Přejít na obsah

BUDGET 35k - 65k


Koba

Doporučené příspěvky

Zdravím, nacházím se v situaci, kdy jsem si našetřil nějaký budget a vzhledem k době covidové ho mohu utratit a nebude mě to lámat, jsem ve fázi životní, kdy si teď mohu koupit nějaké dražší hodinky (první v takové cenové relaci) a vím, že si to poté nebudu moct dlouho dovolit. 

Projel jsem všechno možné - otočil web vzhůru nohama. 

Moje požadavky : Nechci vyloženě elegantní na kůži- spíš everyday, klasiky, klidně divery,

  • Velikost - 36-40mm (ideálně stropově 39 mm) - zápěstí mám 16-17 cm 
  • Datumovka 
  • Preferuji kovový a kvalitní tah

Co jsem zatím objevil a zaujalo mě:

Citizen Chronomaster - AQ4020-54Y (quartzky - high accuracy) ( Kamarád žijící v Japonsku má možnost mi sehnat hodinky z japonské výroby za relativně nižší kupní cenu)

Citizen Chronomaster

Grand Seiko SBGX261 (taky quartz)WTS] Grand Seiko SBGX261 : Watchexchange

 

Použité Grand seiko SBGA285 - našel jsem tyhle s vlásečnicemi na tahu a pouzdru

Seiko Grand Seiko 9R Spring Drive SBGA085 - SBGA085 za 64 237 Kč k prodeji  od Trusted Seller na Chrono24

Monta Atlas GMT - microbrand - Jsou na ně dobré ohlasy, tato značka se mi líbí od začátku, mají u tahu možnost rychlého zkrácení/ prodloužení, jen mi furt v hlavě visí myšlenka od jednoho hodináře - že u microbrandů si člověk musí uvědomit, že co se týče servisu a uložení peněz - nedostupnost dílu při servisu atd. 

monta-atlas-charcoal-detail-c.jpg?v=0

Koukal jsem samozřejmě i na Oris Aquastar nebo Longines HCQ - ale mají na mě hrozně masivní pouzdra, nebo kdyby měl někdo tip na nějaký pěkný přehledný pilotky?  

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Koba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 minutami, miguel napsal:

Tudor Black Bay 36.  V tejto cenovej kategorii lepsi tah nenajdes. Kvalitou sa priblizuje Rolexu.

Našel jsem na Jomashopu (nový) za cenu nějakých 55k + clo, uvažoval jsem o nich a na jednu stranu si řikam, že bych voželil snad i tu datumovku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 minutami, Micey napsal:

Miguel byl rychlejší.. jak nemám Tudor rád (a Ball jo:)), todle je fakt dobrá volba. Quartzky by tě možná mohly po nějaký době trošku mrzet..

Mě na těch quartzkách láká tak neuvěřitelná přesnost, a baví mě, jak se u high end quartzů přenáší vteřinová ručka na tom číselníku, na druhou stranu, jak říkáš jestli by mě to pak nemrzelo, když už bych narval nějaký větší peníz (z mého pohledu), tak jestli už se nelinout do automatů. Co se týče Ball Marvelight  - ten tah se mi prostě nelíbí, sorry :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Jomashopu, to se ti nevyplati. Mas to bez zaruky (teda, jen rocni a u nich), zaplatis dopravu, dalsich 21% dph plus nejakejch 8 kil za vycleni a jsi na cene jak od evropskyho AD. Spis koukni na chrono24.

 A prenaseni vterinovky - nemyslis ten plynulej pohyb? To ma jen Spring Drive, quartz GS cvakaj. Tak jako hezcejc, ale cvakaj:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Micey napsal:

K tomu Jomashopu, to se ti nevyplati. Mas to bez zaruky (teda, jen rocni a u nich), zaplatis dopravu, dalsich 21% plus nejakejc 8 kil za vycleni a jsi na cene jak od evropskyho AD. Spis koikni na chrono24.

Ok, děkuji za tip, podívám se, zrovna před 2 dnama jsem koukal na nějaký video recenze a zhrozil jsem se tý "nedocvaknutý korunky", posléze jsem zjistil, že je to prostě design a cápek na videu říkal, že si na to za 3 dny zvykneš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Micey napsal:

K tomu Jomashopu, to se ti nevyplati. Mas to bez zaruky (teda, jen rocni a u nich), zaplatis dopravu, dalsich 21% dph plus nejakejch 8 kil za vycleni a jsi na cene jak od evropskyho AD. Spis koukni na chrono24.

 A prenaseni vterinovky - nemyslis ten plynulej pohyb? To ma jen Spring Drive, quartz GS cvakaj. Tak jako hezcejc, ale cvakaj:)

Nene, myslel jsem GS - to jak hezky "cvakaj" hezčeji než jiný quartzy mi to přijde teda - ale možná jen placebo efekt jak se mi ta značka libí :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespekuluj a ber Tudor! Kvalita spracovania porovnatelna s Rolexom, velmi dobre citatelny cifernik, spolahlivy kaliber, ktory si Tudor zmodifikoval a aj ked nema certifikat COSC, robi fpohode +- 3 sekundy na den. A vyservisujes ho za babku... Podla mna nemas co riesit! Ja mam cierne v hladaciku uz nejaky cas.... ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas na druhou stranu aby fakt nechyběla ta datumovka. Já už se na to zvyknul, ale znám lidi, co to nedali a nakonec jim to votrávilo hodinky. :) Jinak já jako velkej fanda Tudoru bych ještě navrhnul 1926, který maj zas takovej datejustovej feel. Pohodlný jubilee a šroubovací korunka. Myslim, že i když člověk spadne ve smokingu vožralej do řeky, tak se nic moc nestane. :)

image.png.a3a1c6484a60f1e0a6fb2fdac745f293.png

image.png.d59e4e6ed2a7ac74175d8f5af9ed9dd8.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Micey napsal:

A feeling expů pro chudý dostaneš grátis 😛

Je to ta tak! Ale co bys chtel, za 5 stovek ;)

 

A teraz vazne. Tudor som dlho prehliadal.... az mi raz kolega dal vyskusat BB36. A poviem Ti, ze tie hodinky maju nieco do seba. Dokonca mi ten homage na Explorer nevadi, prave naopak - Tudor je jedina znacka, u ktorej mi to nevadi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, miguel napsal:

Je to tak! Ale co bys chtel, za 5 stovek ;)

 

A teraz vazne. Tudor som dlho prehliadal.... az mi raz kolega dal vyskusat BB36. A poviem Ti, ze tie hodinky maju nieco do seba. Dokonca mi ten homage na Explorer nevadi, prave naopak - Tudor je jedina znacka, ktora si to moze dovolit, a este jej zatlieskam.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...