Přejít na obsah

Omega hodinky - rada


SonGo

Doporučené příspěvky

Zdravím vás. Dostali se mi do rukou hodinky, které mi věnovala rodina s tím, že je mám prodat a peníze vrazit do rekonstrukce. To se lehko řekne - v hodinkách se nevyznám, nevím, jakou zrovna tyto mají hodnotu atd.

Vím, že byly kupované v osmdesátých letech, na záručním listu svítí 4200 KČS.

Jak postupovat při zjišťování hodnoty a případného prodeje? Nebo je lepší hodinky uložit jako investici?11023_UyzVlr.jpg.122a46cd2adc6e7c3d59ec1b49020160.jpg

4B774E12-ABB0-41C9-A204-1CDBD8D1C0CD.png

11023_BO0Dcb.jpg

11023_nqJpjj.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chrono24 si představu uděláš, i když ceny jsou tam obecně trochu výš. Nicméně pokud jsou to hodinky po někom z rodiny, tak bych být tebou zvážil jejich servis a přenechání dalším generacím

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zas  tak neprožíval.. pokud k tomu nikdo z rodiny nemá jóó vztah, tak si rači pěkně zrekonstruuj byt. Furt to jsou jen blbý hodinky, než mít něco zaprášený v krabičce a ťapat po tom linu, místo pěkný podlahy třeba..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká marecenator, já k hodinkám vztah nemám, jsou v krabičce už přes 15 let a nikdo ji ani jednou neotevřel, a ani je nikdy nebudu nosit/vystavovat/hladit je :D 

Jde mi spíš o to, jestli za 20 let, až budu mít potomky, budou mít hodinky vyšší hodnotu (2x, 3x...???), nebo spíše ne.

Nemám úplně nouzi o peníze, ale samozřejmě by mi v rekonstrukci teď pomohly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko posuzovat vývoj trhu do budoucna, ale z toho, co sleduju posledních několik let, je patrná stoupající tendence ceny hodinek jak nových, tak starších (samozřejmě bavíme-li se o věhlasnějších značkách, což omega nepochybně je). Takže nějaký nárůst tam být asi může, ale nepočítal bych, že to bude tak dramatické, jako když ze 4200 narostly na několik vyšších desítek tisíc.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak dramaticky.. já plácnu, že by je teď prodal třeba za osmdesát? Netušim, ale řekněme něco takovýho. Takže dva průměrný platy, tak nějak. No a pokud v osmdesátkách stály 4200, to bylo třeba 1,5 průměrnýho platu.. takže jako dobrý, ale úplný newmanovky to taky nejsou, žejo..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...