Přejít na obsah

Vojáci s hodinkami - fotky


Klotzman

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Momentálně jsem pracovně v Iráku, přiznám se, že nemám na to, abych fotil vojáky v aktivní službě na "check pointech", chci se přes ně dostat bez problémů :smile_anim: Díky tomu v jaké jsem lokalitě máme ale ve firmě funkci "security manager", kterou vykonává bývalý člen britských SAS. V aktivní službě byl 21 let a samozřejmě mi to nedalo a začal jsem se ho na hodinky, které během služby používal ptát. Momentálně nosí Citizen - něco v titanu typ zjistím zítra jsou to nějaká chrona na baterku, tím pádem mě moc neberou :sleeping_03anim: říkal že je prodávají, jako pilotky a děsně se tomu smál, že by chtěl vidět pilota, který se v letadle během akce dívá na svoje hodinky... Nicméně během služby prý používal od armády nafasované, blíže nespecifikované Mido potáptky, jen pokud to charakter akce vyžadoval, nejdůležitější parametr je podle něj luminiscence a vždy měl svoje G-Shocky - digi. Nosil je na strapu, pokud byl pod vodou, na horní straně zápěstí potápky, na spodní na stejném strapu navlečené G-čka. Jako důvod pro použití G-ček v digi variantě říká, že jednak stojí pakatel a když je náhodou rozmlátil, tak si prostě koupil další. A hlavně pokud se plánovala/prováděla nějaká akce, prostě se řeklo začátek je třeba pět minut od.... now... a všichni začali ve stejný okamžik bez ohledu na to, co ukazovaly jejich hodinky před tím. Padlo ještě hodně zajímavých věcí typu: "Používali jsme třeba G-čka, která měří teplotu v patnáctiminutových intervalech, tak že jsme je na šňůře hodili na 24 hodin do moře, aby jsem zjistili, jak se v lokalitě pohybuje teplota vody a podle toho se mohli na akci vybavit". Přidávám dvě fota vojáka do morku všech jeho kostí. Pokud se vám při pohledu na něj vybaví typický britský důstojník, jste na tom stejně, jako já. To co dnes při výletu do hor kolem As-Sulaymanyiah předváděl s tou holí, kterou našel náhodou na zemi a okamžitě si ji vrazil pod ruku, jsem viděl zatím jen ve filmech.

post-3780-022013100 1310242140.jpgpost-3780-088961500 1310242173.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posted Image

Afghan Commandos, with the Afghan National Army?s 3rd Commando Kandak, rush a wounded Commando towards the medical evacuation site during a village clearing operation in Zhari district, July 6, 2011, Kandahar province, Afghanistan. The Commandos, supported by servicemembers with Special Operations Task Force ? South, found and destroyed several caches consisting of homemade explosives and IED-making materials, as well as a weapons cache. (U.S. Army photo by Sgt. Daniel P. Shook)(Released).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

 

Přidávám dvě fota vojáka do morku všech jeho kostí. Pokud se vám při pohledu na něj vybaví typický britský důstojník, jste na tom stejně, jako já. To co dnes při výletu do hor kolem As-Sulaymanyiah předváděl s tou holí, kterou našel náhodou na zemi a okamžitě si ji vrazil pod ruku, jsem viděl zatím jen ve filmech.

 

Živě to vidím včetně toho, jak to naruší "
"! :lol2: :lol2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ChlNVNbWCHs

 

