Přejít na obsah

Vojáci s hodinkami - fotky


Klotzman

Doporučené příspěvky

Včera jsem cvičně prolistoval knihu Images from Kursk, od Nika Cornishe (nakl. Brasseys) - více než 300 fotografií z období téhle velké bitvy, a našel jsem celkem 3 - slovy tři - fotky, na kterých má nějaký voják hodinky. Kupodivu vždycky se jednalo o Rusy, ani jediná fotka s německým vojákem s hodinkama (s výjimkou asi dvou případů kdy mají na zápěstí nějaké šmouhy, které by možná mohly být hodinkami). Naopak tato kniha může posloužit jako velká zásobárna fotografií holých zápěstí německých vojáků. Pro zajímavost se dělím o své úlovky včetně zkrácených popisek. Kdyby měl někdo podobné fotografie, zvlášť by mě zajímalo potvrzení nebo vyvrácení toho, zda sovětští vojáci (třeba i v 50. letech) nosili nějaké ruské kopie ála Laco. První dvě fotky mě docela potěšily, protože je to pro mě první doklad toho, že rusové opravdu nosili vůbec nějaké předělávky kapesních hodinek na náramkové. Přesto výslovně zakazuji FilipuSevcikovi používat tyto fotografie ve svých aukcích ukrajinských bastlů na Aukru :thumbsdown_anim: :cool02:

post-3688-1222160201.jpg

Cavalry scouts who, apart from their submachine guns and wrist watch, could date from the wars of the nineteenth century.

 

post-3688-1222160626.jpg

The larger partisan formations were guided in their political thinking by a Politruk or political officer.

 

post-3688-1222160888.jpg

A Red Army Guards tank colonel gives a crew instructions.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě tou přestavbou, jak píše Klotzman. Mne zaujala, kromě těch hodinek, ta mosinka s dlouhým zásobníkem.

No podle pažby, závěru a dalších detailů to bude spíš předělaná Mauser K98k. Pro partyzány v týlu určitě "dostupnější" zbraň včetně munice :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle pažby, závěru a dalších detailů to bude spíš předělaná Mauser K98k. Pro partyzány v týlu určitě "dostupnější" zbraň včetně munice :gun_bandana:

Pro zájemce z řad zbraňomilů přidávám zbytek popisku :

The man on the right is armed with a German Mauser modified to take a box magazine; such field alterations were common amongst the partisans, some establishing underground workshops to carry out such work. Takže SAS má pravdu.

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Pro zájemce z řad zbraňomilů přidávám zbytek popisku :

The man on the right is armed with a German Mauser modified to take a box magazine; such field alterations were common amongst the partisans, some establishing underground workshops to carry out such work. Takže SAS má pravdu.

zdravim-vypravel mi nedavno deda,kdyz prisli prvni predsunute jednotky rusu k nim do Budapesti,nemeli uniormy,pouze neco jako vataky,opasky,zasobniky v rukou ruzne automaty a na zadech male batohy-co je zajimave pro toto forum- meli plne ruce hodinek-pri volnem pohybu po domech brali tito lide pouze chlast,sperky a hodinky-po nekolika hodinach dorazily uniformovane jednotky RA a ty braly uplne vsechno,vcetne kravy Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No len tak pre istotu to na ruke toho pana na koni moze byt docela dobre aj kompas s jednym takym som sa hral ako decko mozno by som ho este niekde dohladal.

 

Inak bezne pozemne jednotky na oboch stranach hodinky myslim nefasovali a v podstate ani nepotrebovali (cas urcovali vacsinou s presnostou na dni a casti dna ....rano dopoludne odpoludne a tak podobne)....Takze ak, tak nosili vacsinou to co si kde ukradli alebo co postahovali z padlych,..... naopak velitelia nosili standardne dalekohlad a kompas ktore aj fasovali..... a to by na toho pana na koni mohlo kludne sediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...