Přejít na obsah

LEGO - tipy na rozšíření sbírky


Doporučené příspěvky

Tak jsem si včera udělal radost. Lego Icons 10497 Galaxy Explorer. Skoro 1 300 dílků. Původně jsem chtěl začít stavět až o víkendu, ale mrňousové mě přinutili, abych jim sestavil alespoň lunární vozítko. 

Co se mi na stavebnici líbí

  • Přesně ten typ Lega, nad kterým jsem jako malý kluk slintal v katalogu západního zboží a snil o tom, že ho někdy budu mít. Stačilo počkat pár desítek let. 
  • Doba, kdy policajt, pilot, kosmonaut a potápěč měli stejné helmy a bylo méně unikátních dílů. 
  • Funkcionalita - schránky na kyslík a pistole, otevírací záď s rampou, dva kokpity, funkční podvozek, je toho hodně. 
  • Vyšší pevnost konstrukce, loď je až na pár detailů  "vzduchotěsně utěsněná".  Na Milleniu Falcon (rok 2019) a některých dalších vesmírných lodích mi vadí, že část obvodových zdí (u MF záď) není úplně pevně připevněna k podlaze ve 100% styčných bodech, ale jen na pár místech. 

O víkendu hodím pár fotek ze sestavování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ten mám také v plánu. Ale nemůžu koupit za měsíc už třetí velkou stavebnici, protože už nyní je nemám kam dávat. Dostal jsi ke hradu také zdarma skládačku Lego zajíčka? 

Ale přemýšlím, co dalšího koupit.... něco tak 1200-1800 dílků, co vydrží i dětské chvilkové hraní pod dozorem..

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, safi napsal:

Ten mám také v plánu. Ale nemůžu koupit za měsíc už třetí velkou stavebnici, protože už nyní je nemám kam dávat. Dostal jsi ke hradu také zdarma skládačku Lego zajíčka? 

Ale přemýšlím, co dalšího koupit.... něco tak 1200-1800 dílků, co vydrží i dětské chvilkové hraní pod dozorem..

Zajice ne, bylo to z Chodova a tam davali ten Lego obchod. Jeste je paradni ta piratska lod 3v1. Kazdy z tech modelu stoji za to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, xcmaniax napsal:

Jeste je paradni ta piratska lod 3v1. Kazdy z tech modelu stoji za to. 

Ktorú myslíš? Vaša debata mi dosť padla do rany, práve hľadám nejaké zaujímavé a netuctové lego pre deväťročnú princeznú - čo je pre mňa španielska dedina, lebo doteraz som kupoval lego len pre chlapcov.

A aby som nebol offtopic, toto práve skladá rovnako starý (9r) chalanisko. Je úžasné, ako sa tá skladačka za tie roky posunula, decká na tom krásne pochopia všelijaké mechanizmy, funkčné celky, ovládanie, jednoducho, ako veci fungujú. Vrtuľník s funkčným naklápaním lopatiek, kolektívom aj podvozkom... To sú mi veci.

20230124_074100.thumb.jpg.adad3732e1b8a88c0d43a85731a3ea35.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Tak jsem si včera udělal radost. Lego Icons 10497 Galaxy Explorer. Skoro 1 300 dílků. Původně jsem chtěl začít stavět až o víkendu, ale mrňousové mě přinutili, abych jim sestavil alespoň lunární vozítko. 

Co se mi na stavebnici líbí

  • Přesně ten typ Lega, nad kterým jsem jako malý kluk slintal v katalogu západního zboží a snil o tom, že ho někdy budu mít. Stačilo počkat pár desítek let. 
  • Doba, kdy policajt, pilot, kosmonaut a potápěč měli stejné helmy a bylo méně unikátních dílů. 
  • Funkcionalita - schránky na kyslík a pistole, otevírací záď s rampou, dva kokpity, funkční podvozek, je toho hodně. 
  • Vyšší pevnost konstrukce, loď je až na pár detailů  "vzduchotěsně utěsněná".  Na Milleniu Falcon (rok 2019) a některých dalších vesmírných lodích mi vadí, že část obvodových zdí (u MF záď) není úplně pevně připevněna k podlaze ve 100% styčných bodech, ale jen na pár místech. 

O víkendu hodím pár fotek ze sestavování. 

To by se ti asi hodně líbila celá řada Lego M-TRON z devadesátek. Parádní scifi vibe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedeme teď už moje třetí kolo, první já dětství kde jsem si kombinoval Lego a PeBe (pamatuji si že to bylo nepatrně rozdilné, možna si odrostlejší vzpomenou). Pak když byly holky malé, ale spíš Duplo a teď jsem jim udělal radost sadou Friends. Tak hurá na to 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ajaj napsal:

Tak roční projekt konečně včera v noci dokončen. Když to člověk vidí vcelku, tak můžu před maníkama jen smeknout klobouk

 

6E83E020-9149-485E-B223-76C35EE13FFF.jpeg

53884A90-D6B1-468A-98D7-AB225F2448CD.jpeg

Nad ním také přemýšlím. Mám ale ultimátum. Bud Titanic nebo rozvod… myslím, že mám jasno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřed musím dodělat 10497. 3 hodiny dosavadní práce vzali za své, když na mě mrňous volal z pokoje, že chce, ať si s ním stavím raketu. Než jsem něco dodělal (5 minut), byla raketa napůl rozebrána. A pak že nemá dostatečně vyvinutou jemnou motoriku 🙂 Tak jsem další hodinu zjišťoval, kde co chybí 🙂 

C08613FB-1AA4-4D4D-AA55-CE09F5F7339D.thumb.jpeg.245016ae3fcdeebca6580637e3ff7ccf.jpeg
 

Nahrál jsem fotky aktuálního stavu a jeden detail - vnitřní strukturu části křídla. Když ho člověk staví, tak nechápe, proč zrovna tam se dává hranatá a tam zase kulatá kostka, ale pak vše do sebe dokonale zapadne.  Boční stěna křídla drží na 3 “pávničkách”, které jsou z boku zasunuty do jednoťupkových kostiček s otvorem ze předu (modrá s bílou podložkou a žlutá) a pak ještě jedním dílkem (červený). Stěna je zespodu postavená na dlouhých kostičkách (1/3 výšky normální kostky), které mají spojení v délce jen jednoho ťuplíku a proto je zpevněna bočními šedými kostkami a po nafocení i hornímy kostkami v šířce 2 ťuplíků. Fakt geniálně vymyšlené. 

18BC05BD-330A-4DE6-AC47-C918A4850E59.thumb.jpeg.726e2d9c24c88938bf286663792a3795.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...