Přejít na obsah

Watch-Winder.cz


pku

Doporučené příspěvky

Tak trh samozřejmě ukáže... ale jelikož jsem sám teď uvažoval o pořízení opravdu kvalitnějšího natahovače (tj. mám trochu přehled, včetně efektních natahovačů s gyroskopem), tak si troufnu říct, že cena je skutečně hodně ambiciózní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zakázková statická dekorace do kanclu ředitele fabriky na letecké motory, malá/retro letadla (@Ivan Lelák?), výrobce přesných odlitků a nebo AD leteckých hodinek snad - ale jinak si typického zákazníka moc představit neumím (přestože zdejší experti po požití desinfekce pořizují i divnější obskurnosti). Firnajs, kdyby to za ty prachy mělo aspoň průhlednou skříň klikovky, ale takhle je to bez ohledu na pajšl fakt akorát pracně vyrobený solitér na lapání prachu -_-

@Andrew Když dneska někdo v rozpacích jako eufemismus použije slovo “ambiciózní”, nemůžu si pomoct ale hned mi naskočí Kim 🐷 Čong Un a jeho “ambiciózní sestřih” 👶

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek124 napsal:

Jako zakázková statická dekorace do kanclu ředitele fabriky na letecké motory, malá/retro letadla (@Ivan Lelák?), výrobce přesných odlitků a nebo AD leteckých hodinek snad - ale jinak si typického zákazníka moc představit neumím (přestože zdejší experti po požití desinfekce pořizují i divnější obskurnosti). Firnajs, kdyby to za ty prachy mělo aspoň průhlednou skříň klikovky, ale takhle je to bez ohledu na pajšl fakt akorát pracně vyrobený solitér na lapání prachu -_-

@Andrew Když dneska někdo v rozpacích jako eufemismus použije slovo “ambiciózní”, nemůžu si pomoct ale hned mi naskočí Kim 🐷 Čong Un a jeho “ambiciózní sestřih” 👶

Tak já se letectvím už dlouho neživím, ale tenhle winder je krásný. Uměl bych si ho představit i doma, protože v práci si hodinky nenatahuju. Ale doma už winder taky dlouho stojí, vždy ručně zprovozním hodinky, které si chci vzít a byla by to spíš taková krásná dekorace, kde bych udržoval v chodu nejčastěji nošené pilotky. Za to ale nejsem ochotný zaplatit takovou cenu, čímž neříkám, že si to klienty nenajde a přeji tomuto winderu úspěch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani po přečtení vlákna a shlédnutí videa z toho nejsem vůbec moudrý...

Jsem jedinej, kdo si myslel, že to bude umět natahovat 8 hodinek naráz? Že budou jedny hodinky na středu (ty pilotní IWC) a pak vždy jedny hodinky na konci jednoho válce?

Že se budou točit IWC, celý motor kolem své osy a každé hodinky kolem osy daného válce?

A ony se budou vrtět jen ty IWC a celý luxusně zpracovaný motor bude staticky chytat kila prachu a to bude celé? :default_mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lookyn: já si to původně myslel taky a za to by ty prachy šlo dát. Ale vrtit jedny hodinky, navíc v prostorově výrazném vrtiči za tyto peníze? Za 1/2 ceny bych raději vzal Buben Zorweg na 6(8)hodinek. Ale musím uznat, že vzhledově se mi líbí.

Upraveno uživatelem igor261069
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držím Ti pěsti, ale všechno a tím myslím směrování celého projektu ještě zvaž.

Před  cca  třiceti lety jsem začali vyrábět prvé šperky. Takové normální. Ale ono to dobře vydělávalo a Ti zákazníci byli moc spokojeni.

Ale mě to bylo málo a v té rychlé po revoluční době, to tak mělo hodně lidí. Chtěl jsem něco víc. Mnohem víc a to hlavně poté co se mi dostal do ruky katalog francouzských secesních šperků, hlavně tedy  vážek a to závěsů a špendlíků ( ano v tom roce 1915 se to nosilo) . Ty to šperky byly velice náročné a to jak na technologii výroby, tak na použité materiály. Byl jsem ale přesvědčen, že do toho půjdu a to i za cenu velikých osobních obětí, jelikož jsem  si byl vědom, že nakoupit lití, stroj na výrobu slídy ( na křídla vážek) speciální perly a ale i barevné diamanty stojí mraky peněz a musel bych se opravdu fakticky všeho vzdát .

Potom jsem náhodou potkal člověka, který měl na starosti v muzeu stále nevybalenou část sbírky dr Kramáře a povídal si  s ním o mé vizi. Slíbil mi říci svůj názor až se potkáme příště a svůj slib dodržel.

Víš co mi tenkrát řekl?  Řekl mi:  je perfektní, že jsi se pro ten projekt tak zapálil, ty šperky jsou nádherné, ale bojím se toho, že nejvíc se líbí Tobě!!!

 

Závěr?  Nešel jsem do toho a ušetřil mraky času i peněz  a  stále vyrábím ty "obyčejné" šperky, kteří dělají mým klientů obrovskou radost  mně vlastně taky. Máme radost všichni 🙂

 

Sorry, ale musel jsem. Vize a nápady jsou super věc, ale musí to někdo koupit  a zaplatit

0040675_950_V.jpg

88550403_p.jpg

images (2).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, long napsal:

Držím Ti pěsti, ale všechno a tím myslím směrování celého projektu ještě zvaž.

Před  cca  třiceti lety jsem začali vyrábět prvé šperky. Takové normální. Ale ono to dobře vydělávalo a Ti zákazníci byli moc spokojeni.

