Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

Odmítnout nemůžu....

Ložisko se mění za nové, ale ne stejné. Změna je v materiálu, původní je bronzové a mění se za ocelové.

Což já osobně moc nechápu, jelikož ocel na ocel má mnohem horší kluzné vlastnosti než ocel na mosaz a nebo ocel na bronz. 

Taky si myslím že to bude zarůstat, ale oproti lidem z Omegy jsem jenom laik, tak asi ví co dělají....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 801
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky moc děkuji Rudovi, že se takto otevřel a poskytl nám informace, protože to vůbec dělat nemusel. Celkové mám pocit, že těch reklamací bude hodně, protože se to evidentně projeví dříve či později u většiny kusů a to si servisy užijou, udělat to musejí, ale s láskou a radostí to dělat nebudou. OK, je na nich 5 let záruka, takže kdo si je koupí a bude mít problém, je celkem v pohodě, ale já bych si je aktuálně nekoupil, nové hodinky, ne úplně levné a hned se v nic nechat rejpat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2021 v 16:22, ONYX servis hodinek napsal:

Politika Omegy je asi taková.

1. Chceme aby koncový zákazník měl co nejlepší a všude dostupný servis.

2. Nechceme na reklamovaných hodinkách nést náklady na opravu.

3. Nechceme řešit jestli na prodeji nových hodinek někdo vydělává a na druhé straně někdo po sléze na reklamacích tratí.

4. Podporu dáváme servisům tím, že jim v některých případech dodáme náhradní díly zdarma.

 

Co se týče benefitů.

1. Můžeme oficiálně provádět servis. ( neautorizovaným to, ale stejně nikdo nezakáže a za mě to je dobře )

2. Jsme uvedeni mezi autorizovanými servisy OMEGA.

3. Máme přístup k naprosté většině dílů.

4. Máme přístup k veškerým servisním dokumentům a manuálům.

5. Máme přímou podporu servisního centra Omegy a konkrétních lidí v Omeze. 

6. Absolvujeme školení.

 

Povinností a pravidel, které pak jako autorizovaná servis máme je neskutečná hromada. 

 

Co se týče shánění dílů pokud se budeme bavit o neautorizovaném servisu, je to asi takto.

1. Zahraniční velkoobchody.

2. Zahraniční prodejci dílů, ty menší spíš bazarové

3. Dárcovství ze starších hodinek

4. Náhrada dílem jiného výrobce, ale stejných parametrů. Typicky ETA,....

5. Opravy poškozených dílů.

6. Výměna za univerzální díl - třeba rubínové ložisko se dá dohledat v pořadači od značky Flume nebo RONDA jen podle rozměrů. Podmínka je takový pořadač plný ložisek mít. To samé se týká hřídelí do setrvaček, per, natahovacích hřídelí, narazuvzdorných tlumičů, šroubů, atd....

 

Děkuji za podrobnou osvětu , celkově to není jednoduché, ale loajalita k zákazníkům je na prvním místě a to je pro nás zákazníky moc fain, navíc punc kvality servisu na jedničku👍….o tom já nemám pochybnosti…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno všem,

chtěl bych Vás touto cestou poprosit o součinnost řešení problematických kusů hodinek s cal. 3861. 

Vznikl zde nějaký rozruch kolem nespolehlivosti chodu, nízké rezervě, či zastavování hodinek s tímto kalibrem. Na základě toho jsem vyhledal na extranetu OMEGY dokument, který popisuje řešení tohoto problému výměnou minutového kola a spodního ložiska v základně s následnou nadměrnou lubrikací olejem HP 1300.

Současně jsem se obrátil i s některými dotazy týkající se řešení tohoto problému přímo na podporu servisu OMEGA.

Z OMEGY přímo od šéfa servisního centra přišla odpověď, že OMEGA žádné nadměrné počty reklamací tohoto kalibru neregistruje a zároveň s tím mě požádali o poskytnutí sériových čísel hodinek, u kterých se problémy s chodem či rezervou projevily.

Žádám, prosím Vás tedy všechny, kdo jste výše popsané problémy u svých hodinek  registrovali, aby jste se mi ozvali do soukromé zprávy. Nejlépe mi uveďte sériové číslo a stručný popis závady. 

Předem Vám všem děkuji.

Rudolf Kalivoda ONYX servis značkových hodinek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, mam mozna blby dotaz, ale nevsiml jsem si, ze by se o tom nekde mluvilo.

Jak je mozne, ze se mi nove moony, tedy kalibr 3861 s rucnim natahem, natahuji pohybem.

