Přejít na obsah

Chronomag a politika


Bert

Doporučené příspěvky

U mě politický humor ano, debata ne a pokud by po ní zde bylo voláno, tak v samostatném vlákně.

Proč: Humor je našemu národu / národům vlastní a politický (stejně jako černý, který já mám rád) k němu neoddělitelně patří už možná po stovky let. A jak jinak si od tý politiky odfrknout a ulehčit, než se tomu zasmát, byť je to někdy humor nejčernější a je opravdu potřeba se umět povznést. A mám za to, že politický humor by inteligentního jedince neměl vybudit k tomu, že nastane nedůstojná debata v nejhorším případě v rovině osobních útoků, navíc ve vlákně, kde je fakticky nežádoucí nějaká seriozní debata (což se koneckonců několikrát poslední dobou ukázalo). I když někdy má člověk den blbec a cloumá to s ním, ten politickej humor by to měl právě zlomit.
Na druhou stranu zatěžovat tak krásného koníčka, jako jsou hodinky politickou debatou je škoda. Vím, poslední roky se tu zdaleka nediskutují jenom hodinky, ovšem mám za to, že jde vesměs o témata volnočasová, odpočinková (neopovažuji se napsat "ne existenční" :D, když nepočítám třeba sbírky pro potřebné, což je ušlechtilé). Ale pokud by měla být součástí korektní (je-li to vůbec možné) politická debata, asi teda ve vymezeném vlákně, jde už o trochu těžké téma na můj vkus a dosavadní charakter chronomagu.

K současnému stavu: Já si myslím, že tu politiku, pokud už sem prosákne, zvládáme celkem dobře. Samozřejmě, sem tam nějaký exces nastane, jsme jenom lidi, ale mechanismus, jak ho stopnout, tu je.  A líbí se mi postoj / pravidlo, že politika sem nepatří. Snažil bych se toto pravidlo ctít, jak to jen jde a upřímně si velmi vážím členů, kteří to dokážou beze zbytku. Na druhou stranu, jak uvedl Bert, není asi v lidských silách všech se politice uplně vyhnout. Sám se občas neudržím a pyšný na to tedy zrovna nejsem. Nicméně já bych tyto drobné prohřešky toleroval, jelikož mám za to, že se s nimi drtivá většina dokáže vyrovnat a v podstatě svépomocí a přístupem zdejšího osazenstva k uvedenému pravidlu jsou takové "úlety" slušně korigovány.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Toto by malo byt forum gentlemanov. Obcas je pri politike tazke nim ostat.

A to hlavne kvoli tomuto: The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter. Povedal to Winston Churchill.

Pre politiku tento vyrok plati dvojnasobne... Preto by som ju sem netahal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně mám rád diskuze, které mají co nabídnout. V dnešní době je, ale politická diskuze velmi obtížná a nedovedu si osobně představit její moderování. Na fóru je hodně lidí, které osobně neznám, ale u kterých si vážím jejich příspěvků/názorů, které mi denně rozšiřují obzory a mnohdy mě navedou na jíný úhel pohledu na danou věc. Myslím, že by to částečně mohlo být i v politice. Dle mého, se všeobecná diskuze z mého okolí vytrácí. Nejsem spokojen s našimi představiteli, ale jednou jsme si je zvolili a měli bychom je respektovat stejně jako jejich ne/voliče. Rád si poslechnu/přečtu názor z druhé strany, ať už sním souhlasím, či ne. Je otázka zda jsme už natolik vyspělí, abychom to zvládli bez napádání a urážek.

Jsem pro dikuzi, alespoň ve skušební době.
A politický humor určitě zachovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Potkan napsal:

Ja bych politiku povolil jenom tesne pred Vanocema (jakoze ted), minulej rok jsme se tady poradne nepohadali, tak to treba vyjde tentokrat :)

Ne, vazne. Pokud se to bude drzet ve vecne, debatni rovine, bez vulgarit a nesmyslnych vykriku, jsem pro. Napriklad vojta1 onehda docela sikovne branil EU a jeji postoje a jini mu odporovali a diskuze to byla pomerne zajimava a myslim, ze i docela poucna. Otazka jenom zustava jak to ukocirovat, aby se to nezvrhlo. Zumpa nema smysl. Kdo se chce jenom hadat, muze jit jinam.

Jo jenže. Mě to přestává bavit. A ono potom někteří mají pocit, že jsi někde kde vůbec názorově nejsi. 

Z mého pohledu mě baví diskuze s někým kdo se tomu trochu věnuje. Nedávno jsem řešil měnovou politiku ECB a začali jsme se přít o způsob stanovení úrokových sazeb kdy navenek je to jasné ale ta realita bude dost jiná. Problém je, že v dnešním černobílém vidění světa jsi pak pro lidi levicový progresivista. Jen protože ses "zastal" eu. Já se jí vlastně nepotřebuji zástavat k čemu se vyjadřuji je většinou nepochopení legislativního rámce atd.. a ve výsledku jsem poměrně silný konzervativec. Z českých ekonomů je mi dost blízko Kovanda atd... 

