Přejít na obsah

LEGO - tipy na rozšíření sbírky


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Denjl napsal:


Myslím si to stejný… určitě de najde někdo, kdo se toho bude domáhat a řekl bych, ze má reálnou šanci na úspěch… protože pokud je potvrzena objednávka a precedent ve formě dodaného zboží za tuhle cenu - což je, tak to podle mě Lego nemůže ustát… sám jsem zvědavý jestli se něco dozvíme :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

No myslím, že kdyby se jim to stalo v USA, tak si sakra dají pozor a právní odd  spolu s pr odd má ještě prvního řešení v souladu se zákony a vlastními obchodními podmínkami. Cz sekce se chová dost amatérsky. Já si to nechal samozřejmě zanalyzovat právníky a odpověď zaslal. Nemám problém to přes právníka, ČOI a medializaci dotáhnout do finále - jsou to pro mě jednoduché úkony. Jen za tu srandu a novou historku mi to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak to je pekná hanba.

Proč by měla být…. Mě poslední stránka přijde, ze je rozdělena na lidi co to objednali a Lego to zrušilo a štve je to (mě to taky štve, byt já za sebe do toho rýpat nebudu- na to jsem toho objednal málo) a na ty, kteří to objednat nestihli a teď moralizujou….pokud by to stihli, tak tady hudrujou, že jim to Lego zrušilo….

Ale jen můj pocit…. Peace


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O pár postů výše jsem psal svou story, Lego objednávka prošla za akční ceny, následně přišel e-mail s opravenou cenou..... a výsledek Lego mi poslalo e-mail  a tím  to pro ně  skončilo???

Pro mne tedy rozhodně né.  

Nebavím se o tom, že  jsem objednal pár stavebnic po 1 ks a do dnes nemám vrácenou platbu na účtu za objednávku.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, azeppelin napsal:

Pošli prosím citaci, kde je na to pamatováno.

Jasné tu mas to nejzajímavější:

Kdy je uzavřena závazná smlouva? 

Bla bla bla…

Po objednání výrobků v LEGO obchodě vám zašleme automatické potvrzení o přijetí. Tato skutečnost neznamená, že byla objednávka přijata.

Při objednávání u naší společnosti činíte nabídku ke koupi, která je námi přijata poté, co obdržíte e-mailové potvrzení o zásilce objednaných výrobků, vaší online platbě a dodání. Při provádění objednávky je proto zásadní, abyste zadali správnou e-mailovou adresu.

Pokud objednávka představuje bezpečnostní riziko nebo porušuje jakékoli zásady či podmínky, vyhrazuje si společnost LEGO Group právo zadržet ji či zrušit bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

bla bla bla…a teď to hlavní:

Co se stane v případě, že je na webové stránce uvedena chybná cena? Snažíme se zajistit, aby všechny ceny na našem webu byly správné. Občas však může dojít k chybě. Pokud zjistíme chybu v cenách výrobků, které jste si objednali, budeme vás co nejdříve informovat a poskytneme vám možnost objednávku se správnou cenou potvrdit či zrušit. V případě, že nebude možné vás kontaktovat nebo nepotvrdíte objednávku, budeme považovat objednávku za zrušenou.

 

netřeba dodávat ze bez souhlasu s obch.podmínkami objednávku nevytvoříš. PS: vyjadřuju se jako nestranný pozorovatel,nepracuju pro lego, ani pro konkurenci, ani sem si nic neobjednal :) Nicméně už se těším na zákulisní informace z té právnické bitvy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

 Chapu lidi, kteri si objednali pro sebe, na staveni, ze je to mrzi. Ale takovi to jiste nebudou davat do televize a pravnikum. Spekulanti, kteri utreli nos, to zkusi. A tam ta hanba sedi 🤷‍♀️ 

Dokonce se ani nestydím za prodej a investici do sběratelského "retired" lega. Stejně jako se nestydím v obdobných případech u starožitného skla, výtvarných děl, jiných hraček, antik věcí atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad příspěvek od [mention=11889]efreeti[/mention] To neustojí. Oferentem je jednoznačně LEGO. Dál bych v klidu pokračoval dle §1731 a násl. NOZ.


Žena má taky screeny pravidel. Je otázka zda to nerozjet, naše chyba to není a upravováni podmínek po nenaplneni předchozích není úplně koser.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jestli ty jejich podmínky byly 2 týdny nazpět jiné, to asi košér není. Tak jsou si asi vědomi, ze to je jejich pruser. Bylo mi trochu divné, že ty podminky jsou jak ušité přesně na tuto situaci. Tak do nich kluci jděte, Lego to též nepoloží, že dodaj par krabic zadarmiko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, azeppelin napsal:

Dokonce se ani nestydím za prodej a investici do sběratelského "retired" lega. Stejně jako se nestydím v obdobných případech u starožitného skla, výtvarných děl, jiných hraček, antik věcí atd. 