Kdyz jsou uplne zastavene a nekolikrat jimi otocim, rozbehnou se. To se jen rozkmita vlasek tim pohybem? Pochybuju, ze by mi tam Omega schovala rotor.

jine hodinky s rucnim natahem mi to nedelaji, ale zase tolik jich nemam.

dekuju!

Upraveno uživatelem KubaM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, KubaM napsal:

Ahoj, mam mozna blby dotaz, ale nevsiml jsem si, ze by se o tom nekde mluvilo.

Jak je mozne, ze se mi nove moony, tedy kalibr 3861 s rucnim natahem, natahuji pohybem.

Kdyz jsou uplne zastavene a nekolikrat jimi otocim, rozbehnou se. To se jen rozkmita vlasek tim pohybem? Pochybuju, ze by mi tam Omega schovala rotor.

jine hodinky s rucnim natahem mi to nedelaji, ale zase tolik jich nemam.

dekuju!

Ahoj, přesně tohle mi dělají jedny hodinky s Unitasem. Několik dní bez pohybu a sotva je vezmu do ruky, na chvíli se rozeběhnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

možný to není....

Hodinky se nikdy nevyjdou až do úplné nuly hnací síly pera. Vždy po zástavě zůstává pero mírně natažené a svojí energii dále tlačí do hnacího a hlavního soukolí a do kroku hodinek. Pokud s jakýmikoliv vyjitými hodinkami zatřeseš, vždy se na chvilku rozejdou a je to právě díky tomuto zbytku hnací energie.

Pokud by jsi třásl hodinkami pořád dokola, teoreticky by jsi je mohl dostat téměř k nulové zásobě energie a pak by se už nerozešly. 

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci co máte nový moonwatch a měli jste i předchozí verzi - vidíte nejakej zásadní rozdíl?

Měl jsem tu starší verzi ve velký krabici s tím hnusným tahem, kterej jsem rychle vyměnil za origo 1171. A jak se tady občas v inzerci objeví ty nový moony, mám chuť je zkusit, ale nějak si neumím obhájit že za ně dám cca o 30k víc než za kolik jsem asi dva roky zpět pouštěl moony v záruce s origo 1171 navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem puvodni safir, pak hesalit a ted nove hesalitky.

Za me jsou lepsi novy - hezci propracovanejsi cifernik, presnejsi stroj, vetsi rezerva, lepe se mi natahuji, v zakladu 100% lepsi tah (lepsi nez 1171, ten jsem mel taky). A taky 5let zaruka.

A co se tyka penez - kdyz vezmu puvodni hesalit, pak jsem musel prikoupit 1171, tak to neni zas takovy rozdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda zatím zůstávám u starších hesalitů s 1861 calibrem. Asi jsem jeden z mála, ale mě ten tah co je u 1861ček sedí dobře. 

Zkoušel jsem ty nový 3861čky a ten tah u nich mi vyhovuje míň. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chtel jsem poprosit o radu zkušenější kolegy. Zkoušel nekdo si dat na hesalitové moony průhled ze safirovych? Je to teoreticky mozne? Mohl by to servis udělat, nebo to je modifikace,kterou by nedovolil? Je pravda,ze safírové maji zdobenejsi strojek? Diky za případnou odpověď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek by mel byt u obou identicky. Zadny rozdil mezi zdobenim jako to bylo u predesle reference. Podle diskuze tady by to melo jit prohodit: https://omegaforums.net/threads/caseback-swap-possible-with-new-3861-speedy-pro.129913/ 

Upraveno uživatelem martinre
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle: prohodit dynka nebude problem, velmi pravdepodobne bude nutne krom dynka dat i jiny distancni krouzek, protoze verze bez pruhledu bude mit asi  antimagneticky kryt jeste, tak jako u starsich verzi.
Strojky budou stejny, plastova brzda uz se nepouziva, stejny i zdobeni.
Pokud se do toho budes poustet, asi bych to konzultoval s Rudou z Onyxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Pivas napsal:

Pokud to půjde udělat a bude to za relativně rozumné penize,tak dam vědět co to obnaši. Diky 

Dej vedet. Zajima me na kolik to pak celkove vyjde. Vzdycky me lakala kombinace hesalitu a pruhledu jako napr. u ref. 3572.50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Seamaster napsal:

Asi takhle: prohodit dynka nebude problem, velmi pravdepodobne bude nutne krom dynka dat i jiny distancni krouzek, protoze verze bez pruhledu bude mit asi  antimagneticky kryt jeste, tak jako u starsich verzi.
Strojky budou stejny, plastova brzda uz se nepouziva, stejny i zdobeni.
Pokud se do toho budes poustet, asi bych to konzultoval s Rudou z Onyxu.

Nové “hesalitky” krytku z magneticky mäkkej oceli už nemajú. Kremíkový vlások sa zmagnetizovať nedá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...