Přejít na obsah

Watch-Winder.cz


pku

Doporučené příspěvky

Ahoj chronozávisláci,

dovolte abych Vám představil můj nový projekt, který zde díky Bertovi (za což mu velice děkuji) mohu prezentovat.

Na stránkách https://www.watch-winder.cz se můžete seznámit se zbrusu novým natahovačem RADIAL Watch Winder, který je celosvětově první svého druhu a v současné době čeká na schválení EU ochranné známky.

Zároveň bych chtěl všem členům Chronomagu nabídnout příznivější cenu a z tohoto důvodu budu nějaké kusy nabízet v sekci "Prodám, koupím (příslušenství k hodinkám, nářadí, apod.)".

Pevně věřím, že se bude nový natahovač líbit a najde si zde i nějakého zájemce.

Všem Vám děkuji a přeji hezký den.

Petr "pku"

ps: Za případný feedback (i negativní) budu vděčný.

 

02 www.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

je to parádní věc, jako modelář plastikových modelů letadel, musím ocenit nápad, smysl pro detail a exklusivitu.... Prostě hvězdicový motor je nej. Určitě bych si to dokázal představit někde doma na poličce a koukat na to místo TV... 😁 určitě to dalo hodně práce....tak uvidíš, držím palce....

Ruda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Kristian.nov napsal:

A to je teda včetně těch IWC?

Omlouvám se za neúplné informace. Včetně těch IWC-éček je případně pouze první natahovač, protože mám pouze jedny, ale v tom případě si bude muset kupující 200.000,-Kč připlatit. :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Ahoj,

je to parádní věc, jako modelář plastikových modelů letadel, musím ocenit nápad, smysl pro detail a exklusivitu.... Prostě hvězdicový motor je nej. Určitě bych si to dokázal představit někde doma na poličce a koukat na to místo TV... 😁 určitě to dalo hodně práce....tak uvidíš, držím palce....

Ruda.

 

Děkuji za první pozitivní komentář kterého si nesmírně vážím, protože jak píšeš, tak to opravdu dalo hodně práce a zcela jistě ještě hodně práce dá. Momentálně pracuji na výrobě prvních kusů a také na marketingu. Je mi zcela jasné, že to není rohlík za 2,20,- a bude si muset své zájemce najít a s tím, že to nebude hned samozřejmě počítám.

Díky moc Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, ragu napsal:

Ahoj, je prosímtě někde video toho natahovače v chodu?

A na co přesně se má vztahovat ta ochranná známka?

Teď to nemyslím nijak zle, ale nepochopil jsem tu unikátnost (kromě designu).

Ahoj,

video se natáčelo včéra přes den a momentálně se stříhá, tak doufám, že se povede zítra nebo pozítří zveřejnit. To samé se týká i dalších fotek.

Co se týče ochranné známky tak je to přesně jak říkáš. Natahovačů jsou tisíce a hvězdicových motorů také, takže se OZ bude vztahovat na ochranu designu ve třídě 14 a pokryje design v oblasti těchto dvou faktorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to video se zdravě skepticky těším... protože pokud by ten “hvězdicový motor” byl jenom nefunkční statické roští na kňourajícím čínském základu (motůrek+převodovka pro plastová autíčka, se kterou je i swisskubik za desítku 10x předražený), bylo mi potěšením si i tuhle raritu za nesmysl zařadit mezi “designové úlety bez kterých se obejdu”, á la Clarksonův skleněný konferenční stolek s trnožem z polomotoru... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě tedy doplním jak natahovač funguje a ujišťuji Vás, že nebyl použit žádný shi..vý pohon z čínské hračky, který funguje na základě plastové převodovky.

Pohon je přímo zajištěn kvalitním krokovým motorem s prakticky neomezenou životností a hlavně naprosto nulovou hlučností což pro mně bylo to nejdůležitější, protože pár natahovačů mám a popravdě mě moc neuspokojuje, že mi to vrčí do ucha.

Napájení DC 8-12V, 1A a dva jednoduše ovládané módy "AUTO a CONT"

V módu "AUTO" natahovač funguje v časovém intervalu 5min. vlevo pak 5min. vpravo rychlostí 6 ot.min. a pak 50min. STOP.

