Přejít na obsah

Microbrands - novinky / zajímavé projekty / co jste viděli


Snekofon

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem na Youtube zhlédl preview na dvoje hodinky, které mě zaujaly - proto si dovolím založit vlákno věnované novým projektům, zajímavostem ze světa "microbrands", zejména pro ty, které nemají vlastní zastoupení tady na fóru.

Prvním kusem je projekt ze Švédska - E.C.A CALYPSO DENISE DATE. Odkaz na stránky výrobce ZDE

Na první pohled mě zaujal design - je to jiné - připomíná mně to moje bývalé VOLVO XC70 - poctivý kus železa - bez změkčilých kudrlinek. Kombinace pískovaného povrchu a leštěné hrany. Ciferník černý "piánový" lesk a ukazatel rezervy malou červenou ručkou. Nic násilně extravagantního, ani podbízivě líbivého - ale ve finále se mně to líbí.

Uvnitř tluče modifikovaný Seiko NE57 - což je pro mě jediná výtka, vedle na můj vkus nepěkného napojení napojení ocelového tahu k pouzdru. 

DSC0171_crop_3-1024x683.thumb.jpg.31162e7f7c969adef16264c0072b4a05.jpg

denise_calendar_3-1_16x9_1400.thumb.jpg.4e5e1c746fab1985e4fe6309149fd0d4.jpg

Druhým kusem je pak připravovaný projekt od AeroTec Watch - ZDE - kampaň začne příští měsíc - nějak nejsem na tento typ financování stavěný - potřebuji aby byl hotový produkt, který zakoupím a nosím... přesto mě tyto hydroplánové pilotky zaujaly - obecně myšlenka spojení potápek a pilotek -a forma provedení.

Předně se jedná o bronz - tím jsme aktuálně okouzlen - to jak se hodinky mění do individuální podoby je prostě něco co leštěné a broušené plochy nerezu nikdy nenabídnou....tvar pouzdra je dá se říct jednoduchý - ale to není na škodu - co se mně ale opravdu líbí je sendvič ciferník s kruhovým brusem a modrou, která může stejně reprezentovat jasné nebe, jako temné rozbouřené moře při okrajích. Krásná je lehkost proměny z potápek na pilotky výměnou bronzové lunety v provedení s indexy, nebo sterilní....obě varianty mají něco do sebe, pokaždé jsou hodinky blíže jednomu ze zvolených živlů - vodě, nebo vzduchu... ciferník bez blbostí - logo výrobce je 12H a jinak nic.. jen hypnotická modř....

Jinak uvnitř je klasické Seiko NH58, šroubovací korunka, WR200, safír... 

542256917_Snmekobrazovky2020-12-15135023.png.d08ca1274f2c0a8151f92c537be03f45.png

dsc00330.jpg.8d34bb2315e16b14a41217c834a438f2.jpg

dsc00234_orig.jpg.58a00261577e0b30bdb11e998da835d3.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dnes jsem zakopl o nově vydané Circula Aquasport ZDE - údajně "Handmade in Pforzheim, quality Made in Germany" :)

Pro někoho možná alternativa běžných potápek, pouzdro pr. 39mm, L-L 46mm, takže relativně nositelné na každé ruce. Za mě zajímavá varianta s ETA 2824-2, s reliéfním ciferníkem, safír a safírová luneta s lumi...  a cenovkou 584 EUR.

BlauWeis-mit-Reliefwellen-1.jpg.3e4eb4e39071e254eccf2c290b4bfb29.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kontextu nových Prim Populár - inspirovaných budíkem automobilu si dovolím zde vytáhnout na světlo hodinky značky RESERVOIR Watches - odkaz ZDE.  Hodinky tady na fóru měly zatím pouze nesmělý odkaz v sekci fotografií, kde zapadly.

Přitom ve srovnání se zmíněným produktem Elton jde o zajímavý počin - pouzdro p. 43mm, uvnitř modifikovaná ETA 2824-2 - minutovka skáče v retrograde rytmu, hodinky jsou "jump hour", indikátor rezervy - cena 3850 EUR není lidová - stále ovšem nižší než zmíněné Prim.

Longbridge Club

Zajímavý je i model Hydrosphere - potápky WR250, heliový ventil, plně lumi ciferník, pr. pouzdra 45mm

Hydrosphere Air Gauge

Hydrosphere Air Gauge

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem i nějaký fotky Reservoir na ruce... mimo promo fotek, kde to vypadá báječně a našel jednu upatlanou... fotograf tedy nebyl umělec... je ale pravdou, že takto mně hned na první dobrou vadí, že bílé číslice nejsou trochu vystouplé - já ten tisk tak nemám rád (hlavně v této cenové kategorii) i když pochopím, že na tachometru je to také pouze tištěno, tak tady by byl úkrok stranou do plusu.... jinak to pouzdro - leštěná "luneta" k tachometru patří, ale pod ní by se nějaký ten brus hodil - jestli a jak je to broušené, nebo leštěné z této fotky nepoznám.