Sberatelske “retired” hracky, lego, atd., tam s tim jsem asi ok. Docela mi to vadi u aktualnich kolekci, kdy to nekdo skoupi a obycejny nadsenec ma smolika. Ale zakazany to neni, tak co uz. Hodne mi ale vadi soucasna situace, kdy vsichni vedeli, ze jde o chybu. Ale to taky asi neni zakazany. Ty si muzes delat co chces, ja si o tom muzu myslet co chci… Asi nemusime byt vsichni kamaradi 🤷‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, nickolas napsal:

Sberatelske “retired” hracky, lego, atd., tam s tim jsem asi ok. Docela mi to vadi u aktualnich kolekci, kdy to nekdo skoupi a obycejny nadsenec ma smolika. Ale zakazany to neni, tak co uz. Hodne mi ale vadi soucasna situace, kdy vsichni vedeli, ze jde o chybu. Ale to taky asi neni zakazany. Ty si muzes delat co chces, ja si o tom muzu myslet co chci… Asi nemusime byt vsichni kamaradi 🤷‍♀️

Lego vnímám jako fajn hračku i jako určitý fenomén vhodný do teorie současného sběratelství. Tu situaci s aktuálními sadami bych v prvé řadě dával na vrub právě Legu a jeho prodejními modelu. Podobná situace jako RLX. Ten stav sám o sobě vytváří to hype, po kterém se ta firma vědomě veze a díky čemu jsou schopni vydávat tolik sad "pro dospělé". A tady je třeba zdůraznit, že třeba Titanic je od prvopočátku nedostatkový megalomanský produkt s jasným zacílením. Vedle těch pár fajnšmekr sad je mrtě produktů ročně pro děcka, stavitele atd. V určité frekvenci jsou sady reinkarnovány atd. Falcon byl první rok taky nedostatkový. Teď seženeš ve slevě a životnost prodloužili zase o rok. Buď trpělivost, nebo připlatíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lego vnímám jako fajn hračku i jako určitý fenomén vhodný do teorie současného sběratelství. Tu situaci s aktuálními sadami bych v prvé řadě dával na vrub právě Legu a jeho prodejními modelu. Podobná situace jako RLX. Ten stav sám o sobě vytváří to hype, po kterém se ta firma vědomě veze a díky čemu jsou schopni vydávat tolik sad "pro dospělé". A tady je třeba zdůraznit, že třeba Titanic je od prvopočátku nedostatkový megalomanský produkt s jasným zacílením. Vedle těch pár fajnšmekr sad je mrtě produktů ročně pro děcka, stavitele atd. V určité frekvenci jsou sady reinkarnovány atd. Falcon byl první rok taky nedostatkový. Teď seženeš ve slevě a životnost prodloužili zase o rok. Buď trpělivost, nebo připlatíš.

No jo,nejenže třeba lego.com exclusive sety v normálním obchodě nenajdes - Titanic, sám doma apod (to mám od 15.12. Objednané a Nic)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to srhnu krátce...

 

Ukazuje to odkaz a společnost, v jaké dneska žijeme.

Kdyz udělá chybu někdo v práci, většina, cest výjimkam, se snaží tu chybu maskovat a nebo doufá, že to vyřeší zaměstnavatel...

 

Někteří z vás, mají své eshopy, do nikoho se nechci navážet, uvažovali byste, jak byste byli radi, kdyby se to stalo u vás?

 

Upřímně, je to jako v Rolex vlákně, 90% lidi hodinky chce na uložení peněz, v horsim, prodat.

 

Nikoho nesoudim, mě lego taky nic neposlalo, nemam jim to za zlé, já bych spíše upřímně chtěl vidět, zda tady většina něco skládá a nebo skládala do té doby a nebo za tím viděla jen snadný výdělek...

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Rodeo65 napsal:


No jo,nejenže třeba lego.com exclusive sety v normálním obchodě nenajdes - Titanic, sám doma apod (to mám od 15.12. Objednané a Nic)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak, valnou většinu "exclusive" opravdu najdeš dřív nebo později v jiných obchodech. Dokonce se slevou. Když jsem kupoval nadšeně medvídka Pú za plnou cenu, tak za měsíc byl na Mall o cca 1000,- levnější. Adidas, Discovery... to samé. Plus specifika trhu, kdy u nás vyprodané exclusive věci najdeš na Targetu, Wallmartu ve slevových akcích. Všechno způsobeno opět prodejní politikou. Osobně si myslím, že Sám doma bude v prodeji xy let a dostane se na Tebe. Btw u Titaniku měli snad limit 5 ks na osobu. To je velké wtf, i když to není zas taková komplikace obejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...