V módu "CONT" stále dokola bez přestávky 5min. vlevo pak 5min. vpravo atd. rychlostí 6 ot.min. až do vypnutí nebo přepnutí do módu "AUTO"

Podrobný popis bude během několika dní v návodu na stránkách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preju ti uspech, urcite je fajn, kdyz se nekdo pusti do podobneho projektu. Za sebe bych rekl, ze cenovka je hodne ambiciozni. Priznam, ze kdyz uz bych chtel utracet za winder hodne penez, sveril bych je BUBEN & ZORWEG, ale mozna tady prostor je, nevim. Ja sam jsem designove konzervativnejsi a navic ma rad hodinky "zavrene". Mam jen drobnou technickou, tvuj podpis vede na http://watch-winder.net/, ktery je nefukncni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, prischera napsal:

Preju ti uspech, urcite je fajn, kdyz se nekdo pusti do podobneho projektu. Za sebe bych rekl, ze cenovka je hodne ambiciozni. Priznam, ze kdyz uz bych chtel utracet za winder hodne penez, sveril bych je BUBEN & ZORWEG, ale mozna tady prostor je, nevim. Ja sam jsem designove konzervativnejsi a navic ma rad hodinky "zavrene". Mam jen drobnou technickou, tvuj podpis vede na http://watch-winder.net/, ktery je nefukncni.

Ahoj děkuju.

Nevím který popis máš na mysli všude je uvedeno .cz

.net je zatím opravdu nefunkční ačkoli mám tuto domenu taktéž koupenou a momentálně zvažuju zda ji spustit nebo zrušit.

Jestli jsem tedy někde mylně uvedl . net tak je to špatně a v současné době funguje pouze .cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuji Tvou pevnou víru, že si to zde najde nějaké zájemce. Já tomu nevěřím, ale to je vedlejší. Pokud si je to najít má, myslím, že bys měl podrobně popsat tu maketu motoru - co bylo předlohou (pokud je to tedy opravdu maketa), z jakých materiálů a jakou technologií je vyrobena, co je na ní případně funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PavelK napsal:

Obdivuji Tvou pevnou víru, že si to zde najde nějaké zájemce. Já tomu nevěřím, ale to je vedlejší. Pokud si je to najít má, myslím, že bys měl podrobně popsat tu maketu motoru - co bylo předlohou (pokud je to tedy opravdu maketa), z jakých materiálů a jakou technologií je vyrobena, co je na ní případně funkční.

Video se stříhá a nějaký marketing je taky v progresu, ale nelze to tak rychle. Zde na Chronomagu to má premiéru, nikde jinde to zatím nenajdeš a je mi jasné, že jich nebudu prodávat deset měsíčně, ale s tím jsem do toho šel a nebyl to ani záměr. Krom toho jsem si také vědom, že český trh je malý a z tohoto důvodu se chci zaměřit na EU hlavně směrem <--. :)

Výroba je vcelku náročná a všechny součásti jsou vyráběny na CNC. Trubičky síní a výfuků ohýbané ručně. Montáž je prováděna také ručně od A až do Z. Materiál je Dural, který se před smontováním vozí na povrchovou úpravu. 

Co se týče funkčnosti, tak úplně nechápu kam tvá otázka směřuje, nicméně funkční je to díky elektromotoru který je uvnitř výrobku. Během tohoto týdne by měl být na stránkách kompletní manuál a popis. Minimálně alespoň v češtině.

Jinak na všechny další otázky zde rád odpovím.

Petr

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2020 v 17:33, pku napsal:

Co se týče funkčnosti, tak úplně nechápu kam tvá otázka směřuje, nicméně funkční je to díky elektromotoru který je uvnitř výrobku. 

 

Myslel jsem tím, že vzhledem k ceně mohl ten model motoru mít pohyblivé písty, ventily atd. (to by samozřejmě neběželo pořád). A taky jsem si myslel, že je to třeba maketa nějakého konkrétního motoru. Je jasné, že by to bylo o dost pracnější, ale za tu cenu bych to tak nějak očekával.

Jako statická dekorace mi to moc zajímavé nepřijde a praktické už vůbec ne (už jen z toho utírat prach, pokud to celé nebude ve vitríně).

Vždyť za několikanásobně nižší cenu se dá koupit funkční hvězdicový motor, který vypadá i ve statickém stavu mnohem autentičtěji. Pochopitelně nenatahuje hodinky a nemá skleněný stojánek, ale tohle dodělat už je proti výrobě motoru maličkost.

 

hvezdicovy_motor.jpg

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...