Přejít na obsah

Doporučte monitor na kancelářskou práci


Markynin

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, shaggy napsal:

Kuknem teda daco qhd, ale zas take rozlisenie ma aj moj mobil... :)

😀 Porovnavas neporovnatelne.
27'' s QHD, ak chces 4K, tak aspon 32, podla mojho skromneho nazoru.

Flicker free je nieco ine, ako obnovovacie frekvencie - je to zrozumitelne napisane ze monitor nepouziva PWM pri znizeni jasu, a tym ti setri ocka. Ano, co sa tyka PWM, jednoznacne bez (teda flicker free), tam uz o inom ani neuvazuj.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasiel som Dell S2721DGFA. Vyzera ok, no ludia hlasia problemy s ocami a bolestou hlavy. Zrejme kvoli specifickemu rieseniu "anti flickeru".

Rtings popisuje riesenie takto:

The backlight doesn't use PWM to dim, but there's a very high-frequency flicker. This is extremely unusual, we rechecked it with different equipment and confirmed that it's flickering at about 20kHz. This isn't at all noticeable in person.

 

Potom som este nasiel HP X27q. Splna vsetko asi.

Podte do mna! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 1 hodinou, shaggy napsal:

Poslusne hlasim, ze dosiel HP x27q.

A je to parada! Fyzicky nevyzera o moc vacsi ako stary 24" Samsung, no obraz je teda niekde inde... hlavne farby a ostrost. Ziadny mrtvy pixel, freesync ide aj s Nvidia kartou. Super!

Gratulujem! 
Nikde som nenasiel, aky ma panel (6+2 frc, 8, viac?) a aky farebny rozsah pokryva (napriklad kolko % sRGB, iny standard). Keby si to tam niekde mal, napis info. Aku ma tvoj kus uniformitu podsvietenia a bleed? 
Konstrukcia pevna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam doma delsi dobu Dell U2415 a spokojenost, hlavne ze ma aspon 16:10 coz mi prijde na praci lepsi.

Nicmene ted jsem nafasoval HP U28 4K HDR, sice nadavam ze jsem nechtel 16:9, ale uz jsem si zvyknul.

Kvuli cemu to hlavne pisu: monitor funguje jako docking station, tzn. mam na stole akorat usb-c kabel z monitoru do notebooku, a napajeci kabel z monitoru do zasuvky.  Notebook se napaji z usb-c. 

Zaroven v nastaveni monitoru by melo jit naprogramovat, ze funguje jako tlacitko na dockinu, tzn. pres tlacitko na monitoru se da ovladat vypnuti/zapnuti notebooku. (ale otazka jestli treba HP monitor zvladne Lenovo nebo Dell takhle ovladat). 

Tak pro info pokud by to nekomu prislo zajimavy - zas o jeden kram na stole (nebo par kabelu) mene. 

edit: myslim ze HP ma tech modelu ktere slouzi zaroven jako docking station vice, je pripadne si potreba pohlidat prikon/napajeni kolik ten monitor utahne (nejake vykonne nebo herni notebooky by si mohly stezovat ze nemaji dostatecne napajeni).  

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...