím vzali moc velké sousto, se všemi těmi funkcemi, ale nejvíc mi vadí tým. Technologická firma, která má více lidí v marketingu, social media a podobně, než v technologii, strojařine a IT, tak nebude nic vyrábět, ale pouze kupovat, maximálně tak zadávat. A v tu chvíli jsou pro mě pouze jedni z milionu dalších, co si nechají v lepším případě v Japonsku, v horším v Číně, vyrábět jejich hezký malůvky a budou je prodávat s obří marží... ale třeba se pletu a nakonec vyrobí parádní hodinky a já budu za blbce a skeptika :)

Na videa jsem koukal, ale žádné skákání vteřinovky po celých vteřinách jsem tedy neviděl. Možná jsem jen nenarazil na to správné video... 😉

Mě spíš zarazil plynulý chod vteřinovky na tomto videu:

2038434078_Image_2020-11-2813_39_07.thumb.jpg.6f910c4b53aae5c2be340ad4efeb98dd.jpg

 

Nicméně, pak jsem to pochopil. Běh hodinek mi připadal rychlejší už od oka a když jsem tam těch 15 viditelných vteřin změřil stopkami, trvaly jen 10s. Takže to vzniklo zrychlením obrazu ;-)).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem tento projekt dnes poprvé a musím dát 👍. Každá takováto aktivita "českých hlav" je super a pokud to přeroste v opravdovou firmu, tak jen houšť a větší kapky!!!

Nápad spojeni smartwatch techniky a mechanické klasiky je určitě super a věřím, že i originální (nejsem vůbec odborník na smartwatch, vím jen, že jakési hybrid smart watch kombinující klasické ručky a displej+chytrofunkce existují, ale asi jen s quartzovým pohonem), design mi přijde velmi dobrý a zpracování (výše trochu kritizované)....to bude možné komentovat až začne opravdová výroba. Prototypy jsou vždy spíše na ověření funkce než perfektního zpracování a díky nutnosti použít náhradní technologie pro jejich výrobu většinou nejsou v tomto směru úplně reprezentativní. Navíc slouží pro různé zkoušky a tak jsou většinou už dost "ojeté". Pracuji a vždy jsem pracoval jako konstruktér a vývojový pracovník v oblasti automobilového průmyslu, takže vím, o čem mluvím. Prototypy jsme měli vždycky dost dobitý.

Co mě potěšilo nejvíc je, že to celé má světový šmrnc, tzn. nejen v nápadu, designu a konstrukci, ale také co se týče celého pojetí projektu, prezentace v médiích, atd. Snad jsme se to po 30 letech volného trhu v naší zemi už konečně naučili. Bylo už načase. Mladá generace nezatížená břemenem doby minulé už musí konečně prorazit do světa!

Proto možná je také v týmu prezentovaném na stránkách kickstarteru více těch z oblasti marketing a médiích. Možná další ti fyzičtí pracanti jsou jen skryti níže v hierarchii. Jak je pravidlem přes všechny obory, metanu slíznou vždycky manažeři a ne techničtí tvůrci daného výrobku ;-))) Za mě vidím ty strojařsko-digitální lidi tady:

964889359_Image_2020-11-2814_20_17.jpg.a0a576fb56c11cc9f129c2da4b08f3e5.jpg 680575322_Image_2020-11-2814_28_34.jpg.a21b0d0c40392c0665825416d5228151.jpg

Fakt, že firma bude minimálně na začátku spoléhat v určitém procentu (asi velkém zpočátku) na dodavatele je jasný. Takovýhle start-up přece nemá na to si hned postavit fabriku. Kdyby měl, tak nepůjde do Kickstarteru hledat investory.... Teď jen přesvědčit nějakého kellnera či strnada, anebo hodně jiných menších, aby to dobře nakopli!

Tak jen už držet palce, ať se všechno povede!!!

Upraveno uživatelem mkshort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu nikde najít rozměry, pro mě docela zásadní....Děkuji

Nakonec jsem našel, je třeba se prohrabat až na dno 🙂 https://chrononautix.com/hybrid-smartwatch-mit-pulsmesser-herren/?fbclid=IwAR07dvfbPiypNo8G8VK6Ht77MzcEleJ8qvKy8V_LeM9JGfNujsCtOESDEdM

 

Upraveno uživatelem jarostepan@gmail.com
doplnění odkaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

První verze těchto hodinek nemá dle očekávání sladěný analogový čas generovaný miyotou s chytrým časem, pro druhou řadu (bude-li nějaká) se plánuje náprava. Pro mne jsou tyto hodinky pokusem o spojení spotřebního zboží (té chytré části) s klasickými hodinkami, které by v ideálním případě měly vydržet desetiletí. Tj. z pohledu klasických hodinek je sráží rychle zastarávající chytrá část a z pohledu smartwatch je zbytečně prodražuje hodinková část. Nebo máte jiný názor?    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 6. 1. 2022 v 9:53, siki napsal:

Bohužel máš pravdu.... na druhou stranu jsem rád, že jsem se před tím rokem udržel a žádné si neobjednal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...