Přejít na obsah

Microbrands - novinky / zajímavé projekty / co jste viděli


Snekofon

Doporučené příspěvky

Já bych do toho nešel :) Jednak jsem taky od přírody nedůvěřivý, KS projekty mají asi vždy zpoždění realizace, hlavně v dnešní době... takže zaplatit teď a pak čekat minimálně půl roku jak to dopadne bych nechtěl. Číselník a tlačítka mají sice zpracované pěkně, ale ty chrona postavené na Seiko VK jsou na jedno brdo - hned jak jsem to viděl jsem si vybavil Undone. Co mně ale nejvíc vadí je 24h subciferník, který je k ničemu. Vedle toho absence vteřinovky - aby si tam plula pěkně plynule tak musí běžet chrono a to už zase běží i sčítač minut, který ukazuje nesmysly - takže ve finále je to buď mrtvé, nebo zase až moc velký cirkus.....za mě, když už mega-quartz strojek, tak VK61 s vteřinovým subcifrem (viz. úplně dole), ne VK64 viz Furlan, nebo UNDONE níže. (a balení čert vem, to stejně skončí v šuplíku :) )

detail type20 classic 01

detail_Undone_killy_vintage_01.jpg.07ff7b9d6b557a20a41095a9b7720c90.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 229
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ha tyto jsem nenašel ani na jejich stránkách ještě... tam je poslední Sea Project - 400ks od února 2021 - takové Doxa Sub 300T pro chudší. 

Na těch o příspěvek výše vypadá pouzdro hrozně vysoké, ani ten tvar mě moc neoslovuje - naštěstí už tam není mamutí minutová ručka jakou měli na Decomasteru, nebo Megamaticu, ale taky mě to nijak nechytlo za srdce.... já stejně pořád nemůžu vyhnat z hlavy ty ECA Calypso Denise Date (tam mě ale naštěstí sere použitý strojek z řady Seiko 4R.., protože už jsem byl několikrát blízko k tomu je vzít)

image.png.74d581715630a3b0bb7af139466fa541.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wolbrook-Douglas - náhodou jsem narazil na reklamu této nově oživené francouzské značky, protože nabízí tyto hodinky (viz fotka níže). Nejdřív jsem si myslel, že je to prostá čínská kopie Glashutte Original Seaq, ale pak jsem se podíval na jejich povídání o historii (tady: Wolbrook Watches - From 1949 to the Watch of N. Armstrong and Beyond), ve které se odkazují na původní hodinky z šedesátých let a podle které jejich hodinky nosil i Neil Armstrong (Neil Armstrong Owned and Worn Douglas Diver's Watch Directly from | Lot #51012 | Heritage Auctions (ha.com)).

Asi je to pořád jen klasicky "oživená" historická značka, která zanikla v sedmdesátých letech, ale zkusím o nich zjistit něco víc, tento vintage styl potápek se mi líbí 🙂 

 

Skindiver_Automatic__Watch_Black_Dial_Vintage_Lum_Tropic_Rubber_Strap_21-SA-001-RB1-GRN-LE1.jpg

Skindiver_Automatic_Bracelet_Watch_Black_Dial_Vintage_Lum_21-SA-001-BOR-STL-LE1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brouzdal jsem jejich nabidkou a fakt se mi to libi. I ta chrona, co delaj. Jednu vec ale zase nepochopim. Maji vzdy modely s plexi a pak modernejsi verzi se safirem. Proc, do haje, moderni verze se safirem maji vintazni lumi, ale verze s plexi vintazni lumi v nabidce nema??!
Plexi:
98ba7be8f2d767e3762051b4cb44b52f.jpg

Safir:
f5e7806d7bd8a4734a537c45db543597.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 13. 4. 2021 v 16:43, vikinho napsal:

jen pro pořádek..

https://www.ultramarine-watches.com/

 

Určitě sem Ultramarine patří - charakteristikou "mikrobrandu" není vůbec to jestli je 100% původ Švýcarsko, nebo jen podíl, případně 100% Čína - to je taková trochu blbě zažitá představa mikrobrand = šmejd z Asie, všechno co je SWISS je vyšší hodinařina. Mně tedy ten design nenadchnul, sympatické je mně použití kalibru Eterna, ale ten zbytek je na můj vkus nudný - nevidím důvod proč za ty peníze vybrat zrovna Ultramarine a nešáhnout jinam.  

