Přejít na obsah

Nato pásek a překlápěcí spona


Datel

Doporučené příspěvky

Vážení,

dám sem něco opět na postupné "probublání" do historie.

Jak teď trčím na homeoffice a ruce pořád na klábosnici, tak mi začaly vadit kovové tahy na ruce, tlačilo to a hrkalo po stole a tak.
Ideální se ukázaly NATO pásky, ale trnové spony se mi nechce zapínat, postupující stařecká gramlavost hrozí i upadnutím hodinek a vůbec. A lepší to nebude,.

Tak jsem se pokusil zkombinovat obyč. nato a překlápěcí sponu. Trvalo to dlouho předlouho, a nakonec to dopadlo takto:

- odstraním z Nato třmínek s trnem, místo toho nasadím tu pevnou stranu překlápěčky
- do překlápěčky na ten druhý konec zasadím dvě stěžejky.
- nasadím hodinky
- pod tu dvojici stěžejek teď vtáhnu druhý konec Nato a protáhnu ho nazpátek po tou krajní stěžejkou. Jde to, po krátkém zácviku.

teď mám co jsem potřeboval - lehký a netlačící nato pásek který
jednak neopotřebovávám neustálým pícháním trnovou sponou ;o)
a bezpečně a rychle hodinky dostanu na ruku i dolů.

Fotodokumentace zde (to do vypadá jako rez je jen odrazem od stolu a poličky)

nato_naruce (2).jpg

nato_komplet (2).jpg

nato_překlápěčka (2).jpg

NATO_tam_a_nazpátek (2).jpg

 

Překlápěčky jsem měl jednak na zásobách, zde jsem  konkrétně 20mm kousek ze silikonového tahu z Prubnito.cz jmenovité mezinožkové šíře 22 mm za dvě kila a něco,
(silikony mám do rezervy napřiště...)

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super,

dík za zpětnou vazbu, o to víc že je to zpětná vazba pozitivní ;o)
tak pak dej vědět, jestli se to ujalo

Opakované poškozování řemenu trnovou sponou mi vadilo vždycky, 
kupodivu až prostředictvím Chronomagu jsem se - mimo mnohého jiného,  God bless ChM -
dověděl "novinu" že je i překlápěcí spona určená na kožené pásky. Taky velká radost.

TECHNICKÁ POZNÁMKA

poslední bod montáže - zpětné provlečení pod tou krajní stěžejkou - se nejlépe provede tak, že nejprve přehnu ten pásek do finální pozice
a stěžejku tam vmáčknu až nakonec. Mohu i zatlačit, u silnějšího NATO si mohu i zanadávat, to pomáhá ;o)

 


 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, lub napsal:

to je muj bejvalka natostrap :). zajimave reseni, jen co je pravda. mozna to nekdy zkusim, sponu mam taky navic.

Jojo. Tím anabáze začala. Mé první NATO  Opakovaně a veřejně děkuji.

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhá lekce - tlusté a neohebné NATO (nepoukazuji na žádné vojenské uskupení)

K bodu 4 předchozího "návodu" 

Silnější pásek se pod ty stěžejky ve dvou vrstvách nevtěsná, přesto je možné překlápěčku instalovat.
Postačí přehnout jej kolem první stěžejky, druhou stěžejkou se o mírně zafixuje, aby se úplně nenarovnával,
pro pohodlné zapínání můžeme vsunout pod ten pojistný páseček pokud máte k dispozici.

Bezpečně ohnutý (o 180°) a plně zajištěný proti je pásek po zacvaknutí překlápěčky do provozní polohy.281849794_tlust_napl(2).thumb.jpg.11b33f90706100494b017d5fc7d0f3ca.jpg1335721956_tlust_ohl(2).thumb.jpg.34fbd4a962c388876d78cc58d3d33712.jpg
Viz:1571630445_tlust_zaveno(2).thumb.jpg.3e3a4ec3037b7479665d2dc317b7d5bf.jpg

162420454_tlust_naruce(2).thumb.jpg.2e7767a4d380fc1256feca898e99266c.jpg

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Za mně,  forma popírá myšlenku.)

Na druhou stranu proč ne,  I já si říkám, když to rozbaluji...  joo  překlápěčka.

Ale se to asi neuchytí.

Dobrej počin.  I slepé cesty jsou vývoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, na rychlou výměnu to není, ale když jsem chtěl něco pohodlného a lehkého co nebude klepat o stůl a ani o zem při pádu, osvědčilo se mi toto.To víš, už se připravuju na postupný přesun síly a šikovnosti do oblasti "bejvávalo", montuju si madlo ke sprše a překlápěčky na NATO pásky ;o)

A máš pravdu že se to nakonec tak úplně neujalo a dva NATO pásky už jsou nahradily  SHARK MESHe (překlápěčkac zůstává, i ta pletenina, akorát  pásek je z jiného materiálu a má o cosi větší očka ;o) 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Micey napsal:

Hergot to je tak blby, az je to.. no, furt blby, ale dik za inspiraci:)

 

99526BD2-A893-4913-8500-95E7070D009E.jpeg

teda, to je vysoká třída, něco jako guláš z pravé svíčkové ;o) 

A fungu jelito?
vlastně funguje-li to? 

hmmm - asi bych si měl dát lehkou večeři....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele asi jo.. kapku me znervoznilo, ze je ten jeden konec vlastne jen tak ohnutej pod stezejkou a nezafixovanej, ale jak pises, kdyz se to zacvakne, tak vlastne dobry. Nakoupim nejaky levny nata a budu pokracovat v experimentech:)

 Edit: teda ono je to jeste blbsi tim, ze nato je pochopitelne cely 20mm, kdezto spona 18. Zas to lip drzi, kdyz uz to tam nacpes..:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Micey napsal:

Hele asi jo.. kapku me znervoznilo, ze je ten jeden konec vlastne jen tak ohnutej pod stezejkou a nezafixovanej, ale jak pises, kdyz se to zacvakne, tak vlastne dobry. Nakoupim nejaky levny nata a budu pokracovat v experimentech:)

 Edit: teda ono je to jeste blbsi tim, ze nato je pochopitelne cely 20mm, kdezto spona 18. Zas to lip drzi, kdyz uz to tam nacpes..:)

Tak to rozumím. Já jsem měl laciné silikony 22 > 20 mm, takže překlápěčka sedí, tam bych širší NATO nenarval. Pokud máš odpovídající šířky, tak tam dáš dvě stežejky vedle sebe, pásek podstrčíš pod oběma a vrátíš ho pod tou "víc na kraji" zpátky, a o drží fest

Ex
(peri)/(kre)
mentům zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...