Přejít na obsah

Nové Omega Speedmaster Professional 2021


dabelM

Doporučené příspěvky

To vzdychani za kolik co bylo pred deseti lety nechapu. To stejny SUBy, jasne ze byly casy, kdy tu chodily plechace za 50k no a co...ty casy jsou proste pryc. 
 

190 nekomu prijde za Moony moc na druhou stranu by si tady pulka fora nechala vrtat koleno pro Daytony za 330. Coz jsou v porovnani s novejma Moonama technicky horsi hodinky.

Pokud budou ty Moony i nadale bezne dostupny, tak si myslim, ze jako alternativa k nedosazitelnym Daytonam, navic o 140k levnejsi, to muze fungovat dobre.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 798
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je asi vec nazoru. Ja ocenim spis vyssi odolnost na mag pole a delsi servisni interval, nez vertikalni spojku a sloupovy kolo. Rezerva chodu - ok uznavam, tam ma Rolex plus.

Abych byl korektni pridam jeste lepsi vodotesnost Dayton. Ale je to stejne k nicemu, kdyz si je clovek nemuze koupit. Navic sroubovaci pushery delaj z chrona defakto nepouzitelnou vec. 
 

Ja tady nechci nikterak hanet Daytony. Jsou to pekny hodinky. Chci rict jen to, ze na to, co Moony nabizi se mi zda jejich cena i po zdrazeni ok. Z trojice El Primero, Moony, Daytony jsou furt nejlevnejsi...klidne by snesly cenovku 230k. 
 

Nastesti vubec nezalezi na tom, co my si tady myslime :-D.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AdaMoss: Eh, tak zas Rolex je Rolex, ne? Bondovky by taky mohly stat toudle logikou jako Suby, no ale nestojej, protoze proste ten Rolex nejsou.. uplne technicky srovnavat to asi nejde, proc by si pak nekdo kupoval treba RO Offshore a tak, za ty prachy..

 Jinak podle me sou teda drahy, jako prase:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 4 minutami, AdaMoss napsal:

To je asi vec nazoru. Ja ocenim spis vyssi odolnost na mag pole a delsi servisni interval, nez vertikalni spojku a sloupovy kolo. Rezerva chodu - ok uznavam, tam ma Rolex plus.

Abych byl korektni pridam jeste lepsi vodotesnost Dayton. Ale je to stejne k nicemu, kdyz si je clovek nemuze koupit. Navic sroubovaci pushery delaj z chrona defakto nepouzitelnou vec. 
 

Ja tady nechci nikterak hanet Daytony. Jsou to pekny hodinky. Chci rict jen to, ze na to, co Moony nabizi se mi zda jejich cena i po zdrazeni ok. Z trojice El Primero, Moony, Daytony jsou furt nejlevnejsi...klidne by snesly cenovku 230k. 
 

Nastesti vubec nezalezi na tom, co my si tady myslime :-D.
 

 

No já ti nevím, obecně se vertikální spojka a sloupkové kolo považuje za vyšší dívčí a sofistikovanější řešení. Třeba si zkus mačkat 861ku a 321ku, je to nebe a dudy. Magnetismus je přiznám se pro mě něco jako jestli jsou ty hodinky 10ATM nebo 120ATM, povedlo se mi zmagnetizovat několikatery hodinky ale žádné Rolexky s parachromem takže beru že to má dost. Nevím moc proč řešíme pushery, vyšroubované je můžeš mít furt na vodotěsnost to nemá vliv. Pro mě je 861ka prostě taková 7750, jednoduchej economy manual dnešní doby který teda díky coaxu a silikonu bude chodit moc pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Exiztence vyssi divci to bezpochyby je, ale ja osobne teda rozdil v chodu tlacitek nepozoruju. Vnimam to jako slozitost pro slozitost - rad se necham poucit, v cem je to lepsi.

Jsi si jisty tou vodotesnosti? Ja si teda dost zretelne pamatuju, ze mi u Bechyneho kladli na srdce abych mel pushery ve vode vzdy zasroubovane. K cemu pak to sroubovani je? Jen kvuli nechtenemu spusteni/zastaveni chrona? To se mi nejak nezda.