Mě dnes zaujaly AXIOS PATHFINDER -  https://axioswatches.com/collections/pathfinder-40. je to sice příklad té nižší "mikrobrand" úrovně = původ Čína, nebo Singapur - to je jedno. Použitý Seiko NH35. Pravda takových hodinek už jsou mraky všude. Tady mně zaujal design, pojetí moderních field hodinek, struktura číselníku (k černé kožené bundě paráda), reliéfní indexy, safír, WR, broušené / leštěné pouzdro. Body do mínusu KS kampaň a použitý strojek. Ve finále mně tak tyto konkrétní určitě minou, ale pokud se časem Axios rozhodne je dělat i s SW, nebo Miyotou 9xxx, tak budu uvažovat. KS cena začíná na 250USD, to není zlé a Axios už toho udělal docela hodně, takže obava tady asi na místě není.264775266_Snmekobrazovky2021-04-16111854.thumb.jpg.dbd827d9c816aa7384e84e2f1c0a568d.jpg

823115397_Snmekobrazovky2021-04-16111800.thumb.jpg.f5cea1362c1d2b1ed8c9d398d56f7087.jpg

1977527950_Snmekobrazovky2021-04-16111707.thumb.jpg.4faac9b2f55433832c1fcd9ef61dc2b4.jpg

1708330499_Snmekobrazovky2021-04-16112041.thumb.jpg.6f25ebed699d92a3ba25a9788eedab4f.jpg

655001950_Snmekobrazovky2021-04-16112136.thumb.jpg.a02bb7f582776cb3ab6037367e16c56c.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Snekofon napsal:

Určitě sem Ultramarine patří - charakteristikou "mikrobrandu" není vůbec to jestli je 100% původ Švýcarsko, nebo jen podíl, případně 100% Čína - to je taková trochu blbě zažitá představa mikrobrand = šmejd z Asie, všechno co je SWISS je vyšší hodinařina. Mně tedy ten design nenadchnul, sympatické je mně použití kalibru Eterna, ale ten zbytek je na můj vkus nudný - nevidím důvod proč za ty peníze vybrat zrovna Ultramarine a nešáhnout jinam.  

 

Jasan, mikrobrand to určitě je, spíš jsem narážel na to, jestli si zaslouží být i ve swiss - a to mi přišlo, že ani, když už si s tím dávají tu práci (tedy práci ani né být schovaní pod Swiss made, ale až k I.O.E.S.). (a hlavně zvežejňují všechny dodavatele - to se mi líbí - na jejich stránkách se dá dohledat spoustu zajímavostí :-))

Jinak mě Ultramarine vlastně také čím víc jsem na ně koukal přišli nudné. Ale ta Eterna kalibr se mi líbí hodně. 

Ale jak píšou v nějaké recenzi na ně: "It is also expensive, one can buy 5 Sellita movements for the piece of one Eterna caliber"... Ale třeba se odváží víc mikrobrandů o osazování Eterna strojků - myslím, že pokud není ten mikrobrand koncipován je jako kickstarter projekt pro jedny/dvoje hodinky, tak by to bylo i záhodno - používat aspn v dalších modelech lepší strojky (viz třeba CHW jak začal a kde je dnes).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

VK64 je mrtvá liška, subcifry mají sčítače jen pro chrono, tj pokud nepustis chrono, tak se nehýbe nic, když ho pustíš, tak se toho zase chaoticky hýbe moc (z dlouhodobého pohledu). Na Wolbrook se stačí podívat na YouTube. Pokud tento typ modulu, tak VK61

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...