Přejít na obsah

Swiss vs. Japonsko


vitek5

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, vybírám svoje první hodinky a narazil jsem na toto forum. Sháním něco do cca. 5000,- kovový řemínek, na běžné nošení. Vybíral jsem Japonce Citizen, Seiko a Orient. Něco už jsem si tady přečetl, ale narazil jsem teď na stránce timeoutlet.cz na hodinky Swiss Alpine Military  https://www.timeoutlet.cz/panske-hodinky-swiss-alpine-military/hodinky-swiss-alpine-military-sam70439137/

Swiss Military by chrono   https://www.timeoutlet.cz/panske-hodinky-swiss-military-by-chrono/swiss-military-by-chrono-smp36040-24/

Swiss Military Hanowa   https://www.timeoutlet.cz/panske-hodinky-swiss-military-hanowa/hodinky-swiss-military-hanowa-06-5346-04-003/

Zajímá mě, jak jsou na tom tyto švýcarské hodinky a čemu by jste dali přednost. Vím, že jsem možná smíchal více dohromady, ale moc jsem se tady nedočetl o Swiss Military. Díky za každou radu :D ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Když se budeš držet svého seznamu tak neuděláš chybu. Z hodinek je hlavně potřeba mít dobrý pocit. Já když si třeba obouvám Orienty tak si přitom hned vybavím náladu kterou ve mně vyvolává místní vlákno  Orient. To samé ostatní značky. Značky si nabalují kolem sebe určité typy lidí. Jako v Harry Potterovi. "Hůlka si vybírá svého pána" ;o). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl hodinky Hanowa a byl jsem s nimi maximálně spokojenej 🙂 Ten modrý číselník je pěkný a zvyšuje "machrindex" 🙂 Spousta lidí mi je pochválila

Upraveno uživatelem (z)denny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vypadají hezky, ale bacha, jaký tam teď dávají strojek. Měl jsem je pár let zpátky, byla v tom nějaká nejlevnější ISA a to byla katastrofa - takový vůle, že chod vteřinový a minutový ručky byl tak příšernej, že jsem je dal po pár dnech z ruky a šly pryč. Různý poskakování, zadrhávání, to jsem u žádnejch jinejch hodinek neviděl. Možná na to nejsi tak citlivej, tak budou OK, ale jestli chceš quartzky v téhle ceně, tak japonský - Citizen, Casio.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch debat o různé kvalitě quartz strojků je spousta a prakticky nikdy se diskutující neshodnou. Pokud budeme předpokládat, že ten strojek není páteční kus a funguje tak jak má a jak byl navržen, je schopna i ta nejlevnější Ronda fungovat dlouhou řadu let jen s výměnou baterky, stejně jako Casio, Seiko, Miyota.... dosaďte si co chcete. Tyhle Rondy 505, 515 používá řada značek i v dražších modelech, než je Hanowa (např. luminox).

Ale to není o tom, že tady něco propaguji nebo dokonce někomu nutím. Je to jen tip. Ideální je si hodinky osobně vyzkoušet a podívat se na chod vteřinovky, ruček, nastavení času a data...

Navíc si myslím, že zrovna v Helveti by mohli tohle všechno před odesláním udělat za kupujícího, aby mu přišel opravdu bezvadný kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Těch debat o různé kvalitě quartz strojků je spousta a prakticky nikdy se diskutující neshodnou. Pokud budeme předpokládat, že ten strojek není páteční kus a funguje tak jak má a jak byl navržen, je schopna i ta nejlevnější Ronda fungovat dlouhou řadu let jen s výměnou baterky, stejně jako Casio, Seiko, Miyota.... dosaďte si co chcete. Tyhle Rondy 505, 515 používá řada značek i v dražších modelech, než je Hanowa (např. luminox).

Měl jsi někdy něco s Rondou nebo jen tak teoretizuješ? Rád ti přinesu několik příběhů o neustálé výměně kalibrů, než hodinky skutečně šly a nezastavovaly se /cal. 505, 705/. Samozřejmě už vůbec neberu v potaz nesedící lícování na indexy, ani u jednoho z deseti strojků! Asi byly všechny z pátku... A není to jen o ceně, totéž je schopna dělat i dražší Ronda, kdy ani autorizák bez rozebrání předem neví, jestli tam bude strojek swiss parts  z Asie /0 nebo 1 kámen/ nebo swiss made s několika kameny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatá pravda, starej kocoure i vy ostatní. Je to někdy asi i kus od kusu, mám i pár  "bezkamenových" kvarcek, ale mechanicky v pořádku -  důležité pro mě je, že když to seřizuju, zastavím vteřinovku na dvanáctce, minutovou ručičku kousek přetočím, vrátím zpátky přesně nad index a zatlačím korunku. U pár (dvou) strojků se mi v tom okamžiku minutovka posunula o půl minuty dopředu nebo dozadu a stroj šel "šejdrem". 
nesnesitelné, musely z domu.

Třeva takovou kofiguraci ručiček, co si Helveti nafotili u té Hanowy, tu bych netrpěl ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já se nechci hádat, to nikdy k ničemu nevede. Měl jsem v dávné minulosti několik quartzových hodinek a pár jich ještě mám, myslím, že v žádných není Ronda, ale jen nějaké Casio, Miyota... kdysi jsem to nezkoumal, pár bylo i úplně laciných noname šuntů a nikdy jsem neměl tebou popisované problémy.

Klidně ten můj příspěvek může admin smazat, pokud to jsou šmejdy, které za nic nestojí.

5000 už je slušný budget i na nějaké automaty, záleží, co tazatel hledá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, tombas napsal:

Hele, já se nechci hádat, to nikdy k ničemu nevede. Měl jsem v dávné minulosti několik quartzových hodinek a pár jich ještě mám, myslím, že v žádných není Ronda, ale jen nějaké Casio, Miyota... kdysi jsem to nezkoumal, pár bylo i úplně laciných noname šuntů a nikdy jsem neměl tebou popisované problémy.

Klidně ten můj příspěvek může admin smazat, pokud to jsou šmejdy, které za nic nestojí.

5000 už je slušný budget i na nějaké automaty, záleží, co tazatel hledá.

Ne, to je jinak, bez flejmu. 🙂 Nejsou a priori všechny levný quartz kalibry špatný, jen ta Ronda má bohužel větší chybovost, oproti jiným ve stejných cenových hladinách. That´s all

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...