Ale mě to bylo málo a v té rychlé po revoluční době, to tak mělo hodně lidí. Chtěl jsem něco víc. Mnohem víc a to hlavně poté co se mi dostal do ruky katalog francouzských secesních šperků, hlavně tedy  vážek a to závěsů a špendlíků ( ano v tom roce 1915 se to nosilo) . Ty to šperky byly velice náročné a to jak na technologii výroby, tak na použité materiály. Byl jsem ale přesvědčen, že do toho půjdu a to i za cenu velikých osobních obětí, jelikož jsem  si byl vědom, že nakoupit lití, stroj na výrobu slídy ( na křídla vážek) speciální perly a ale i barevné diamanty stojí mraky peněz a musel bych se opravdu fakticky všeho vzdát .

Potom jsem náhodou potkal člověka, který měl na starosti v muzeu stále nevybalenou část sbírky dr Kramáře a povídal si  s ním o mé vizi. Slíbil mi říci svůj názor až se potkáme příště a svůj slib dodržel.

Víš co mi tenkrát řekl?  Řekl mi:  je perfektní, že jsi se pro ten projekt tak zapálil, ty šperky jsou nádherné, ale bojím se toho, že nejvíc se líbí Tobě!!!

 

Závěr?  Nešel jsem do toho a ušetřil mraky času i peněz  a  stále vyrábím ty "obyčejné" šperky, kteří dělají mým klientů obrovskou radost  mně vlastně taky. Máme radost všichni 🙂

 

Sorry, ale musel jsem. Vize a nápady jsou super věc, ale musí to někdo koupit  a zaplatit

0040675_950_V.jpg

88550403_p.jpg

images (2).jpg

Ahoj, v každém případě děkuji za tvou reakci a prakticky se vším souhlasím. Nicméně krátce k danému produktu. Prvopočátek nápadu, že si vyrobím natahovač pro své v té době fungl nové IWC-éčka, který bude jediný na světě a nikdo jiný ho nemá jsem dostal cca před dvěma lety po té, co jsem si koupil svůj první plastový natahovač a krom toho, že když začal natahovat tak musel člověk opustit místnost aby neohluchnul, byl vcelku fajn. To mě ale neuspokojovalo a chtěl jsem mít něco extra. Došlo i na megaluxusní natahovače z německa, ale cena 375.000,-Kč mě příliš neuspokojovala a nic co bylo levnějšího se mi bohužel nelíbilo. Tak jsem zakoupil kreslící program do iPadu a začal jsem navrhovat něco pro sebe a zjišťovat kdo by to vyrobil. Po několika měsících práce jsem sehnal CNC výrobu a seznámil je s mým výkresem. K mému překvapení jsem ale zjistil, že ani pětiosé CNC nedokáže bez patřičných nástavců, které samozřejmě neměli vyrobit to co jsem si představoval. A bylo vymalováno, projekt jsem hodil do šuplíku a vykašlal jsem se na to. Až tento rok, který začal poněkud prapodivně mě vzhledem k mému povolání, které se točí kolem letectví umožnil to, že jsem měl více volného času než bych si přál, jelikož jak všichni dobře vědí, tak nějaké cestování momentálně úplně nefrčí. Začal jsem tedy opět uvažovat o projektu v šuplíku a rozhodl jsem se, že se do toho znova pustím, ale úplně od nuly a rozhodl se, že létání které mi momentálně dost scházelo propojím s tím, že jsem velký milovník hodinek. A tak vznikl tento projekt, který jsem před několika týdny dotáhl do konce. Dotáhl jsem ho do konce sám pro sebe a popravdě jsem vůbec neměl ambice tento produkt prodávat. Reakce okolí ale byla taková, že jsem si nakonec řekl, že nezůstane u jednoho a že když už je kompletně hotová výkresová dokumentace a jsou navázány všechny kontakty co se výroby týče, takže nebudu zahálet a jelikož volna mám teď opravdu hodně, tak ho využiju a vytvořil jsem stránky, zařídil veškeré certifikace, povolení atd. a spustil jsem nabídku.

A teď závěrem: je mi jasné, že to není výrobek, kterého by se prodalo deset kusů měsíčně a ani s tím nepočítám. Dokonce jsem s tím ani nepočítal a popravdě jsem i smířený s tím, že se možná neprodá nikdy žádný. V tom případě by zůstalo u původní myšlenky, že budu mít natahovač ,který nikdo jiný nemá. :)

A když se prodá, tak budu rád a ještě raději budu, když bude první zákazník z ČR, což je vzhledem k ceně dost nepravděpodobné, ale stát se může cokoli. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
V 15. 11. 2020 v 12:26, Lookyn napsal:

Jsem jedinej, kdo si myslel, že to bude umět natahovat 8 hodinek naráz? Že budou jedny hodinky na středu (ty pilotní IWC) a pak vždy jedny hodinky na konci jednoho válce?

také jsem si to tak představoval. 
PKU: přeju ti upřímně hodně štěstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na válcích se nic točit nebude, protože by to pak nebyl hvězdicový motor, nicméně jsem se zamyslel nad požadavky a musím prozradit, že již je ve fázi vývoje multinatahovací nástavec. Teď už se pouze řeší design a fakt na kolik hodinek by to mělo být.

Já osobně se přikláním k verzi "trojlisté vrtule na troje hodinky". Ještě zvažuji nástavec na čtvery, ale to už mi přijde moc.

Upraveno uživatelem pku
Oprava chyby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...