Přejít na obsah

hodinky ORIENT, vase zkusenosti a pripominky :)


dogee

Doporučené příspěvky

Když jsem byl v Istanbulu, tak na tržnici nebo rovnou na ulici je taková spousta prodejců fejků jakýchkoliv značek - a je jedno jestli drahé nebo levné, vč. právě hodinek Seiko, Orient...

Na druhou stranu takové zboží bylo celkem snadno rozeznatelné od originálů a to nepříliš vysokou kvalitou provedení a hlavně cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 283
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Už jsem se na to ptal jinde, ale dám svůj dotaz i sem, abych měl ještě větší zpětnou vazbu. Před 2 dny jsem si koupil Orient Mako Pepsi (cal. 46943). Včera jsem je po celodenním nošení sundal a prohlížel je. Při tom jsem poslouchal i zvuk rotoru. Překvapilo mě, že jeho klasický "chrastivý" zvuk byl ještě doprovázen takovým cvakáním. Cvakání připomíná zvuk, který vydávají hodinky s manuálním nátahem při natahování. 

 

Už mi pár zdejších členů potvrdilo stejnou zkušenost. Snad je to známka plného nátahu, kdy natahovací systém jen přeskakuje, aby nepoškodil pero. U hodinek s ETou jsem si toho nevšiml. 

 

Chtěl jsem tímto poprosit zkušenější a věci znalejší kolegy, jestli by mi k tomu mohli říct ještě něco konkrétnějšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mám radost :) a tu přesnost fakt nechápu, nějakej spešl kousek :-)

To je pecka, to se nekdo ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, rád bych se jen zeptal. Jistě máte zkušenosti s objednáváním hodinek orient např. z webu creationwatches.com. Já jsem už taky objednával a bez problémů. Spíš se chci zeptat, protože si to už nepamatuji. Objednám orienty za 109USD, tento web posílá přes DHL a zdarma. Ale jak to bude se clem a DPH? Případně za celní služby společnosti DHL? O kolik zaplatím víc? Objednával jste teď někdo? Díky za inf.

Upraveno uživatelem A10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové, rád bych se jen zeptal. Jistě máte zkušenosti s objednáváním hodinek orient např. z webu creationwatches.com. Já jsem už taky objednával a bez problémů. Spíš se chci zeptat, protože si to už nepamatuji. Objednám orienty za 109USD, tento web posílá přes DHL a zdarma. Ale jak to bude se clem a DPH? Případně za celní služby společnosti DHL? O kolik zaplatím víc? Objednával jste teď někdo? Díky za inf.

Pravděpodobně doplatíš 200-300 Kč. Já posledně myslím platil zmiňovaných 280,- Kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové zamiloval jsem se do orientů M FORCE

 

http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=183

 

jen mne trochu vadí ta černá luneta, asi dostane dost ťukanců, a koupím je asi na gumě, tah nemám rád. Máte je někdo? Zkušenosti s nositelností, přesnotí strojku? A případný servis v ČR? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to, abych se nepodělil s nejčerstvější zkušeností, kterou jsem se svýma orientama udělal. Zjistil jsem totiž, jak může být nebezpečné se sprchovat bez hodinek. Abyste rozuměli, své raye tahám všude, tudíž i do sprchy, ale jelikož jsem je přehodil na nato a nemám rád na ruce mokrý kus hadru, rozhodl jsem se je pro jednou sundat. Takže po té, co jsem vlezl do sprchy, jsem položil hodinky na horní hranu koutu, ale udělal jsem to tak šikovně, že mi z té cca 2,5 m výšky spadly rovnou na dlažbu. I když to nejsou nijak drahé hodinky, přiznám se, že se mi málem zastavilo srdce a před očima mi proběhl celý život s nima.  :D  Bylo mi jasné, že je po nich, čemuž napovídal i hrozivý zvuk po dopadu. Mezitím, co trochu opadl šok a mně v hlavě pomalu začalo probíhat, jakými hodinkami bych je vlastně mohl nahradit, jsem se konečně odvážil vylézt ze sprchy a posbírat co zbylo. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem je našel v jednom kuse! No nic, nejspíš budou i tak odepsaný... Ale po zevrubné prohlídce stále funkčních hodinek jsem doznal, že na sobě nemají dokonce ani škrábanec! Paradoxně jedinou újmu utrpěla dlažba, ze které se kus odštípl :D

Nevím jak je to možné a jsem přesvědčený, že 9 z 10 takových pádů by nejspíš nepřežily, nicméně znovu se mi potvrdilo, jak skvělé a bytelné hodinky to jsou. Další crash test ale radši už nechám na někom jiném :D   

 

post-15672-0-71264300-1413627815_thumb.jpg

Upraveno uživatelem tomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf, uplne jsem si to zive predstavil. Jeste, ze to dopadlo, jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho, jestli se neco nestalo strojku, jsem mel nejvetsi strach. Presnost je ale v pohode a hodinky slapou, jak maji, takze predpokladam ze pripadna zavada uz by se projevia. Jedine, cim si nejsem jisty a co mi dela trochu starost, jestli se nahodou nejak nepohl datovy venec. Vlastne ani nevim, jestli se to vubec muze po padu hodinek stat. Zda se mi ale, ze nesedi tak presne v tom datovym ramecku, jak pred tim. Samozrejme vim, ze orienty s tema licujicima datumama maji problem, takze si rikam, jestli nahodou zbytecne neplasim a jenom se mi to nezda, protoze uplne presny to nebylo ani pred tim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...