Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 801
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja se tedy priznam, ze to, ze se sklicko speedů umi zahojit snadno a rychle, jsem zjistil pomerne zahy pote, co jsem je zacal nosit... lec neni nutno napínat krehkou mysl chronomagora čekáním na zimni obdobi, az panstvo vytahne košile s dlouhym rukavem ci nutit manzelku po vecerech nazehlovat flanelovy záplaty..😁...uplne staci sklicko trochu posmudlat kapesnikem a muzes se zas citit jako plnohodnotnej člověk..🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všimli jste si také, že nový model sedí na ruce trochu lépe než předchozí?

Podle mého pozorování je to praděpodobně dýnkem, které se mi zdá méně vypouklé a hodinky jsou tak více přisedlé na zápěstí.

Hovořím o hesalitu, safírovky jsem nezkoumal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je pravda.

Podle měření je L2L nových 47mm a fousek a starých skoro 48mm, což by nebylo tak moc, jenže ve spojení s origo tahem se rozměr prakticky podlužuje na nějakých 54 mm a to už je dost, zejména pro hubená zápěstí. Také to bylo kritizováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Můžu se zeptat, jakou máte rezervu nátahu u cal. 3861?

U předchozích Moonů s cal. 1861 bylo uváděno 48h a v reálu dosahovaly kolem 50h.

Nová reference má mít rezervu chodu 50h, ale četl jsem, že se reálně dostávají i přes 60 hodin. 

To by nebylo špatný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je slušný výkon.

Mohly by tedy krásně přežít víkend, když je člověk v pátek večer odloží do pelíšku v hodinkovnici, odjede na tramp a po návratu v pondělí ráno nahodí business oblek a hodinky jsou furt ready to go bez nutnosti nastavování 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem dát nové verzi šanci. Papírově je tam spousta pro. V přímém srovnání, Speedy vedle sebe na stole - verze aktuální vs. bigbox - na mě ta aktuální nová verze působí mnohem disproporčněji. I když jsou to na milimetry minimální změny - tvar nožek, poměr brusu a lesku, hloubka vnitřního vybrání atd. Dokonce mi ani nepřipadá, že by kolem nového modelu směrem k "autentičnosti" panovalo s odstupem krátkého času nějaké hype. Nejlíp vypadají na fotkách s detailem na step dual, který v reálu zmenšuje optický ciferník. Jak to máte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, azeppelin napsal:

Chtěl jsem dát nové verzi šanci. Papírově je tam spousta pro. V přímém srovnání, Speedy vedle sebe na stole - verze aktuální vs. bigbox - na mě ta aktuální nová verze působí mnohem disproporčněji. I když jsou to na milimetry minimální změny - tvar nožek, poměr brusu a lesku, hloubka vnitřního vybrání atd. Dokonce mi ani nepřipadá, že by kolem nového modelu směrem k "autentičnosti" panovalo s odstupem krátkého času nějaké hype. Nejlíp vypadají na fotkách s detailem na step dual, který v reálu zmenšuje optický ciferník. Jak to máte vy?

Za mne nové Moony se vším všudy super, stroj asi pecka, ale nemůžu si pomoct, co se týká toho Moonwatch příběhu, který hlavně dělal vždy z těch hodinek něco výjimečného,  ZATÍM to cítím tak, že předešlá reference měla, co se týká stroje jako poslední k těm původním mnohem blíž. A ten box s doplňky u předešlé reference sice větší, ale moc pěkný a myslím, že taky výjimečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Borra napsal:

Za mne nové Moony se vším všudy super, stroj asi pecka, ale nemůžu si pomoct, co se týká toho Moonwatch příběhu, který hlavně dělal vždy z těch hodinek něco výjimečného,  ZATÍM to cítím tak, že předešlá reference měla, co se týká stroje jako poslední k těm původním mnohem blíž. A ten box s doplňky u předešlé reference sice větší, ale moc pěkný a myslím, že taky výjimečný.

blizsie k povodnym je akurat tak vekom, kal.3861 je evolucia kal.1861/3, ktora bola nevyhnutna pre 21. storocie

z pohladu zberatela je kal.1861/3 rovnako zanedbatelny ako kal.3861 a z uzivatelskeho pohladu je vo vsetkom horsi ako kal.3861 (metas, antimag, hacking)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, 108 napsal:

blizsie k povodnym je akurat tak vekom, kal.3861 je evolucia kal.1861/3, ktora bola nevyhnutna pre 21. storocie

z pohladu zberatela je kal.1861/3 rovnako zanedbatelny ako kal.3861 a z uzivatelskeho pohladu je vo vsetkom horsi ako kal.3861 (metas, antimag, hacking)

 

Bližší jsou ty předešlé těm původním věkem, ale i tím strojkem. Já nepopírám, že ten nový stroj není lepší, ty výhody a vylepšení jsi vyjmenoval, hodinky to jsou super, ale skvělých hodinek je dnes hodně, ale to, co dělá Moony Moonama, to mají málokteré. Jasně, jde o nějaký vývoj, když budou i ty nové létat nahoru, dostanou se na měsíc, nebo třeba i dál, tak to bude nějaké pokračování s vylepšeným strojkem. Kéž by to tak bylo a Moony zůstaly hodinkami do vesmíru, myslím, že hlavně kvůli tomu nás všechny fascinují, krom toho, že to jsou i na pohled hrozně krásný hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...