Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, jamikadze napsal:

Ano to je pravda. Ja uz mam tie svoje zo safirom.  Ja som ani neuvzoval vobec nad hesalitom. Milujem aj pohlad na strojcek. Cize safir pre mna. Ale nemal som tu odvahu si kupit hesalit. Som detailista. Hneď by mi vadil škrabanec na Sklicku😊. Ale dakujem za odpoved.

Taky jsem detailista, prave proto jen a pouze hesalit, ten k tem hodinkam neodmyslitelne patri. Ja zase naopak nikdy neuvazoval nad safirem, ten na tyhle hodinky dle myho nazoru nepatri, stejne jako pruhledny dynko. Ale to je samozrejme o osobni preferenci a chapu, ze nekdo radsi safir a rad se podiva na krasnej strojek. Ja to mam holt  jinak. 

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 801
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 3. 10. 2021 v 19:24, jamikadze napsal:

Ano to je pravda. Ja uz mam tie svoje zo safirom.  Ja som ani neuvzoval vobec nad hesalitom. Milujem aj pohlad na strojcek. Cize safir pre mna. Ale nemal som tu odvahu si kupit hesalit. Som detailista. Hneď by mi vadil škrabanec na Sklicku😊. Ale dakujem za odpoved.

Jen takovej postřeh k těm škrábancům na hesalitu. Kromě toho, že jdou rozleštit capedodem nebo sitolem, se ty jemnější šrámy umí zahojit samy. Před pár lety se mi stalo, že jsem v Rokytnici ráno váhal, co vzít na ruku. Sám jsem se na lyže nechystal, jen jsem měl jít s dětmi do lyžařský školy a tam na ně dopoledne čekat, pít grog a mrkat po pěknejch maminkách. Takže moony :) No a když jsme dorazili na poslední chvíli na trénink, v tom zmatku s nazouváním bot jsem nějak blbě přidržel čtvery dětské lyže a sjely mi hranama po hodinkách. Krve by se ve mně nejdřív nedořezal - všechny svý hodinky miluju. Po prohlídce úleva - pouzdro netknutý (uff!!!), všechno zachytil klenutý hesalit. Na něm ovšem pár mléčných odřenin. Zkazil jsem tehdy sobě i dětem celej den a byl jsem na ně protivnej... No a jak nebylo na horách čím rozlešťovat, odložil jsem řešení na doma. A šrámy začaly pod rukàvem košile pomalu mizet. Než jsme se dostali domů, nebylo pomalu co opravovat. A zahojilo se to nejen opticky, ale i pohmatem - nikde nedrhne nehet; nikde žádná nerovnost nebo jiná geometrie. Prostě hlaďoučkej klenutej safír.

Sorry za offtopic výlev :) vím, že se to dilema safír vs hesalit řeší už leta. Snad to tady někomu pomůže pŕi rozhodování i u novejch moonů.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásně se to čte. Ovšem je divné, že by se výrobce tím "samoopravováním hesalitu" nepochlubil. Vyrábí se přece už tak dlouho. Není to spíše tím, že si sedne hesalit s materiálem rukávů oblečení a sám se pomalinku opakovaným kontaktem s ním trošku zaleští? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, arlin napsal:

Krásně se to čte. Ovšem je divné, že by se výrobce tím "samoopravováním hesalitu" nepochlubil. Vyrábí se přece už tak dlouho. Není to spíše tím, že si sedne hesalit s materiálem rukávů oblečení a sám se pomalinku opakovaným kontaktem s ním trošku zaleští? 

jasne ze ano, tkanina ich postupne lesti, ak teda niekto nenosi oblecenie z alcantary

ja som isiel tiez do hesalitu, maju potom uplne iny nadych tie hodinky, plast je lahsi takze maju nizsie tazisko na ruke, pride mi ze su pohodlnejsie, ale mozno si to iba nahovaram

ale nemam nic proti zafiru, ak niekto chce pohlad na kaliber tak ina moznost neni, takych hodiniek som uz mal takze to pre mna neni nic vynimocne a uprimne zase tak dekorovany stroj tam neni aby to stalo za ten pohlad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, arlin napsal:

Krásně se to čte. Ovšem je divné, že by se výrobce tím "samoopravováním hesalitu" nepochlubil. Vyrábí se přece už tak dlouho. Není to spíše tím, že si sedne hesalit s materiálem rukávů oblečení a sám se pomalinku opakovaným kontaktem s ním trošku zaleští? 

Jj, rozleštíš to rukávem. Není to žadnej Omega vynález - takhle fungovaly skoro všechny náramkový hodinky po iks desítek let... včetně primek. Přes léto to člověk trochu poškrábal a pres zimu se to samo pod rukávem zahojilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Jj, rozleštíš to rukávem. Není to žadnej Omega vynález - takhle fungovaly skoro všechny náramkový hodinky po iks desítek let... včetně primek. Přes léto to člověk trochu poškrábal a pres zimu se to samo pod rukávem zahojilo :)

Každopádně bezva poznatek kolem hesalitu. Zvláště po hláškách typu    "moony s hesalitem se mi děsně škrábou už jen rukávem košile" apod. Ty se moc dobře nečtou u těchto legend. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U hesalitu (a taky u antireflexu na safíru mimochodem) se člověk musí akorát naučit vybírat oblečení. Dřív nebylo na šatech tolik kovových doplňků jako dnes. Zipy (zejména na kapsách bund), cvočky atd atd. Zejména protikusy druků na manžetách rukávů jsou nebezpečné, pokud nejsou schované uvnitř tkaniny a jdou skrz.

Sorry za OT :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já původně myslel, že to je nažehlovací záplata, ale ono je to šitý. To je na mě moc pracný.

Tak jsem se inspiroval a našel tohle: https://www.rosalie.cz/detail/nazehlovaci-zaplaty-9-7x12-5-cm-rr01693560

Vypadá to jako pěknej soft matroš, že by flanel?

Slovy klasika “ To je hadrák pane, ten neublíží, ten leští “

427551E4-2B17-4616-A577-A2F8B29E2EB0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kdojinej napsal:

Sklíčko se samo zahojí, flanel našitej na všech levých rukávech... pánové, to už je pomalu na kratší pobyt na lůžku... :D

Jedině v té polstrované izolační místnosti, aby při pobytu nemohly vzniknout žádné vlásečnice apod. 🙂  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...