Přejít na obsah

Monta


Diablo1st

Doporučené příspěvky

Americká značka vyrábajúca vo Švajčiarsku. Označovaná za jeden z najkvalitnejších mikrobrandov z pohľadu vyhotovenia hodiniek, napr. 7 vrstiev antireflexu, spona ala Glidelock. Strojčeky používajú zregulované ETA a Selitta. 

Link na ich stránky: Monta

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Diablo1st napsal:

Americká značka vyrábajúca vo Švajčiarsku. Označovaná za jeden z najkvalitnejších mikrobrandov z pohľadu vyhotovenia hodiniek, napr. 7 vrstiev antireflexu, spona ala Glidelock. Strojčeky používajú zregulované ETA a Selitta. 

Link na ich stránky: Monta

 

Moc se mi líbí, už jsem je lustroval od sklepa po půdu. Viděl jsem a četl docela pozitiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám akurát jedny na ceste (Monta Skyquest GMT) tak potom budem vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť. 😉

Keďže po nich polujem už nejaký ten týždeň, pozrel som si X videí + písal som si s ľudmi, čo ich reálne vlastnia a všade boli veľmi pozitívne ohlasy. Jediné čo niekomu prekážalo bola dlhá spona a samozrejme cena. Predsalen cene okolo 2000USD nie je zrovna pre každého. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2020 v 8:26, Diablo1st napsal:

Ja mám akurát jedny na ceste (Monta Skyquest GMT) tak potom budem vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť. 😉

Keďže po nich polujem už nejaký ten týždeň, pozrel som si X videí + písal som si s ľudmi, čo ich reálne vlastnia a všade boli veľmi pozitívne ohlasy. Jediné čo niekomu prekážalo bola dlhá spona a samozrejme cena. Predsalen cene okolo 2000USD nie je zrovna pre každého. 

Ok. Těším se 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Monta Skyquest už sú doma 🙃

Balenie je veľmi vkusné, zodpovedajúce cenovke. Troška ma prekvapila hmotnosť krabice s lakovaním imitácie dreva. 

Samotné hodinky sú proste parádne. Moje prvé s GMT komplikáciou. Spracovanie je fakt super, vôbec by som sa nebál ich porovnať s Tudorom. Perfektne spracované puzdro, hrany jemne zaoblené, nie je šanca aby niekde niečo rezalo.

Zatiaľ veľká spokojnosť, uvidíme po pár týždňoch 😉

IMG_20201212_094112.jpg

IMG_20201212_094131.jpg

IMG_20201212_100317.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaujímavé sú :) gratulujem potom určite napíš svoje dojmy z hodiniek po pár mesiacoch nosenia čo ti vadí čo je naopak super a pod. som zvedaví. Tiež ma zaujali na pár videách Monta hodinky spracovanie sa zdá byť na vysokej úrovni plus ten akože Glidelock je super veď a prečo nie? Rolex je pre mnoho ľudí nedosiahnuteľní tie ceny sú pre veľa z nás nereálne prípadne neakceptovateľné takže vítam že ten super koncept ale vo vlastnej réžii rieši iná značka za dostupnejšie peniaze. Samozrejme dať 1600€ za microbrand je tiež dosť v tej cene už môže mať človek zvučnejšiu značku s históriou, ale to už je na každom z nás ako si to kto obháji.

Upraveno uživatelem digiMonster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som ich mal celý deň na ruke, tak aspoň také rýchle dojmy. 

Plusy:

- celkové spracovanie je hodne dobré, fakt mi to pripomína Tudor. Koncovky ťahu nemajú prakticky žiadnu vôlu, ťah a spona majú krásne zaoblené hrany

- rozmery

- slušný antireflex

- ciferník, ručky a aplikované indexy

- strojček Sellita SW330

- brúsená ocelová luneta

Mínusy:

- obojstranná luneta - ide na môj vkus troška ztuha

- malá korunka - ak má človek troška väčší necht, je problém odskrutkovať korunku. 

- spona - mám staršiu verziu s dierkami, ale aj tá novšia Glidelock má moc dlhé "ramená". Mohli by byť o 0,5cm kratšie.

- články ťahu - tu som vyložene hnidopich, články ťahu nemajú os na kraji, ale posunutú smerom k stredu. Tam kde ťah zviera väčší uhol, článok ťahu troška vytŕča.

Celkovo musím povedať, že sú to kvalitné hodinky s kvalitným strojčekom s GMT komplikáciou. Spomínané mínusy sú len kozmetického charakteru, nič čo by niekoho odradilo od kúpy. Ak by som ich mal porovnať s mojimi oblúbenými Wardami, sú spracovaním a strojčekom vyššie.

