Přejít na obsah

Helvetia waterproof


Lusía Krajda

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny :-)

Po mem dedovi se ke me dostaly tyhle hodinky.neco jsem si o nich zjistila,ale o cenne nic.nevite o nich nekdo neco?Jaka by byla cena opravy,jaka je jejich hodnota,za kolik by se daly popr.prodat,nebo nejakou jejich historii?

Deda je pry dostal po uspesnem absolvovani pilotaku(vetron).

Budu moc vdecna za jakoukoli informaci.

dekuji.

hodinky.jpg

hodinky cele.jpg

hodinky zadek.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Hudson10 napsal:

Navrhuji hodinky po dědečkovi opatrně hadříkem prelestit a poté uskladnit do suchého sekretáře. Hlavně neprodavat dědictví , prodej za par stovek by vas mohl za několik let mrzet. 

Dekuji,myslite ze i v tomhle stavu budou mit za nekolik let hodnotu?jedna pani mi za ne nabidla 1600kc.pripadne mi to teda malo,kdyz vim,jakou maji historii.dekuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lusía Krajda napsal:

Dekuji,myslite ze i v tomhle stavu budou mit za nekolik let hodnotu?jedna pani mi za ne nabidla 1600kc.pripadne mi to teda malo,kdyz vim,jakou maji historii.dekuji moc.

Když vite jakou mají hodinky citovou hodnotu, tak musite prodavat o hodně dráž, aby vas to nemrzelo po pár měsících. Musite to te paní  ale vysvětlit, že prodáváte hodinky s citovou hodnotou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Podľa sériového čísla na viečku, sú hodinky z roku 1930. https://www.helvetiahistory.co.uk/serial-numbers . Z  technického hľadiska môžu byť zaujímavé, pretože Helvetia už  aj v tom období vyrábala bežne stroje s nárazuvzdorným uložením zotrvačky a tieto majú ešte aj zlepšenú vodotesnosť. Viac si o tom môžeš prečítať v tom linku.

Ja mám podobné, z rovnakého roku, kalibrom 81 a nárazuvzdorným systémom Depollier-Brun.

Ale ak len potrebujš vedieť, za koľko ich môžeš streliť, tak Ťa to asi nezaujíma

 

helvatia 3a.JPG

helvetia 1a.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jee dekuju moc za info. A moc me to zajima, jak historie, tak i cena(ale jen cena proto, zda, jak napsal pan pred tebou, mam schovat do sucheho sekretare a cekat na vhodneho kupce za par let). Jen tak strelit bych je jen tak nekomu nechtela. Maji pro me i citovou hodnotu. Takze plan bude-schovat do skrine a nechat jako dedictvi jednomu z mych synu. Dekuju moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12/1/2020 v 3:36 PM, rohatka napsal:

Hi

According to the serial number on the cap, the watch is from 1930.  https://www.helvetiahistory.co.uk/serial-numbers  . From a technical point of view, they can be interesting, because Helvetia already in that period produced conventional machines with impact-resistant flywheel mounting, and these also have improved watertightness. You can read more about it in that link.

I have a similar, from the same year, caliber 81 and impact-resistant Depollier-Brun system.

But if you just need to know how much you can shoot them for, then you probably don't care

 

helvatia 3a.JPG

helvetia 1a.JPG

Dobrý den, děkuji za odkaz na můj web. Pěkná časná Helvetia, kterou máte. Zajímalo by mě sériové číslo.

Dík.

Carl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2020 v 21:02, rohatka napsal:

Poslal som SZ, ale ak by to ešte niekoho zaujímalo, vložím aj sem fotku viečka so sériovým číslom. To dvojčíslie pod ním, by mal byť typ púzdra.

 

helvetia 2a.JPG

Díky za informace, velmi pěkné hodinky, mám několik těchto raných vodotěsných hodinek Helvetia.

Níže jsem připojil obrázek některých mých.

20200307_152650.thumb.jpg.42feccd551af20d30ce594c9d6a7d8b0.jpg

Dík. Carle.

Upraveno uživatelem Helvetia History
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...