Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

Chalani, na jednej strane s Vami suhlasim, ze sa taketo veci stavaju.

Ano, aj ine znacky mali problemy, samotna Omega, spominany Tudor, Rolex (o ktorom som mimochodom nevedel), ale na druhej strane sa na to pozeram ocami hodiniek, ktore pristali na Mesiaci, hodiniek, ktore zachranili astronautov Apolla 13, hodiniek, ktore presli narocnymi skuskami NASA....   Mozno preto to (nielen ja) beriem tak trochu osobne a vsetky tvrdenia - aha - pozrite - aj v inych pripadoch boli problemy chcem zmiest zo stola...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 794
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 minutami, arlin napsal:

nebylo by tedy řešením, že když se projeví závada po 5 letech záruky, bude řekněme nějaká "redukovaná forma servisu" pro takového majitele gratis? Tedy výměna vadných dílů, promazání, seřízení - pokud nebude požadováno víc.

K cemu by to bylo? Pokud se problemovy dil bude menit az po skonceni 5ti lete zaruky, tak to vymeni v potichosti jako kazdou dalsi opotrebenou soucastku v ramaci jednotneho servisniho poplatku.
Pokud se projevi drive, tak se to bude resit formou garancni opravy..

Ja nevim co furt vymyslite, ta lidova tvorivost je fakt nekonecna :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Seamaster napsal:

K cemu by to bylo? Pokud se problemovy dil bude menit az po skonceni 5ti lete zaruky, tak to vymeni v potichosti jako kazdou dalsi opotrebenou soucastku v ramaci jednotneho servisniho poplatku.
Pokud se projevi drive, tak se to bude resit formou garancni opravy..

Ja nevim co furt vymyslite, ta lidova tvorivost je fakt nekonecna :))

No lidová tvořivost to bezesporu je. Tak se omlouvám. Asi jsem se vyjádřil hodně neobratně - jinými slovy, někdy třeba výrobce prodlouží záruku na ten konkrétní problémový díl a ten je v rámci prodloužené záruky vyměněn i později do nějakého nového časového intervalu. Ale rozumím, tady je 5 let a pak otázka výrobcem hodinek požadovaného servisu. Navíc zde jde stále jen o spekulace co se vlastně de facto děje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak jsem se k tomu dokopal teď večer, abych si sedl a místo odpočinku u Tv začal listovat a hledat v extranetu Omegy. Výsledek se dostavil asi po půl hodině hledání a pročítání pravidelně zveřejňovaných dokumentů. 

Omega 6 července 2021 vydala upozornění na to, že u některých kusů vybavených cal.  3861 se může vyskytnout závada se zadřeným minutovým centrálním kolem a vydřeným ložiskem, která se projevuje nestabilním chodem, zastavováním a nebo malou rezervou chodu. Doporučení je u takto postižených kusů výměna ložiska, kola a nadměrná lubrikace ložiska.

Jelikož tímto otevřeným způsobem si koleduji o výprask z vaší strany, tak jen poprosím, aby jste mě šetřili.

Arlinovy se tímto ještě jednou omlouvám za bagatelizování závady hodinek. Samozřejmě hodinky jsou v záruce, tak nám je kdykoliv předhoď a mi ti závadu odstraníme.

Stačí jen napsat a nebo zavolat a domluvíme se.

Kdybych někoho z Vás ještě někdy takto odbyl, tak si to nenechte ode mne líbit a přitlačte na pilu. Jak mám toho poněkud moc až přespříliš, tak k tomuto jednání lehce sklouznu. Asi je to nějaká sebeobranná reflexe :) 

Ruda.

Upraveno uživatelem ONYX servis hodinek
Pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, EpsteinBarr napsal:

@miguel 👍

Peto, na znacku Omega ani moony s novym kalibrom nikto nenadava. Keby som hodinky na zaklade diskusie na fore "prestal mat rad", tak ich nemam aj v tejto chvili na ruke. 

musim sa priznat ze odkedy sa na nich prejavil problem su v skrini, dovtedy som ich nosil nonstop, trosku ma to demotivovalo a ani som nemal cas a chut to ist riesit a najnovsie tu mame lockdown, ale musim sa donutit a hned jak to bude mozne zacat riesit reklamaciu

 

před 7 hodinami, miguel napsal:

Chalani, na jednej strane s Vami suhlasim, ze sa taketo veci stavaju.

