Přejít na obsah

Jak správně seřizovat PO cal. 2500


Grilko

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám PO s cal. 2500 a používám je skoro každý den na normální běžné nošení.

Občas ale vytáhnu i jiné kousky a tak se nevyhnu seřizování, když si je po pár dnech beru opět na ruku.

Problém je v tom, že se v podstatě spoléhám jen na automatický nátah při běžném nošení. Kupoval jsem je zde na fóru a návod k nim bohužel nemám 😞

Můžete mi prosím někdo poradit jak správně hodinky natáhnout poté, co seřídím datum a čas ( příp. poslat nějaký odkaz )?

A taky by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s odkládáním. Mám na nich origo kaučuk s překlápěcí sponou a tak je pokládám na stolek buď to na korunku a nebo na pozici 9.

Má to nějaký vliv na přesnost chodu, když tak leží do rána cca 10 hodin?

Děkuji za zady

Grilko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkládání má na chod hodinek vliv, v každé poloze jdou kvůli působení gravitace jinak. Mně třeba konkrétně tento kalibr dělal v některých polohách plusové odchylky a v jiných mínusové. Ohledně toho v jaké poloze mají jakou odchylku nejlépe napoví test na vibrografu u hodináře.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě prosím radu, kam by jste mi doporučili dát je na servis.

Žádný problém s nimi v podstětě nemám, jen bych jim rád dopřál promazání, vyčištění apod.

Zaregistroval jsem zde spolupáci s hodináři z Jihlavy, ale to mám z KV dost z ruky a poštou se mi je posílat nechce.

Je rozdíl v ceně a kvalitě  servisu například u Dušáka a jiných hodinárů se kterými máte zkušenosti?

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dušák je autorizovaný servis, takže počítej s výrazně vyšší cenou servisu. Cal 2500 je v podstatě modifikovaná ETA, kterou by měl zvladnout každý lepší hodinář. Cena autorizovaný servis vs. "běžné" hodinářství může být cca 15 vs. 5k. Pokud hledáš v Praze, obrať se na Pražské hodinářství (sedí na Zenklovce), přesnou cenu ti tam řeknou nejlíp

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale opravdu lepsi hodinar, je tam co-ax. PH to zvladnou nejspis, ale nemam uz duveru v tento podnik. Ted frci Onyx, ti asi krom dobryho PR i makaj a jdou i autorizovany servis= pristup k dilum. AD je vazany pevnou cenou, ktera je vyssi (15k v pripade tohoto klaibru), ale je v tom vse a se zarukou 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...