Přejít na obsah

Struktura fóra - microbrandy


Snekofon

Doporučené příspěvky

Pokud se tady historicky to téma řešilo, pak se omlouvám - každopádně bych chtěl dát podnět k diskuzi nad možností vytvoření tématu věnovanému mikrobrandům v bloku "OBECNÁ DISKUSE O HODINKÁCH". Nedávno jsem do těchto vod zabrousil, snažil se najít nějaké informace zde na fóru a narazil na slušně řečeno zmatek. Některé značky mají založeno téma v národních sekcích, některé ve všeobecné diskuzi, něco je v bloku "Ostatní zajímavé evropské hodinky", nebo "Nezávislí hodináři". Konkrétně posledně dvě zmíněné témata by mohla být přejmenována a věnováno mikrobrandům, nakonec vše  obsažené by se do této sekce vlezlo, případně v nezávislých hodinářích držet opravdové hodináře typu P&B, ne jen převlékače cizích strojků, jako je Biatec...

Mikrobrandy se v současném pojetí vymykají národnímu / kontinentálnímu dělení které je na fóru zavedeno - jsou to globální produkty, s globální prodejní síti přes internet, proč si tak komplikovat život a kastovat kdo patří do číny, kdo je evropský, atd., nakonec ono to není vždy úplně jasné a při úvahách o pořízení ani rozhodující s ohledem na časté použití stejných strojků od Seika, ETA, atd.

Jak určit kdo do této sekce patří - nevím jestli existuju oficiální definice, ale z mého pohledu značky, které jsou na trhu již 20 a více let - po celou dobu vyrábějí a uvádějí nové modely již osvědčili své právo zařadit se na mapu hodinářského světa a právem patří do národních sekcí. Ostatní začínající značky (pokud už nemají svou vlastní sekci v národních tématech) by mohly mít své místo právě zde.

Pro již zavedené značky, které jsou na trhu etablované, případně jsou zde na fóru častěji sledované navrhuji založit vlastní podsekci, stejně jako mají jednotlivé "velké" značky v národních blocích. Napomůže to přehlednosti a předejde zakládání duplicitních vláken, t.j. bordelu a zmatku. Jako příklad uvádím CH.Ward, Spinnaker, Zelos, Biatec, atd...pro ty ostatní by pak bylo vytvořena sekce ostatní, kde by bylo možno zakládat vlákna, dokud značka nedoroste tak aby měla vlastní téma, nebo bylo přesunuto do národních sekcí mezi etablované značky...

Do sekce mikrobrandy navrhuji zařadit všechny nové tvůrce, bez rozdílu původu, s podmínkou vlastní tvorby - t.j. tvůrci kopií jako San Martin, Steeldive atd., nechť zůstanou tam kde patří - v Čínské sekci. Současně založení podsekce Kickstarter projekty...at je možné najít zajímavé kousky na jednom místě a sdílet zde zkušenosti...

Ano vždy budou kontroverze - například je MPM vhodné držet v Číně, splňuje mikrobrand pravidla (vlastní design s použitím strojku Miyota), nebo jsou to ať se to komu líbí nebo ne české hodinky? Podobné kontroverze by se našly u více příkladů, množství různých tvůrců bude ale přibývat a bylo by dobré dát jim vlastní prostor...Co říkáte?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zdá, že jsem jediný komu přišel nedostatečný současný stav, prostor pro začínající projekty a hlavně přehlednost - ale já jsem v tomto postižený člověk, co všechno zařazuje do nějakých škatulek, srovnává tužky na stole a na disku vytváří struktury adresářů...a jiní mají na stole hromady papírů, a soubory ukládají na plochu, kde není přes ikony vidět na pozadí a jsou v pohodě...😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Snekofon napsal:

Tak se zdá, že jsem jediný komu přišel nedostatečný současný stav, prostor pro začínající projekty a hlavně přehlednost - ale já jsem v tomto postižený člověk, co všechno zařazuje do nějakých škatulek, srovnává tužky na stole a na disku vytváří struktury adresářů...a jiní mají na stole hromady papírů, a soubory ukládají na plochu, kde není přes ikony vidět na pozadí a jsou v pohodě...😀

Nene, ja sice patrim do skupiny hromad lajstier, kablov a kdejakeho prepotrebneho bordelu na stole a okolo neho, pozadie plochy mam cierne, lebo vsak farebne by sa miesalo s ikonami, proste eufemicky povedane intelektualne tvorive prostredie, ale osobitnu sekciu mikrobrandov by som rozhodne uvital a podporujem. Je to fenomen, niektore su uz stalice a ponukaju skutocnu hodnotu, ine su vykriky do tmy, pripadne snaha montovni o vlastnu znacku atd - kde sa ma v tom ma jeden zorientovat ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně souhlasím se Snekofonovým návrhem. Microbrandů přibývá, struktura fóra na ně není stavěná a mohlo by se s tím něco dělat - zareagovat na vývoj hodinářského odvětví. Na hodinkovém fóru mi toto přijde důležitější než jestli politika ano, nebo ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...