Přejít na obsah

Vystava "Hodiny a klenoty" v Prahe


Pe3xxx

Doporučené příspěvky

Davam Vam na znamost ze v dnoch

 

1. - 4. 10. 2008 na Vystavisku Incheba Expo Praha v Holesoviciach

 

bude VYSTAVA HODIN A KLENOTOV.

 

Ja sa tam urcite nebudem chybat a VY?

:gora:

 

Pokud to bude stejná úroveň jako u těch posledních, tak moc nemá smysl tam chodit, zajímaví výrobci tam stejně nevystavují :(

No, nejspíš nebudu mít nic na práci a jestli zase dostanu volňáska (kdysi jsem se tam zaregistroval jako "odborník" :) a od té doby mi každý rok přijde volňásek, také bývají v novinách Metro), tak se tam půjdu podívat, ale nic od toho nečekám. Jezdit kvůli tomu do Prahy někde z Horní Dolní ale určitě nedoporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuz tak teda.. myslel som ze to bude fajn, ale je pravda ze vlastnu skusenost nemam. bol som raz na vystave v inchebe v bratislave a tam to bolo dost biedne, len co je pravda. prave preto som myslel ze v prahe to bude na inej urovni. ja som sa tam chcel vytrapat az z bratislavy.. :blink: ale ako tak vidim, asi sa mi to neoplati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nuz tak teda.. myslel som ze to bude fajn, ale je pravda ze vlastnu skusenost nemam. bol som raz na vystave v inchebe v bratislave a tam to bolo dost biedne, len co je pravda. prave preto som myslel ze v prahe to bude na inej urovni. ja som sa tam chcel vytrapat az z bratislavy.. :blink: ale ako tak vidim, asi sa mi to neoplati.

Podle info od kolegů, co byli v Bratislavě i v Praze, tak Bratislava byla o hodně lepší než Praha. Takže jestli považuješ Bratislavu za bídnou, tak Praha je ve srovnání s ní katastrofa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tech "znacek" znam jen Epos, Doxu a Edox:-) To opravdu vypada, ze se tam budou vystavovat jen poutovky. Na co bych se ale zasel mrknout jsou nove Invicty (pokud je vubec jsou schopni nasi zastupci dovest) - maji ted smrncovni radu ruskych diversek, se kterymi zapozoval i Arnie (a to je u ambasadora AP co rict) a velmi peknou kopii B&R.

post-1357-1222619571.jpgpost-1357-1222619576.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já tam byl a připadal jsem si jako u snědenýho krámu. Všude obchodní zástupci v sešlapaných polobotkách, smrad smažených hranolků linoucí se z přilehlých bufetů, izraelští překupnící diamantů, indičtí prodejci polodrahokamů 2. jakosti, hromada, ale fakt hromada nevkusných šperků, dva krámy plné snubních prstenů z 80. let, absolutní absence moderního designu, šperků z oceli atd. Kdo nešel ušetřil peníze i boty. Jediné plus jsem spatřoval ve střední hale, kde bylo možno nahlédnout do zpracování drahých kovů a bylo tam semtam nějaké zajímavé zařízení jako například automat na přesné formy pro odlívání prstenů v takovém detailu až jsem čubrněl. Ještě ,že jsme byli u Houbaře na obědě s tankovou plzní jinak jsem měl zkaženej celej den. No a nakonec jsme pořídili v jednom krámě obchodního centra Chodov docela pěkné fashion hodinky pro slečnu - docela paradox.

post-1043-1223152589.jpg

Upraveno uživatelem openspace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klenouti a hoblinky.

 

Hned u vchodu Vás překvapí několik červeně přeškrtnutých štítků vyjadřujících,

co vše není vhodné v areálu výstavního prostoru dělat.

Je zde například přeškrtnuta zmrzlina, videokamera, močící pes, střelná zbraň a další.

 

IMG_0007.jpg

 

První mobilní fotografii jsem raději věnoval temnému bouřkovému mraku nad věží výstaviště.

 

Německá produkce německých obalů švýcarských "Kienzle" mě zaujala, podobně dvojice

prodejců, kteří mi otevřeně a nahlas nabízeli vylomení výlohy ...

 

IMG_0008.jpg

 

... později "Kienzle" letáček ...

 

IMG_0009.jpg

 

... brožuru ...

 

IMG_0012.jpg

 

... v této chvíli jsem byl požádán o emailové spojení.

 

IMG_0013.jpg

 

Nové Q Certusy, od 2000,- - 5000,-. Vynikající design, ovšem průměr cca. do 36mm.

 

IMG_0015.jpg

 

Seika, ležící stranou od všech Seik, opravdu mechanické a individuální ; naživo zaujaly ...

 

IMG_0018.jpg

 

... Seika zdánlivě neindividuální, velmi originálně a jemně však působí pastelové barvy ciferníku,

oranžové, červenavé doplňuje odstín kožených tahů.

 

IMG_0021.jpg

 

Candino. Sportovnější říz, v detailu skvěle propracované komlikace, sladěné ručky,

více druhů kovu aniž by to rušilo, pěkná typografie a jemnosti v ciferníku ...

 

IMG_0022.jpg

 

... někdy trochu designový guláš, zvlášť při kovovém tahu.

 

IMG_0023.jpg

 

....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a pokračujeme.

 

Rodania ? Rodania !

 

IMG_0024.jpg

 

"Swiss chic" podle stánkaře neznamená "Švýcarské kočky", spíše to

překládá teorii, že Rodania jsou na ruce jaksi pěkné.

 

IMG_0025.jpg

 

U jednoduších modelů bych to potvrdil ...

 

IMG_0026.jpg

 

... ale chromované plastiky římských číslic na ciferníku působily levně.

Obecně se u složitějších modelů odlesk dost deformoval ; pocit PVC.

 

IMG_0028.jpg

 

To, co se mě opravdu osobně dotklo bohužel nemám vyfocené, nebo

jen velmi velmi nekvalitně ...

 

IMG_0016.jpg

 

... u skromné kadibudky německého orla "Elysee" mě zaujalo hned několik jemných,

a velmi kvalitně působících modelů.

Následně i převapila skvělá cenová politika a dostupnost

pro naše občany, občanky a občaňátka viz. www.elysee.cz.

 

A když jsme u rodiny,

rodička Edox porodila velmi zajímavé a dostupné kousky spíše bez komplikací.

Jmenují se Claude Bernard. Čistotou a kvalitou zpracovaní k ceně

do 10.000,- je Claud určitě velmi povedeným dítětem. Bezvadné řešení k obleku,

většinou kovové tahy.

Osobně jsem vliv Edoxu nezachytil, design poměrně originální.

 

Epos nic moc nového. Citizen, citizen.

 

Shrnuto podtrženo ; výstava, především v poměru nabízených značek, nabízela zajímavosti

především v nižší střední třídě. U mě uspěla většina německých swiss obalových korporací.

Dokonalé šperky se objevovaly zřídka a notně větší prostor

vytrín tak zabíraly značky Gant, Jaguar, Diesel, Puma a podobné módní proudy rozmívající břeh

duchovního bohatství - často až na kvalitní, designově opravdu vkusné skály - trochu bez duše.

 

Hawk.

Upraveno uživatelem Jahn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...