Ano, aj ine znacky mali problemy, samotna Omega, spominany Tudor, Rolex (o ktorom som mimochodom nevedel), ale na druhej strane sa na to pozeram ocami hodiniek, ktore pristali na Mesiaci, hodiniek, ktore zachranili astronautov Apolla 13, hodiniek, ktore presli narocnymi skuskami NASA....   Mozno preto to (nielen ja) beriem tak trochu osobne a vsetky tvrdenia - aha - pozrite - aj v inych pripadoch boli problemy chcem zmiest zo stola...

moc to podla mna prezivas, je to len marketing, nejaky event co sa stal 50 rokov dozadu, ani vtedy to vsetko nepadalo a nestalo na jednom kuse, niektore sa vo vesmire pokazili, mali zalozne, rovnako ani 1861 nebol uplne bez zavad, ako tu uz niekto spominal aj "nove" kalibre 32xx maju problemy, na rolexforum je 20+ stranove vlakno, kazdopadne zamrzi, trochu demotivuje, ale z dostupnych informacii to omega riesi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom mluvím, pokud bude problém a vyřeší se u výrobce a vychytá se, ok a jede se dál...

 

Ale není reálné chtít po AD ať Moony stáhnou a nebo neprodávají.

 

Ruda by mohl napsat, jak vypadá strojek G10, který se montuje do všech Quartz Chrono dneska a který je celý v plastu, není možnost rozebrání a jen se mění kus za kus.

Zenith měl u preklapecich spon výrobní vadu, kdy spoustě lidem hodinky spadly při nošení a během servisu měnili spony a kdybych měl povykladat problémy ostatních Brandu, tak budu prodávat papriky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ONYX servis hodinek napsal:

Tak a teď jsem zjistil, že jsem ještě pomotal prohodil EpsteinBarra s Arlinem. Asi jsem fakt přepracovaný.....pánové prosím Vás udělejte v tom pořádek za mě, v podstatě to co jsem psal Arlinovi platí pro EpsteinBarra.

Děkuji.

Přestože příspěvek nebyl de facto přímo pro mě, rád jsem se dozvěděl upřesňující informaci kolem diskutovaného problému tohoto Omega kalibru 3861 od těch nejpovolanějších.  Za věnovaný čas i tohle info moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som skusil rezervu natahu, vysla na 64 hodin a 30 minut. Cize na prvy pohlad je to ok. Pokusne spustene stopky neovplyvnili chod. Kedze mne sa obcas deju veci, budem to pozorne sledovat a rezervu si este viac krat overim. 
Ako som pisal, hodinky nosim denne od 09/2021 a tie zastavenia mimo rezervy mi nejdu do hlavy. Nevravim, ze ked sme sa nahodne zliali ako muzici v sobotu, ze som ich v nedelu proste zabudol natiahnut a zastali (a divil som sa) 🙂 Ale urcite nie zo 4x. 
Naviac, hodinky natahujem vzdy o 7.00 rano. Ak by sa teda zastavili o 23:30, po tych 64 hodinach, tak je to ok. Ale 2x zastali s istotou okolo 2:30 rano, kde nevidim ziadny suvis. No nic, posledujem to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Tak som skusil rezervu natahu, vysla na 64 hodin a 30 minut. Cize na prvy pohlad je to ok. Pokusne spustene stopky neovplyvnili chod. Kedze mne sa obcas deju veci, budem to pozorne sledovat a rezervu si este viac krat overim. 
Ako som pisal, hodinky nosim denne od 09/2021 a tie zastavenia mimo rezervy mi nejdu do hlavy. Nevravim, ze ked sme sa nahodne zliali ako muzici v sobotu, ze som ich v nedelu proste zabudol natiahnut a zastali (a divil som sa) 🙂 Ale urcite nie zo 4x. 
Naviac, hodinky natahujem vzdy o 7.00 rano. Ak by sa teda zastavili o 23:30, po tych 64 hodinach, tak je to ok. Ale 2x zastali s istotou okolo 2:30 rano, kde nevidim ziadny suvis. No nic, posledujem to. 