Na magnety mam asi nejakou specialni smulu. Zmagnetoval jsem snad vsechno krome Aquaterra (od Rolexu treba keramicky SUBy i EXP II) takze pro me 15k Gauss znamena dost vyrazny plus :).

Uz jsme teda asi trosku off topic :).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AdaMoss Tak ono asi záleží jak jsou odladěné ale moje 321 oproti asi 5ti 861 byl velký rozdíl, ale 861 mi vždycky přišla jako docela tuhá na stisk oproti jiným chronům. Po stisku tlačítka taky díky vertikální spojce neposkočí vteřinovka ale plynule se rozjede. Tlačítka se šroubují proti nechtěnému stisku pod vodou se samotným těsněním nemají co dělat (https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=369373).  S tím magnetismem docela čumím, plecháče se mi povedli několikatery ale keramiky ne, tak aspoň někdo to využije :)) Tady dobrej resource na rozdíly mezi nimi https://deployant.com/nasa-certification-end-debate-column-wheel-vs-cam-chronographs/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Masovka v oceli skoro za 3 kila není u Rolexu žádný problém (myšleno Suby), ale chtít za Speedy více jak kilo, je vlastně nehoráznost, navíc s jednoduchým economy manuálem... Zajímavý čtení. No být to v režii Rolexu, tak ty Moony stojí 10-ti násobek a budete muset koupit i několikrát Cellini, aby se na vás dostalo :D 

Celý ten náhled na cenu hrozně deformuje politika Rolexu..  Z pohledu optiky jejich fanouška, který očekává pořádný vývar,  se ty ceny šplhají už příliš vysoko.. U Omegy chybí totiž jeden zásadní a rozhodující aspekt pevně spojený s Rolbama, a tím je spekulativní / investiční rozměr.. Takže jo, jsou drahý, protože když s nimi vylezete z obchodu, nebudou automaticky mít hodnotu dvojnásobku, jak je tomu u Dayton.. Jenže podobně narazíte u Becka, Zenithu a komplet celé střední třídy. Když se navíc podíváte kolem, tak kdo má v nabídce in-house swiss chrona pod kilo?🤔 A to nemluvím o dlouhé historii, značce, příběhu a dnes už ikonickém designu..   To se k tomu musí připočíst taky.

PS: nic proti samotným Subum, jsou to super hodinky..

 

 

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Exiztence napsal:

@AdaMoss Tak ono asi záleží jak jsou odladěné ale moje 321 oproti asi 5ti 861 byl velký rozdíl, ale 861 mi vždycky přišla jako docela tuhá na stisk oproti jiným chronům. Po stisku tlačítka taky díky vertikální spojce neposkočí vteřinovka ale plynule se rozjede. Tlačítka se šroubují proti nechtěnému stisku pod vodou se samotným těsněním nemají co dělat (https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=369373).  S tím magnetismem docela čumím, plecháče se mi povedli několikatery ale keramiky ne, tak aspoň někdo to využije :)) Tady dobrej resource na rozdíly mezi nimi https://deployant.com/nasa-certification-end-debate-column-wheel-vs-cam-chronographs/

Vy ty tlacitka mackate? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dabelM napsal:

Spona se mě taky nelíbí 👎

Bez drážek by byla za mne 👍

Mě se ta spona líbí, ale ne na těchto hodinkách... K tomu kufru bez doplňků - jsem rád, že tam nejsou, dává to nějakou přidanou hodnotu tomu předešlému, i když většímu, jak je mu často vytýkáno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, AdaMoss napsal:

@steel Když mám na ruce chrona, tak to používám několikrát denně - nejvíc při vaření, je to super funkce :-). Pro mně použitelnější než datum :-D.

Delam si srandu, nekdy ty tlacitka na speedech pouziju, ale spis z nostalgie, pro ten pocit. Pokud potrebuju odpocet vytahnu IPhone 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Exiztence napsal:

Mačkáním tlačítek prokazatelně klesá hodnota hodinek, pamatuji si jak před lety na nějakém srazu mi někdo podal chrona na vyzkoušení se slovy tlačítka nemačkat :) 

To jako fakt? :D Nemel spis nejak vysrany chrono? Ale lidi jsou ruzni no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...