Přejít na obsah

Microbrands - novinky / zajímavé projekty / co jste viděli


Snekofon

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 23. 8. 2021 v 10:09, tombas napsal:

Trochu jako nové RLX OP, jen ta datumovka by se mi víc líbila na 6 hodině a bez rámečku, jako to má žlutá nebo oranžová varianta.

Verze bez data jde objednat i u této varianty, ale termin dodání na webu svítí na nějaký pozdní podzim. A protože nerad čekám, tak jsem vzal verzi s datem. Jinak bych asi také volil verzi bez data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak mám rád ve světě mikrobrandů švédské počiny, zejména E.C. Andersson Denise Calypso Date - představený na úvodní straně, tak jsem se teď zahleděl do TUSENO SHELLBACK, které jsou v přípravě na začátek příštího roku. Jsme zvědavý jak nakonec dopadnou.

Každopádně příjemná velikost - žádné zbytečné klády, sendvič číselník a sympatické provedení ruček i zasazení datumovky (vím na pozici 6 nic objevného, Zelos to má skoro všude, ale tady to nějak do designu zapadá strašně pěkně a navíc vypadá aspoň na fotkách datumovka hodně čitelná). Strojek Ronda 150 - přiznám se nevím jestli je to lepší volba než Selitta, ale aspoň to není NH35 - nu a cenovka 750 EUR, asi bych měl větší radost pokud by byly za 600EUR - no zkusím si na ně počkat z druhé ruky... už takto číhám na ECA....

EDIT co mně hned na první pohled potěšilo je délka ruček.... mám rád když hodinky čas ukazují, t.j. jsou dotáhlé až na indexy... ne ho jen tak nějak nesměle odhadují ze vzdálenosti)

image.thumb.png.f89069ce3c0fc77bee57056b6ea3a3c1.png

Shellback Black

best

best

best

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále vypadají parádně! 🥁🎉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Nevím zda to už neputuje někde pro fóru, ale našel jsem zajímavou novinku Dietrich Skin Diver SD-1 Black

Alespoň po stránce designu hodně zajímavé, za mě perfektní tah, dobrý průměr pouzdra, celkově povedené.

Foto z oficiálních stránek Dietrich.com

Recenze např.: Monochrome - Dietrich SD-1 popis obou barevných variant (černá/modrá).

 

SD1-Black.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Zdenek1307 napsal:

Nevím zda to už neputuje někde pro fóru, ale našel jsem zajímavou novinku Dietrich Skin Diver SD-1 Black

Alespoň po stránce designu hodně zajímavé, za mě perfektní tah, dobrý průměr pouzdra, celkově povedené.

Foto z oficiálních stránek Dietrich.com

Recenze např.: Monochrome - Dietrich SD-1 popis obou barevných variant (černá/modrá).

 

 

To je moc pěkný. Škoda té velikosti, 38 mm je na mě málo, ale je to krásně čistý design.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý kdo se nesnaží jen udělat další variaci na SKX, případně jiných ikon, a dá do toho kousek vlastní invence a ještě když to nevypadá blbě, tak má u mně palec nahoru. Tak jak se mně líbí o řádek výš Tuseno, tak i tyto jsou mně sympatické. Akorát ta Selitta ... nevím asi bych je raději měl s Miyotou 9015 a levnější....o ranec... takto se mně v přímém srovnání víc pozdávají ty Tuseno.

BTW rozmohl se WR150, má to Spinnaker a nevím kde jsem to ještě viděl. Já ač jsem se nebál koupat a potápět (bez přístroje) se svými Undone co mají WR100, tak prostě pocitově za tyto prachy chci WR200 :) A WR150 vnímám jako kategorii pro kategorii (ano vím praktický výsledek pro mě jako uživatele je úplně stejný) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zdenek1307 nevím jestli to jsou jen zvěsti, ale Dietrich prý kamsi přesouvá výrobu, a poslední modely  původního Brandu byly OT & TC. Nicméně vypadají pěkně, a ten tah má taky něco do sebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
V 18. 12. 2020 v 11:35, Snekofon napsal:

Dnes jsem zakopl o nově vydané Circula Aquasport ZDE - údajně "Handmade in Pforzheim, quality Made in Germany" :)

Pro někoho možná alternativa běžných potápek, pouzdro pr. 39mm, L-L 46mm, takže relativně nositelné na každé ruce. Za mě zajímavá varianta s ETA 2824-2, s reliéfním ciferníkem, safír a safírová luneta s lumi...  a cenovkou 584 EUR.

BlauWeis-mit-Reliefwellen-1.jpg.3e4eb4e39071e254eccf2c290b4bfb29.jpg

 

 

AQUASPORT II - 40mm puzdro a Sellita SW 200-1 Standard alebo TOP

AquaSport-II_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Původně jsem chtěl OT, nakonec mám TC, snad to jsou ty poslední, pravé švýcarské Dietrichy, jak se patří 🙃

PS: Ten stojánek je fakt povedený 😁...

1636575951082_compress28.jpg

1636575951069_compress76.jpg

Upraveno uživatelem nizkotucnytvaroh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať dělají radost ! Já nemám rád šrouby na lunetě, a když už, tak pořádné torxy, nebo imbusy :D Tady mě teda zaráží, že nejsou šrouby orientované jedním směrem, nebo kruhově - znamená to, že se dovnitř leze předem, t.j. šrouby nejsou jen estetický prvek, ale funkční?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

@Snekofon Děkuji🙂! Ono na produktových fotkách, ty šrouby jsou orientované do jistého vzoru, vždy dovnitř toho šestihranného pouzdra, ale u mě to zvládla zhruba polovina šroubů 😁...