 

image.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude jen design, ale mají více řad, ty "kontrolky" jsou jen na jedné z nich... jinak to že vystouplé indexy umí a jdou je vidět na modelu Hydrosphere Bronze - a rozhodně to hodinkám pomáhá.. obecně potápky v bronzu s takto netradičním rozvržením - s udávanou inspirací potápěčskými tlakoměry je sympatická... ale 45mm průměr pouzdra, při tvaru nožek - to bude hrozná L-L

image.png.1b02306f79d4cd2915279b77622b5801.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW i na pilotkách je vidět vystouplé číslo - tak možná to mají i některé "auto" modely... zkoumat se mně to nechce :) Každopádně ty pilotky vypadají možná lépe než autovky... 

Airfight Jet

Airfight Jet

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak cena ambiciózní je... ono Elton je microbrand stejně jako Reservoir (omezená produkce, samé limitky)  - jen my to tady vnímáme jinak - za našimi hranicemi je to bráno si myslím stejně...Je otázka jestli je větší přínos inhouse strojek Prim, nebo modifikované ETA. Cenově vychází Reservoir o něco lépe, neodkazuje se na nic konkrétního, ale že se jedná o autohodinky je z nich patrné hned pro všechny .. u Populáru to je potřeba trochu více připomenout a zdůraznit. Z pohledu provedení retrograde / jumphour /power reserve je pak Reservoir jednoznačně zajímavější, než zase jen další klasické hodinky s trochu jiným ciferníkem u Eltonu... takže já 100-120k nemám, pokud bych je měl a měl je navíc, t.j. nemusel se rozhodovat jestli Reservoir Elton, nebo třeba  Omega - tak bych bral raději ten Reservoir....ale každého věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 12. 2020 v 14:12, Spongebob napsal:

ty jsou moc pěkný!  Jen ten název mi vůbec není sympatickej :( 

Název firmy byl inspirován "named after the circulation of the balance wheel in mechanical movements". Jen pro doplnění firma byla založena již v roce 1955. A aktuálně ji vede vnuk zakaladatele. Ten má právě i na svědomí model, který postoval @Snekofon

V 18. 12. 2020 v 11:35, Snekofon napsal:

Dnes jsem zakopl o nově vydané Circula Aquasport ZDE - údajně "Handmade in Pforzheim, quality Made in Germany" :)

Pro někoho možná alternativa běžných potápek, pouzdro pr. 39mm, L-L 46mm, takže relativně nositelné na každé ruce. Za mě zajímavá varianta s ETA 2824-2, s reliéfním ciferníkem, safír a safírová luneta s lumi...  a cenovkou 584 EUR.

BlauWeis-mit-Reliefwellen-1.jpg.3e4eb4e39071e254eccf2c290b4bfb29.jpg

 

 

Tento model (byť v jiné barevné kombinaci) jsem měl možnost vidět na vlastní oči. Byl to sice prototyp, ale v podstatných detailech odpovídající finálnímu produktu. A mohu s čistým svědomím říct, že za ty peníze se opravdu jen těžko hledá konkurence. Zpracování bylo moc hezké a vše tak nějak do sebe zapadalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

Nevím kam jinam to dát, mám jedny hodinky od MrJones Watches a k vánocům poslali krásné přání, které mimojiné obsahuje i 20% slevu na další hodinky platnou do konce ledna. 

Další hodinky od nich neplánuji kupovat, tak nabízím slevový kód tady na fóru. Kdo má zájem, tak prosím zprávu a pošlu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dtx - možná by pomohlo, kdybys představil hodinky, které máš a dopřál pár informací ke zpracování atd. Můj šálek čaje to tedy  není . pokud je někdo zvědavý - odkaz na stránky ZDE. Jinak se jedná o jeden tvar pouzdra osazený čínským "jump hour" automatickým strojkem ST1721, případně strojkem ST2130, případně quartz varianty - mění se číselník a ručky... Podobných produktů, které si hrají se zobrazením času je poměrně hodně i na AliExpressu - např. ZDE, ZDE,  nebo ZDE. Dál se mně tam brousit nechtělo... na Ali jsou samozřejmě varianty na všechno - tvá recenze by tak napověděla jestli je MrJones Watches možno brát za svého druhu microbrand, nebo další z variant čínských produktů, kde už není řeč o hodinařině, ale spíš zahrnování trhu - t.j. jestli cena má i při 20% slevě nějakou logiku... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...