Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 801
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 5. 12. 2020 v 20:46, brownwld napsal:

 

moon.thumb.png.a519aae7a1beb419c420452222b049dd.png

Jsem na ně zvědavý, ale jak se objevují náhledy, tak se mi čím dál víc nelíbí nový cifr. Odlehčili dřík ručky chrona, odlehčili její sekundové indexy, přičemž to není už dělení po pěti, logo je odlehčené... a celková geometrie se tím rozříštila, přičemž zaniká určitý kontrast, když to přeženu ve změti podobně subtilních čar. Uvidíme jak to bude vypadat naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, azeppelin napsal:

... není už dělení po pěti ...

Dělení po pěti mi vždycky přišlo nesmyslné, když se ručička pohybuje po 1/6 sekundy (21600 bph). Takové dělení zřejmě pochází z dob, kdy obvyklá frekvence strojků byla 18000 bph a z pochybných důvodů se používalo dál, přestože se frekvence strojků zvýšila; ručička pak nikdy neukazovala přesně na (malý) dílek stupnice. Dělení po 1/3 sekundy mi pro 21600 bph přijde mnohem logičtější. Ano, není to tak tradiční...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, PavelK napsal:

Dělení po pěti mi vždycky přišlo nesmyslné, když se ručička pohybuje po 1/6 sekundy (21600 bph). Takové dělení zřejmě pochází z dob, kdy obvyklá frekvence strojků byla 18000 bph a z pochybných důvodů se používalo dál, přestože se frekvence strojků zvýšila; ručička pak nikdy neukazovala přesně na (malý) dílek stupnice. Dělení po 1/3 sekundy mi pro 21600 bph přijde mnohem logičtější. Ano, není to tak tradiční...

Jasný, máš určitě pravdu a pro spoustu lidí to může být naopak přidaná hodnota. Já to hodnotím vyloženě esteticky, dle svého vnitřního nastavení, kdy fakt nebudu u hodinek sledovat denní odchylku korunkou tak a tak, ale bude mi pravděpodobněji tikat oko že špatnýho kerningu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 12. 2020 v 20:03, Axel napsal:

Chce to pockat na realne fotky, videa, tohle nemusi byt vypovidajici.. Me by zajimalo, jestli bude teoreticky mozne pouzit cifr(y) ze soucasne reference na novy strojek 3861.. Co myslite?:huh:

Z toho co vim, myslim ze ne. 3861 se vyrazne lisi od 861/1861, 321 a 861 jest sdili pomerne dost soucastek, ale 3861 je i kdyz to nevypada a ma stejne rozmery, uplne prepracovany.
Cifrova strana strojku je dost odlisna,  osky rucek subcifru maji stejny prumer na rozdil od 1861, 3861 ma nove i hacking, muze byt lehce posunuta poloha nozek cifru... za me teda kdyby to sedelo jak lego, byl by to spis zazrak.  VArianta s upaleneyma nozkama a nalepenym cifrem asi mozna bude, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíly strojku jsou pěkně popsané například zde:

https://watchilove.com/introducing-the-master-chronometer-calibre-3861-the-driving-force-behind-omegas-apollo-11-tributes-and-a-movement-with-its-own-lunar-legacy

Těch změn je tam hodně...to už je prostě úplně jiný strojek. 861, 1861 konec konců i 321 jsou tak nějak jedna Rodina. I když column wheel je celkem velký rozdíl. 3861 je z mýho pohledu už prostě jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Seamaster napsal:

Z toho co vim, myslim ze ne. 3861 se vyrazne lisi od 861/1861, 321 a 861 jest sdili pomerne dost soucastek, ale 3861 je i kdyz to nevypada a ma stejne rozmery, uplne prepracovany.
Cifrova strana strojku je dost odlisna,  osky rucek subcifru maji stejny prumer na rozdil od 1861, 3861 ma nove i hacking, muze byt lehce posunuta poloha nozek cifru... za me teda kdyby to sedelo jak lego, byl by to spis zazrak.  VArianta s upaleneyma nozkama a nalepenym cifrem asi mozna bude, ale...

Jasny, moc dekuju, odstranovat nozky a pak to bastlit je na me prilis velka divocina, do toho bych urcite nesel.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Při brouzdání na YT jsem narazil na video z Omega butiku v Dubaji. V jednom záběru byl otevřený katalog pro následující rok (čistě náhodou?) a jsou tam vidět nové moony full gold včetně tahu. Vypadá to, že Omega nepředstaví pouze ocelové modely, ale chystá toho více. f1f3984ffa060b426716d5009ecbb638.jpg

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hodím to tedy sem, tohle vlákno je na to určitě lepší.. :) 

https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/moonwatch-professional/product

Zajímavá je i barva indexů, pokud obrázek neklame, tak nejsou bíle, ale v tónu žluté/žlutozelené.. Zkratka mají vzhled tritiových indexu.. 

img-SPMoonwatchCal3861-stepDial_1.jpg

Ten tah bude úplná pecka...! :default_happy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...