 

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Monty jsou fakt pěkné - i když přiznám, že po prvních fotkách, které jsi představil jsem ten názor neměl (za daný peníz + DPH a CLO) 😀Mám rád tento styl ciferníků - výrazné indexy, dost podobné se Zelos - nejdřív mě trochu vadilo to tištěné logo - měl jsem pocit lacinosti - reliéfní by už možná bylo v kolizi s GMT ručkou, ale šlo by logo zapustit... no každopádně jsem se prohleděl až do fáze kdy se mně opravdu líbí 👍

Akorát jsem nikde na stránkách výrobce nenašel odkaz kde montuje / případně kdo mu to ve SWISS skládá, že se pyšní SWISS MADE... nemáš info? Ať dělají radost a více fotek a zkušeností!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto im hodinky vyrába netuším, nikde som sa to nedozvedel. Všetci svorne tvrdia vo Švajčiarsku, ale nič bližšie.

Čo sa týka hodiniek samotných, nič na nich na živo nepôsobí lacino. Ohľadom loga je to presne ako píšeš, ak by dali aplikované logo, veru bolo by to sakra na tesno s GMT ručkou 😄 Nejako mi to aplikované logo nechýba, lebo tie indexy sú obrovské hlavne na 12. hodine. 

Okrem retail ceny im prakticky nie je čo vytknúť. Ak by som ich mal kupovať nové aj s dopravou, dph a clom tak sa na to vykašlem, lebo by boli už totálne mimo. Dajú sa zohnať z druhej ruky okolo 1300-1500€, ktorú si bez problémov obhája. Za tú cenu sa tu pohybovali Tag Heuer Aquaracer, čo je slabý odvar oproti Monta.

Za fotky sa ospravdelňujem, moc fotiť neviem 🙄

Ešte pridám jednu mobilovku 😉

IMG_20201214_084308.jpg

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou lomenou GMT ručkou jsem se chvíli taky pral, na druhou stranu, takto alespoň opravdu ukáže čas až na vnitřní lunetu, kdyby ji museli zakrátit kvůli kolizi s inedxy, nebo přijmout jiný kompromis - t.j. zmenšit indexy, tak by to úplně rozbilo koncept. Ve finále tak beru tu zlomeninu jako plus... celkově jsem tomu fakt došel na chuť... a pokud jsou v tomto stavu kupovány za polovic, tak už to dává smysl  ekonomicky...

Nevím jestli by se mně více líbila varianta s červenými znaky na vnitřní lunetě a nápisem ... trochu to oživuje hodinky, ale zase se mně líbí i ta ocelová luneta - zase ta keramická je možná odolnější proti vlásečnicím... takže asi začnu sledovat inzerci ... koupit tyto za tebou zmíněnou cenu bych si dovedl představit :)

product-feat-monta-skyquest-black_530x.png.fe3f50a9ba6869dba0136ee867d323d0.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mi tá zlomená gmt ručka vôbec rušivo nepríde, naživo to ja moc nevnímam, ale samozrejme je to subjektívne.

Problém s Monta je, že je to mikrobrand a moc ich na predaj nie je. Pôvodne som chcel Atlas najlepšie s čiernym ciferníkom, ale keď sa objavili tieto tak som ich zobral. 😃 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moc to nechodí, díval jsem se na WUS a zrovna ty Skyquest v provedení co jsem lepnul o zprávu výše šly před rokem za 1300 USD, jenže na WUS to bývá z poloviny jen CONUS...i když i to se dá ukecat... no budu se dívat... já taky každý týden potkám minimálně jedny hodinky co bych si dovedl představit... 🤨 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Zdenek1307 napsal:

Nějak jsem tady ten vývoj vlákna přehlédl. Gratuluji. Vážně mě zajímá jak to mají zpracované, protože podle toho, co jsem zatím viděl a četl na internetu, tak by měly být Monty hodně dobré. 

Už som mal tú česť vyskúšať zopár hodiniek a ja by som ich dal na úroveň Tudoru. To vyhotovenie je fakt TOP. Bohužiaľ moje fotografické schopnosti to nedokážu zachytiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

K spracovaniu ani k hodinkám nemám výhrady. Jedine ten ťah mi až tak neoslovil. Keďže má posunuté uchytenie viac do stredu, pri spone mi ten článok troška trčí, čo sa mi moc nepáči. Ale inak znova kvalitovo je to paráda. 

Čo sa týka môjho predaja, tento rok čaká finančne náročný rok, tak potrebujem naškrečkovať nejaké peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...