Podobně jako jsem se ozval proti nadávání na Grétu. Ale ne snad, že bych s Gretou nějak sympatizoval ale lidi mají challengovat to co říká a ne urážet toho člověka a to navíc dost nešťastně.... jo a ještě jedna zásadní věc, ochrana životního prostředí je imho velmi konzervativní hodnota a je velká chyba ODS, že k tomu tak nepřistupuje. Samozřejmě má to mít nějaký reálný a a věcný rámec. Naopak mě dost často pak ty různé aktivisticko nátlakové skupiny dost štvou a když jsou v politice, tak už opravdu silně točí. Nějak se to svazáctví tady všude kolem rozmáhá... 

No a potom tedy můj mozek nevezme věci co matematicky nedávají smysl. Prostě já to mám striktně nastavené, že když jednoduše nějak vychází pravděpodobnost atd.. no a pak se nestačím divit.

To, že s kamarády a bývalými kolegy řešíme monetární politiky stejně nakonec pořád.... tedy s těmi co jsou z tohoto světa. Asi spíš do budoucna budu věnovat energii tímhle směrem leda tak, že někam vstoupím nebo pomůže někomu s přípravou. Já jsem stejně x krát násobně lepší mikroekonom. A na internetu to nemá smysl. Co mě tady mrzí je stejně nakonec nejvíc místy flagrantní rasismus. A abychom si rozuměli, tím opravdu nemyslím stylem co píše Martar, to naopak je legitimní názor na migrační politiku, který navíc do značné míry sdilím :)

ještě jsem tu měl jednou tendenci se vyjádřit k elektromobilitě ovšem ten základ diskuze byl dost mimo realitu. O tomhle něco trochu vím, před pár lety jsem dělal pro startup fundraising a zpracovával tržní studii na celý automotive sektor s poměrně podrobným zaměřením na určité sektory (není podstatné), hlavní bylo určit určité trendy a následně reálně modelovat případný trh atd..pokud se nepletu tak se ta studie nakonec částečně dostala k evropské komisi v rámci nějakých podkladů k jednání... tak jen bych chtěl říct, že všichni co si myslí, že se to rozhoduje teď kam to půjde. Tak už je to rozhodnuté řádku let a to nejen v EU, ale taky v USA a Číně mj... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Xenomorfus napsal:

Politikum a slunickarum bych dal do ruky lopatu.

Ony by je ty hlupe kecy presly a konecne by byli uzitecni.

Jj to je konecne nazor. Povalece z kavaren do dolu a kavaren :) myslím, že Tě čeká dost nepěkné vystřízlivění v následujících letech směrem k Industry 4.0 a AI....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Industry 4.0 je ten systém, kdy makaj roboti a lidi dostávaj vrtulníkový peníze a věnujou se koníčkům? Na to se dost těším! :D

Jinak teda kdyby někdo nevěděl, kdo může za to, že za deset let budou v EU direktivně zakázaný spalovací motory, tak tady je odpověď: Vojta a jeho studie! :D

No a k tý politice: nemyslím, že by otevření vážné politickě diskuze fóru prospělo. I dnes tu lze o politice diskutovat v SZ s lidmi, o kterých člověk ví, že jsou schopni přes jiné politické preference diskutovat a argumentovat na úrovni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych chtěl připomenout, že se bavíme o samostatném, odděleném vlákně, které kdo nechce, nemusí otevírat. A co se moderování týče, těžké muže být jen co do intenzity, jinak si vystačíme s tím co platí doposud, žádné vulgarity a osobní útoky. A samozřejmě v mezích zákona... Nevidím v tom problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale houby 😄 bylo to pouzito jako argument pro odstraneni nejakych vyjimek...no to je fuk 🙂

Ja tim chtel ukazat proc je politicka diskuze tady uplne k nicemu a nepovoloval bych ji. 

A industry 4.0 to dame na pivu. Vrtulnikove shazovani to je neco uplne jineho 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

Jj to je konecne nazor. Povalece z kavaren do dolu a kavaren :) myslím, že Tě čeká dost nepěkné vystřízlivění v následujících letech směrem k Industry 4.0 a AI....

To říkal už svobodník Halík🙃 

Tihle docenti jsou samí saláti! Všechny bych je dal do Mišelinky, aby viděli , co je to poctivá práce! Hajzlové študovaný! Intelektuálský!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...za mě politiku také ne, ale chápu, že do hospod se letos moc nesmí, čili mají někteří členové tendence to tady trochu rozpalovat, což na druhou stranu asi v téhle době je spíš ventilace, která by se ovšem  neměla zvrhnout do stavu, který  je nedůstojný a nehodící se na toto forum....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlákno o politice, kam nesmíš komunistovi napsat, že je komunista, nedává smysl a zároveň nelze udržet při nějaké úrovni. Já bych politický vlákno nedělal, myslím, že to nikomu nic nepřinese, jenom se to tu zhádá na hromadu všechno..

O politice nelze diskutovat v příliš velkém počtu..nejde to udržet.

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...