Jump to content

LEGO - tipy na rozšíření sbírky

Recommended Posts

před 21 hodinami, Skarohlid napsal:

U té D11 Jsem řešil peklo s motory  a aplikací...  na stránce 199 spustíš aplikaci a zkontroluješ směr otáčení motorů.  Ze čtyř motorů fungoval jeden ...  následně lego technická podpora poslali nový hub i motory. Výsledek stejný....   pak jsem přeskočil v aplikaci zkoušení motorů a dal řídit model a hle vše funkční.  Chyba je v aplikaci, tak ať tě to nevypeče, bohužel nejsem jediný kdo to u D11 řešil. 

Jak jsi tedy postupoval? V kroku 199, jsi nespustil požadovanou kalibraci, ale rovnou řízení kompletního modelu, i když nemáš sestaveno? Nebo jsi sestavil, s rizikem, a po kompletaci spustil?

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Neměl by někdo z místních stavitelů doma nevyužité lego disney vaiana 41150? Děcka se mi do toho zbláznily a tak bych jim chtěl udělat radost. Lego může být klidně postavené nebo bez krabice. Jen bych chtěl komplet set, aby si mohly děcka stavět. Kdyžtak prosím do SZ...

s-l1600.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
V 30. 12. 2023 v 18:23, vaba napsal:

Jak jsi tedy postupoval? V kroku 199, jsi nespustil požadovanou kalibraci, ale rovnou řízení kompletního modelu, i když nemáš sestaveno? Nebo jsi sestavil, s rizikem, a po kompletaci spustil?

Pomohla aktualizace aplikace. Již rozchozeno. Ale předtím kompletní rozborka (to syn vzdal, pokračovala paní). Před koncem se přidal - oživení, veliká radost.

Edited by vaba

Zajímavý co se dnes od rána děje s webem LEGO.

Objevilo se tam čtyři (ráno pět) nových zajímavých setů, ale stránka dané stavebnice hází vždy chybu.

Na první pohled se mi hodně líbí hokynářství a staré depo.

Pěkný věci tam jsou. Já se musim přiznat že sem do toho Lega poslední dobou víc a víc zamilovanej, (nejen) pro děti je to prostě nejlepší hračka. Jenom taková kravinka jako todle, dem okolo toho v Tesku, po slevě za necelý dvě kila, pro šestiletou holku úplná nádhera. Supr vymyšlený, zpracovaný, tři modely v jednom.. a za ty prachy? https://www.lego.com/cs-cz/product/red-dragon-31145 

Když si vemu ty všechny hnusný plastový výlisky typu auta Tlapkový patroly za šest kil, ta hodnota za peníze je prostě super. 

A žena už má všechny kytky z tý série pro dospělý, taky výborný. Až budu velkej, chtěl bych pracovat pro Lego:)

Edited by Micey

před 40 minutami, Sněhulák napsal:

Zajímavý co se dnes od rána děje s webem LEGO.

Objevilo se tam čtyři (ráno pět) nových zajímavých setů, ale stránka dané stavebnice hází vždy chybu.

Na první pohled se mi hodně líbí hokynářství a staré depo.

Tak tohle je ovšem zajímavý ... odkazuje to z oficiálních stránek na BrickLink, což je fanouškovská stránka, kde lidi ukazujou svý designy, hlasuje se o nich a pak ty nejlepší Lego v licenci pro BrickLink vyrobí. Že by se měnily časy a lego se oficiálně podílelo na fanouškovskejch sadách?

BTW ty stavebnice ještě nejsou hotový, musí si je nejdřív přes crowdfunding koupit dost lidí, je to tam vidět vpravo nahoře v grafu. Jestli něco z toho chceš, tak neváhej, protože do volnýho prodeje se to s velkou pravděpodobností nedostane. Objednával jsem si takhle "Clockwork aquarium", přišlo mně to přímo na adresu asi za 3/4 roku.

"

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
V 25. 3. 2024 v 15:40, financ napsal:

Tugendhat je doma, možná někdy v zimě to i složím

IMG_8132.jpeg

Kde se to dá prosím objednat? Kostky jsou Lego? A mohu poprosit cenu? 

Děkuji

před 9 hodinami, M.P.007 napsal:

Kde se to dá prosím objednat? Kostky jsou Lego? A mohu poprosit cenu? 

Děkuji

jedná se o aktivitu Muzea města Brna, kostky jsou origo lego. Objednával jsem to vloni, přišla teď. Objednávka hier:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdF-8OwP8fAkXnIr7mEzm2zNy-pW4XSeR95IkfyHsIiFr4QeQ/viewform

Nějaký povídání:

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/kultura/29210-lide-v-brne-vykupuji-novou-stavebnici-uchvatila-je-vila-tugendhat-z-kostek.html

Tak po velmi dlouhé době postupného stavění konečně hotovo. Po letech to byl první lego kousek co jsem si složil a musím říct, že jsem z něj nadšený. Kromě těch všudypřítomných detailů a vymožeností je na tom skvělý i ten příběh, který dokonce rozebírali samotní designéři ve videu co je dostupné na youtube. Určitě můžu doporučit.

20240401_141242.jpg

• 3 weeks later...
V 4. 4. 2024 v 21:21, financ napsal:

jedná se o aktivitu Muzea města Brna, kostky jsou origo lego. Objednával jsem to vloni, přišla teď. Objednávka hier:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdF-8OwP8fAkXnIr7mEzm2zNy-pW4XSeR95IkfyHsIiFr4QeQ/viewform

Nějaký povídání:

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/kultura/29210-lide-v-brne-vykupuji-novou-stavebnici-uchvatila-je-vila-tugendhat-z-kostek.html

Děkuji za odkaz, ale než jsem se rozhoupal, tak už bohužel nepřijímají objednávky .....

Udělal jsem si radost a splnil si dětský sen:) Modelový rok 1988. Funkce vlastně totožné jako dnešní superauta plus zajímavý posun sedadel. Jednoduchá převodovka má tři stupně a motor ještě staré čtvercové válce. Odpružení již zcela vertikální. Stavba je docela náročná, každý krok by byl v moderním legu rozdělen tak na 10:) 

IMG_3924.thumb.jpeg.bd82e4422c3fa6a854fd8292cf552468.jpeg