Moje maju rezervu natahu ok a aj presnost ok a aj napriek tomu sa zacali zastavovat ked sa spustia stopky, predpokladam ze sa to bude progresivne zhorsovat a postupne odide aj presnost aj rezerva, je to len otazka casu, pocas prveho mesiaca som to testoval lebo o probleme som vedel a nic sa neprejavilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diry Rudovi, ze to dohledal. Co me udivuje a jak to chapu, ze v lozisku jako takovem problem neni, je jen v nedostatecne lubrikaci. Taky me prekvapuje, ze to info uz je dost stare a od te doby zadna aktualizace.
Znamena to dve veci: budto ten problem je fakt marginalni a je to nafoukla hysterie chronomagoru, nebo ten problem od cervence graduje, ale Omega k tomu jeste nezaujala zadne dalsi stanovisko...
Takze uvidime no...jestli to tady dobre pozoruju, tak problem tady na fory maj aktualne 2 lidi? Eppsten/Barr a 108?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Seamaster napsal:

Diry Rudovi, ze to dohledal. Co me udivuje a jak to chapu, ze v lozisku jako takovem problem neni, je jen v nedostatecne lubrikaci. Taky me prekvapuje, ze to info uz je dost stare a od te doby zadna aktualizace.
Znamena to dve veci: budto ten problem je fakt marginalni a je to nafoukla hysterie chronomagoru, nebo ten problem od cervence graduje, ale Omega k tomu jeste nezaujala zadne dalsi stanovisko...
Takze uvidime no...jestli to tady dobre pozoruju, tak problem tady na fory maj aktualne 2 lidi? Eppsten/Barr a 108?

Dělá mi to už taky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Pánové, vypadá to, že budeme mít víc práce než jsme měli doposud... :) 

Mám koupené u Dušáka v květnu. Rudo, prosím tě, pokud začnou blbnout, můžu poslat k vám v rámci záručního servisu? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Omlouvám se, ale na tento dotaz odpovím později. Musím si ujasnit smluvní podmínky s OMEGOU  a povinnosti z nich vyplývající.

Když to půjde rád Vám je všem v rámci záručního servisu opravím.

Ruda.

Díky za prozatimní info. Kdyby to šlo k vám, tak by to bylo super. Už jsem měl u vás dvoje hodinky a naprostá spokojenost. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K záručnímu servisu hodinek Omega.

V případě záručního servisu by bylo lepší, kdyby jste hodinky nechali opravit u firmy Kvedu - Dušák v Praze. Oni jsou distributorem pro ČR a SK a mají z prodeje hodinek zisk, z kterého pak mohou krýt náklady na záruční opravy hodinek. 

ONYX potažmo já, nejsem prodejcem hodinek OMEGA a podle politiky firmy Kvedu asi ani nikdy nebudu. Nemám z prodeje, žádný zisk a tak servis bude za naše peníze.

Pokud se však rozhodnete, že hodinky svěříte do opravy i přes to nám, důvody máte a já je znám a respektuji, rád Vám je přijmu a hodinky Vám opravím.

Pěkný večer přeji všem....

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

K záručnímu servisu hodinek Omega.

V případě záručního servisu by bylo lepší, kdyby jste hodinky nechali opravit u firmy Kvedu - Dušák v Praze. Oni jsou distributorem pro ČR a SK a mají z prodeje hodinek zisk, z kterého pak mohou krýt náklady na záruční opravy hodinek. 

ONYX potažmo já, nejsem prodejcem hodinek OMEGA a podle politiky firmy Kvedu asi ani nikdy nebudu. Nemám z prodeje, žádný zisk a tak servis bude za naše peníze.

Pokud se však rozhodnete, že hodinky svěříte do opravy i přes to nám, důvody máte a já je znám a respektuji, rád Vám je přijmu a hodinky Vám opravím.

Pěkný večer přeji všem....

Ruda.

Rudo, 

díky za Tvůj čas a informaci. 👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za mě i za ostatní za zprávu.

Co mi nějak nejde do hlavy, že by měl záruční opravu hradit prodejce, když je to výrobní vada a měl by to dle logiky krýt - (hradit) výrobce hodinek Omega.

Ale asi to bude mezi výrobcem a prodejcem nějak smluvně pořešeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...