V tom sketči se ten kus klacku jmenuje " sergeant's cane" ( ve volném překladu "praporčická rákoska", je to ale z tvrdého dřeva s kovovými konci). Důstojníci v armádách britského společenství používají také "swagger stick" (což je opravdu pružná "vycházková hůl", o kterou sá dá opřít). U jednotek s tradicí "jezdectva" pak jako odznak důstojnické hodnoti nosí "riding crop" ("jezdecký bičík").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálně jsem pracovně v Iráku, přiznám se, že nemám na to, abych fotil vojáky v aktivní službě na "check pointech", chci se přes ně dostat bez problémů :smile_anim: Díky tomu v jaké jsem lokalitě máme ale ve firmě funkci "security manager", kterou vykonává bývalý člen britských SAS. V aktivní službě byl 21 let a samozřejmě mi to nedalo a začal jsem se ho na hodinky, které během služby používal ptát. Momentálně nosí Citizen - něco v titanu typ zjistím zítra jsou to nějaká chrona na baterku, tím pádem mě moc neberou :sleeping_03anim: říkal že je prodávají, jako pilotky a děsně se tomu smál, že by chtěl vidět pilota, který se v letadle během akce dívá na svoje hodinky... Nicméně během služby prý používal od armády nafasované, blíže nespecifikované Mido potáptky, jen pokud to charakter akce vyžadoval, nejdůležitější parametr je podle něj luminiscence a vždy měl svoje G-Shocky - digi. Nosil je na strapu, pokud byl pod vodou, na horní straně zápěstí potápky, na spodní na stejném strapu navlečené G-čka. Jako důvod pro použití G-ček v digi variantě říká, že jednak stojí pakatel a když je náhodou rozmlátil, tak si prostě koupil další. A hlavně pokud se plánovala/prováděla nějaká akce, prostě se řeklo začátek je třeba pět minut od.... now... a všichni začali ve stejný okamžik bez ohledu na to, co ukazovaly jejich hodinky před tím. Padlo ještě hodně zajímavých věcí typu: "Používali jsme třeba G-čka, která měří teplotu v patnáctiminutových intervalech, tak že jsme je na šňůře hodili na 24 hodin do moře, aby jsem zjistili, jak se v lokalitě pohybuje teplota vody a podle toho se mohli na akci vybavit". Přidávám dvě fota vojáka do morku všech jeho kostí. Pokud se vám při pohledu na něj vybaví typický britský důstojník, jste na tom stejně, jako já. To co dnes při výletu do hor kolem As-Sulaymanyiah předváděl s tou holí, kterou našel náhodou na zemi a okamžitě si ji vrazil pod ruku, jsem viděl zatím jen ve filmech.

 

 

Tak toto je parada, byt s takymto clovekom tak by som ani nevedel co sa ho chcem spytat, tolko by toho bolo :D ked tak daj dalsie info ak mas, velmi ma to zaujima. 21 rokov prace pre SAS, to musi byt velmi kvalitny clovek !!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:offtopic:

Přidávám dvě fota vojáka do morku všech jeho kostí. Pokud se vám při pohledu na něj vybaví typický britský důstojník, jste na tom stejně, jako já. To co dnes při výletu do hor kolem As-Sulaymanyiah předváděl s tou holí, kterou našel náhodou na zemi a okamžitě si ji vrazil pod ruku, jsem viděl zatím jen ve filmech.

 

V tom sketči se ten kus klacku jmenuje " sergeant's cane" ( ve volném překladu "praporčická rákoska", je to ale z tvrdého dřeva s kovovými konci). Důstojníci v armádách britského společenství používají také "swagger stick" (což je opravdu pružná "vycházková hůl", o kterou sá dá opřít). U jednotek s tradicí "jezdectva" pak jako odznak důstojnické hodnoti nosí "riding crop" ("jezdecký bičík").

 

V televizi jsem si ve čtvrtek znovu připomenul jeden hodně bizardní film "Monthy Python - Smysl života" (v originále "Monthy Python - Meaning of Life"). :speak_cool:

 

A v něm byla následující scénka s výcvikovým seržantem a jeho hůlkou. I bez znalosti angličtiny je úžasný pohled na

:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nLJ8ILIE780

 

To co drží v ruce je z tzv. ?pace stick? (česky něco jako hůlka na měření délky vojenského kroku). Inu armády britského společenství jsou na různé hůlky dost zatížené. Ta hůlka je ve skutečnosti takové rozevírací velké ?kružítko?. A jak se používá v nejvyšší profi formě je vidět na

.

 

http://www.youtube.com/watch?v=R1aM-wzu_bE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto filmu je také jedna scéna, která se bytostně týká tématu tohoto vlákna ? vojáci s hodinkami. Je to chronomagorský majstrštyk. Stolní skleněné hodiny, kyvadlové hodiny a švýcarské kapesní hodinky. To vše v zákopech západní fronty za první světové války. K neuvěření?

 

Tak sledujte toto

:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8ZWRe9DFYZ8&NR=1

 

:P :D :lol: :lol2:

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...som sem nejako omylom pobludil, tak sa patri nieco postnut:

 

general Norman Schwarzkopf a jeho Seiko 7548 v case operacie Desert Storm. Chlap bol zjavne odkojeny na vietname so vsetkym co k tomu patri, teda aj so Seiko potapkami :) edit: zaujimave je tiez, ze nosil hodinky na pravej alebo lavej ruke, ako sa to viac hodilo. aj ja takto nosim hodinky - mam ruky takmer rovnocenne, tak mi to az tak nevadi - ale aj tak ma to zakazdym prekvapi, nie je to bezne vidiet.

.

v r1999 Schwarzkopf venoval hodinky na charitativnu aukciu, predali sa za 11.000 USD.

post-4112-005740500 1312226837.jpg

post-4112-040742700 1312226838.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...