Přejít na obsah

Oprava starých kukaček


Doporučené příspěvky

Tyhle 1/4  kukačky Zlatník Ostrava,  opravuji běžně, bez problémů, když nic nechbí,  prasklé plastové páky mám a vyrábím,  když neschází kovová hřídel     😁   

Ale jenom pro kamarády z okolí a  chronomagu    Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo Jiří má pravdu, už si na Zlatníka taky vzpomínám..... :) já je taky opravuji, ale nerad....lepší se věnovat hezčím a kvalitnějším věcem. A páčky nevyrábím, nemám 3D tiskárnu....😁. Když je nějaká prasklá, tak na ní udělám z kousku vázacího drátu stahovací smyčku a stáhnu ji. Jednoduché, rychlé, spolehlivé a efektivní....😉 ale méně pohledové. :)

Zdravím tě Jirko....

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Rudo.

Já je dělám rád 😁 fakt. I když se musí rozebrat komplet, protože mají většinou vychozená ložiska .

A pro svou konstrukční vadu , což je, kratší čepy než plotny,  jsou vychozeny plotny do 3/4  o čep i víc. 

Něco se dá stáhnout . Ale udělat futro ( nové mosazné ložisko), zase není takový problém. 

Horší je to s vychozenými  kotvami.  které se už v mém okolí nedají sehnat.   

Páky opravuji stejně jako Ty,  ale když schází,   mám naštěstí nové.

Do Jihlavy zdraví Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko,

máš pravdu, kotvy taky nemám, ale dá se i razantně přebrousit a pak malinko ohnout. Přebroušení rozleštím do zrcadla na velké leštičce a ještě se mi nestalo, že by kyvadlo nelítalo jak pominutý :) . Kdybych potřeboval někdy novou náběžnou a zastavovací  páku, tak vím u koho loudit. :)

 

Zdar a sílu přeje  Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...