...nicméně včera jsem to zkoumal, a i dýnko je šroubované, nožky vrtané, a to tělo, je vlastně taková sendvičová konstrukce mi přijde, mezi pouzdrem a lunetou, je nějaká vložka, nelakovaná, spíš anodizovaná, bohužel netuším, jestli kvůli estetice, nebo funkci 🤔

Alespoň pár rychlocvaků, ještě neopustily fólii, a na ruku se nedostaly😔

1638995128390_compress44.jpg

1638995128399_compress44.jpg

1638995128381_compress87.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Trošku oživím několika "novinkami" i když to nejsou vždy úplně žhavé novinky zveřejněné v posledních dnech....

Britský mikrobrand ISOTOPE s modelem HydriumX "Will Return"  - inspirované cedulí hlásící návrat / znovuotevření prodejny atd.... limitka 100ks už vyprodaná, vzhled až dětinský, ale jinak kdo hledá úlet - proč ne. WR300, safír, uvnitř asi SW200, ocelové pískované pouzdro 40x48mm 

F318759B-26FA-46B0-B953-E7FDA3606510_1_105_c_600x600.jpg?v=1632436381 

8A500B43-48A5-4D6E-AA80-D8ED1F3E8CFD_1_105_c_1024x1024@2x.jpg?v=1632312983

 

SOVRYGN Calendar - tady mně příjde zajímavé použití kalibru Miyota 9100 - tedy automat 28.88BPH, s hackingem, 24h sčítačem, power reserve a plným kalendářem (ikdyž ruku na srdce kdo potřebuje ukazatel měsíc). WR100, Ocelové pouzdro 39x47mm, plný tah... to vše za 515 USD. Papírově dobré, i když mně na tom něco vadí a nebudou to pouze rozházené ručky na 24h číselníku, které nepasují na čas...nějak ty rendery mají pachuť AliExpresu.

image.thumb.png.723e80d468d02b4d0d70c1ded176b6ab.png

image.png.42ae3954029a30aa1219666ac8b07e1d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý kdo sleduje Beemanovo vlákno XIIVI tento koncept zná - kapsle se strojkem, kterou je možno vložit do různých provedení pouzder. Ono nakonec tato myšlenka není nic jiného než koncept G-Shocků kde místo digitální kapsle a plastových pouzder je mechanická kapsle a kovová pouzdra.... 

Francouzský microbrand HEGID tento koncept rozjel komerčně trochu masověji než @beeman - tomu ovšem nelze upřít daleko větší invenci co se výměny lunet a korunek týče... no a hlavně použité materiály, individuální přístup a cena :) 

HegiD jako základ svých kapslí používají klasickou SW200 - tady je rozdíl minimální. Na výběr je  momentálně 7 verzí kapslí a 6 variant pouzdra. Zatím žádný porcelán na číselníku, damašek na pouzdrech...a hlavně cena kapsle cca 2400 EUR, k tomu cena pouzdra 300-500 EUR. 

Hegid má výhodu v snadném principu výměny pouzdra... jde to kliknutím bez použití nástrojů, možná inspirace pro XIIVI

Hegid Watches

image.thumb.png.5e4a2f36e3e7f40d54d4661f0995b8db.png

image.thumb.png.c5538420153db5589fb88fe91344c0e5.png

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 27. 8. 2021 v 13:10, Snekofon napsal:

Jak mám rád ve světě mikrobrandů švédské počiny, zejména E.C. Andersson Denise Calypso Date - představený na úvodní straně, tak jsem se teď zahleděl do TUSENO SHELLBACK, které jsou v přípravě na začátek příštího roku. Jsme zvědavý jak nakonec dopadnou.

Každopádně příjemná velikost - žádné zbytečné klády, sendvič číselník a sympatické provedení ruček i zasazení datumovky (vím na pozici 6 nic objevného, Zelos to má skoro všude, ale tady to nějak do designu zapadá strašně pěkně a navíc vypadá aspoň na fotkách datumovka hodně čitelná). Strojek Ronda 150 - přiznám se nevím jestli je to lepší volba než Selitta, ale aspoň to není NH35 - nu a cenovka 750 EUR, asi bych měl větší radost pokud by byly za 600EUR - no zkusím si na ně počkat z druhé ruky... už takto číhám na ECA....

EDIT co mně hned na první pohled potěšilo je délka ruček.... mám rád když hodinky čas ukazují, t.j. jsou dotáhlé až na indexy... ne ho jen tak nějak nesměle odhadují ze vzdálenosti)

image.thumb.png.f89069ce3c0fc77bee57056b6ea3a3c1.png

Shellback Black

best

best

best

ty jo, hodně dobrý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

E.C. ANDERSSON uvedl nové CALYPSO II - opět se mně trefili do vkusu. WR 120 je trochu divný údaj, ale jinak hodinky co mohou být na ruce u vody, ale klidně i v košili - takové švédské alpinisty. Uvnitř Miyota 9133, takže 28.800BPH, datum a hlavně můj oblíbený ukazatel rezervy. Opět zdá se kombinace pískovaný povrch a leštěné plochy. Limitka 140ks v ceně 735 EUR

image.thumb.png.b7762c2a13ae0e6a2dff2be3c008b059.png

liggande-med-brunt-rep_2400_16x9.jpg

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...