Přejít na obsah

Dobíječka na Eco-Drive


Datel

Doporučené příspěvky

Tak si sedím na homeoffice a mé Citizeny, co o nich má drahá neví a nosím je v kanclu, najednou zůstaly o hladu.
Vzal jsem je domů a dával jsem je sem tam za okno, ale teď jsme doma  v karanténě všichni a já je ještě nehodlám zveřejnit -
snad půjdou zpátky do kanclu, až jednou....

Tak jsem vyhrabal kousek LED pásku (3 políčka po 3 ledkách) na 12V napájení, starší spínaný zdroj na těchže 12V, hliníkovou krabičku od kolínské
a vyrobil dobíječku. Když se zavře víčko tak se zatemní a schová se pěkně k psacímu slovu, provozní teplota agregátu je do 30°C.

Počítám, že za jedno odpoledne budou mít krmivo na měsíc...

(Ještě že nic užitečného nevyhazuju, ale schovávám - některé podobné klenoty, jaké jsem dnes vyhrabal a použil, čekají i desítky let ;o)

 

otevřeno.jpg

zavřeno.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, kdyby na odhalení čekaly jen jedny, to by nebyl problém, ale jako třetí v řadě ;o)
 

srdéčko si holt musím vylít tady...

jo a krabičku schovávám k psacímu stolu pod poličku na monitor, aby bylo jasno

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za uznání

No fakt, ona ta krabička je asi i účinný chladič, původně byla plánovaná dřevěná silnostěnná,
ale pak jsem to raději udělal takto (a dobře jsem udělal)

Nakonec, asi by stačila jedno pole o třech ledkách pro ten účel, ale naštěstí se to fakt nepřehřívá.

I  lumi se tvářila po vytažení nakrmeně ;o)

Každopádně mám dobrý pocit, že i za potemnělých dnů, mnohdy trávených pod dlouhým rukávem, mají hodinky možnost nazobat se z krmítka.
Ostatně i lumi na ostatnách mašinkách byse tím dala nasvicovat docela efektivně, za pár vteřin musí být taky nabito,
ještě otestuju

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, no, tabulky Citizenu hovoří jinak, zkusím je najít
jestli je tedy nenosíš v Jaslovských Bohuniciach kolem reaktoru ;o)

 

Tuším Starý kocour to vystavil někde v hloubi fóra....

DOBÍJENÍECODRIVE.png

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Omlouvám se za vykopání kostlivce, ale nechce se mi zakládat nové téma. Pořídil jsem potápky, viz vlákno Citizen na ruce, po vybalení ukazoval indikátor nabití cca polovinu, což jsem shledal jako ok, bůh ví, jak dlouho neviděly světlo, nicméně po cca 4 dnech, z toho 2 noci pod lampou ani ťuk, dneska to na chvíli skočilo na ready, skokově, nepostřehl jsem to, ale koukám na ně často a za chvíli tam byla zase polovina.... Na předchozích jsem tuhle vychytávku neměl, tak jsem si z toho nedělal hlavu, tady mě to trochu zneklidňuje. Je sice pod mrakem, ale celou dobu co je světlo jsou na světle, plus ta lampa, podle mě by měly bejt dávno full, nebo aspoň pomalu stoupat. Mám možnost je do 14ti dnů vrátit, ale to se mi úplně nechce, byla to trefa, líbí se mi a i na baterku je aspoň půl roku, když ne 5. No a taky jsem je pořídil místo prázdnýho místa na ruce po AS4020 u kterejch řeším opravu a asi to nebude ani hned, tak se mi je nechce dávat ani na reklamaci... Je to normální, nebo by měly bejt dávno dobitý i v tomhle světle? 

Upraveno uživatelem (Miloš)
Shoda podmětu s přísudkem 😂
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tomu ještě čas, venku je v tuto dobu obecně málo světla a lampička, tj. umělé světlo obecně je mnohem slabší než denní. Počítám, že na plné dobití by bylo potřeba aspoň 40-50 hodin pod lampou nebo 5-6 hodin venku na denním světle, když bude jasno. Ten miniaturní solární panel v ciferníku generuje proud řádově v mA. Jinak se dá asi vycházet z té tabulky nahoře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak uplynul cca měsíc, asi tejden jsem je přes noc nasvěcoval lampičkou a denně nosil, dostal jsem se do poloviny třetího políčka. No a už to nějak přestávám řešit. Normální sluníčko moc není a tohle světlo je prostě naplno nabít nedokáže. Na funkci to nemá vliv, pokud je tam nějaká odchylka v řádu setin, nebo desetin, tak okem je nepostřehnutelná, takže už je mi šumák i absence rádia. Pokud se doplna nenabijou ani v průběhu jara, nechám v záruce vyměnit ten článek, byť si myslím, že ani to asi není úplně nutný... Je to spíš estetická vada, v autě mám taky rád plnou nádrž. U AS4020 jsem to neřešil celou dobu, protože prostě fungovaly a tuhle vychytávku neměly a je klidně možný, že by po 9 letech neukazovaly ani tohle.

Upraveno uživatelem (Miloš)
Zase ty y 😃
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

já tu mám starší model Skyhawků po opravě v lázních, sice jsem je nenosil, ale byly ve vitríně na sluníčku, v zimě slunce moc nebylo tak to zheblo. Dávám je pod  na ledkovou baterku s nabíjecím články AA. Spotřeba proudu minimální, žádné chlazení. Beru to jako nouzové řešení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...